Profesorskey Profesorskey komentáře u knih

Pozitivní leader Pozitivní leader Jan Mühlfeit

Po přečtení knihy mohu konstatovat, že její zaměření je dvojí: na osobnost člověka a na manažerskou činnost. Obě tyto sféry se v publikaci prolínají, což není na škodu. Manažer, člověk, leader, má stránku jak osobnostní, tak profesní, a je supr nápad tyto stránky skloubit do jednoho díla. Škoda jen, že ani jedno z těchto zaměření nefunguje. Na růst osobnosti a její ochranu před "vyhořením" je tu málo filozofie, na manažerskou činnost je tu omílána doktrína známá už od padesátých let, kterou si odnesete z každé střední ekonomky. Takže, pokud si chcete uspořádat život, doporučuji nastudovat tvorbu cílů z jakékoli specializované manažerské učebnice, udělejte si cílovou GAP analýzu a osobnostní SWOTku, nastudujte teorii potřeb (nejen Maslowa, jehož pyramidu a její význam podle všeho pan Muhlfeit nepochopil) a pak bych doporučil třeba stoickou filozofii. Pokud chcete být lepší manažer, resp. leader, tuto knihu číst nemusíte, protože vám nepřinese nic nového. Pokud čekáte, že pan Muhlfeit v knize rozepíše své postřehy z opravdu úctyhodné pracovní praxe, čekáte marně. Klidně knihu přejděte. Opravdu - každá třísetstránková kniha o filozofii, resp. o manažerských dovednostech, vám toho dá několikanásobně více.

29.11.2022 1 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

"Bomba" je bomba. Komiks popisující zrod atomové bomby od dinosaurů, přes vědecká esa své doby, druhou světovou válku, po následky a počátek studené války. Prostě a jednoduše je skvělá.

27.11.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Co by knize pomohlo k lepšímu hodnocení? Poprava hlavní hrdinky za vlastizradu.
První část knihy, ve které je popisován život na Měsíci, měna, technologie, jsem si náležitě užil. Nicméně část se zápletkou a její vyvrcholení už ne. Hlavní postava je absolutní blbka, jedná iracionálně, hloupě, až mě mrzí, že v sci-fi knize, kde je konečně hlavní hrdina žena, vystupuje právě takto. Vedlejší postavy, které stále omílají to, že hrdinka má přece na víc a má potenciál, svým myšlením a jednáním brzo začnou nudit.

26.11.2022 1 z 5