RADOST RADOST komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělá série a toto je její nejlepší díl (zatím).

27.03.2019 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Napínavé, čtivé, dobrý námět, velmi akční. V mých očích příliš drastické, fyzická odolnost a "nesmrtelnost" hlavních postav neuvěřitelná. Všechno tak trochu přes míru. Ale jako únik mimo realitu dobré čtení.

03.03.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Chladnokrevně.
Ten název sedí. Charakterizuje jednání téměř všech postav - kladných i záporných, hlavních i vedlejších. Z různých důvodů, cíleně nebo donuceni okolnostmi, tak jednají. Přímočaře. Nekličkují, jdou si za svým. Dobrovolně. Nebo ne? Co je ta síla, která převzala moc nad jejich činy? Krásně se ta kniha četla, krásně se o ní uvažuje i po přečtení.

24.11.2018 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Podobná stěžejní témata jako v knize Pokrevní sestra: Potlačovaný pocit viny , zamlčování, lži, manipulace, jinakost. Otázka viny a neviny, pohled do uvažování vraha. Ale v této knize mnohem lépe a reálněji zpracované.

14.10.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Při četbě mě průběžně provázel pocit zmatku (zřejmě autorský záměr- šťastný? nešťastný?) a déjà vu (kde už jsem to četla?) . Kniha mi připadala jako mozaika poskládaná ze střípků knih současné "módní" vlny. Vadilo mi to, ale zároveň nutilo číst dále a rychle se dopátrat konce. Autorkám se tak vlastně podařilo tímto způsobem svou knihu zatraktivnit. A já nyní raději zabrousím do jiných žánrů, pročistím mozek. Preventivně.

02.08.2018 4 z 5

Dobře napsané povídky o neobvyklých vyšetřováních obyčejného českého kriminalisty.

02.04.2016 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Tuto knihu jsem si vychutnávala. K mnohým pasážím jsem se vracela. A to ne kvůli ději, ale kvůli mistrovství autora, jeho schopnosti vyjádřit všechny nuance pocitů Mika Noonana. Tajemnost a hrůzostrašnost dění dokresluje a pomáhá vyjádřit podstatu lidských povah a "vynucené" soudržnosti na maloměstě - jevy, které nás během života občas provázejí. Je to vlastně kniha o obyčejném životě vykresleném neobyčejnými prostředky, silnými, mistrovskými. Je to poselství o věčném boji dobra a zla, které jsou v každém z nás.

30.03.2016 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Všechna čest autorce - bravurní thriller, zajímavý námět i postavy, skvělé zpracování, neustálé napětí.
Tak šílené, až pochopitelné.

14.07.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha o zranitelnosti světa. Kniha o zlu, konaném v zájmu něčeho velkého nebo i malicherného. Zlo bývá na všech stranách stejné, pojetí toho správného a dobrého se ale diametrálně liší. Hrdinové z obou stran jsou téměř nesmrtelní a geniální, ale popis jejich činů má i logické zádrhele. Přesto nestrhávám hvězdičku, základní myšlenka a poutavost si pětku zasluhuje.

27.02.2015 5 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Takový styl detektivek mi vyhovuje-nahlédnutí do života vyšetřovatelů, obětí i pravděpodobného pachatele, překvapivé zjištění v závěru - třešnička na dortu.Čtenář se odreaguje, trochu přemýšlí, trochu se bojí, může četbu odložit, ale na další stránky se těší.

15.11.2014 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Výborná detektivka o pocitu viny, životního selhání, nedostatku sebedůvěry, zbabělosti. Čte se jedním dechem; každý z aktérů by mohl být pachatelem, ale i budoucí obětí.

20.02.2014 5 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Nebylo lehké v té době žít, ale bylo nádherné číst tuto strhující ságu. Prostřednictvím skvěle vykreslených postav mě zavedla do počátků budování New Yorku, do světa dávných bojů o živobytí, rovnoprávnost, svébytnost i rozvoj lékařství. Těším se na pokračování v dalších dílech.

31.12.2013 5 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Dobře napsaná kniha. Ginny vypravuje o svém životě i práci, o setkání se sestrou, kterou neviděla desítky let. A čím víc se dovídáte, tím více se pídíte po tom, co napsáno není. Musíte číst mezi řádky a dovtípit se, uvažovat, kdo a co je normální, co je realita a kým je vlastně vypravěčka. Jak skvěle se ztotožnila s předmětem své kariéry, s nočními motýly ! Naprosto jí vyhovuje přežívání ve stadiu kukly a pro uhájení takové existence je schopna i toho nejhoršího. Po přečtení jste navnaděni hledat další odpovědi - o psychických poruchách, alkoholismu, autismu, i o životě nočních motýlů, kteří zde skvěle posloužili autorčině záměru.

05.11.2013 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Nádherné, laskavé, hluboce lidské, s nádechem tragikomična. Mistrovská práce. Autor ctí, miluje a skvěle využívá češtinu, což už nesčetněkrát dokázal.

09.03.2013 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Úžasná kniha! Zkratkovitě vykresluje život čtyř rodin v období let 1938-1968. Ukazuje sílu přátelství a lásky, ale především politické změny a různé formy nesvobody v Československu tohoto období. Kniha určitě osloví a zaujme především ty, o kterých píše autor v záhlaví knihy: "Věnuji otci, jeho přátelům a celé té ztracené generaci, která, kdoví proč, musela všechno zažít na vlastní kůži."

29.12.2012 5 z 5

Na konci aleje Na konci aleje Valja Stýblová

...Jsme tu sic v krásné zahradě, ale cesta k nám tady končí. Ano, náš domov je na konci aleje, pak už není nic, jen za plotem hřbitov. (cit.., str. 214)Kniha o starých lidech, určená především střední generaci. Bravurní psychologická analýza postav a nádherný, mírně zastaralý sloh starých "písmáků" z poloviny minulého století.

27.10.2012 5 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Dobrá detektivka, děj postupně graduje a není vše tak jasné, jak si čtenář během četby několikrát vydedukuje. Na závadu je však těžkopádný překlad a množství gramatických chyb. Za to ale autor nemůže.

01.09.2012 4 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Lehké a veselé čtení o celkem vážných věcech. Ukázka, jak bojovat proti lidské malosti způsobem 100 x nic umoří i osly. Mám ráda tohoto autora, doporučuji k přečtení.

01.07.2012 5 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Tak bohužel. I když je mi inspektorka Eva Clayová sympatická a vyhovuje mi i autorův styl, asi už v sérii nebudu pokračovat. Motivy i bizarnost vražd a propojení s náboženstvím a výtvarným uměním bylo nad mé možnosti chápání. Sice jsem se většinou orientovala, ale bylo mi to tak vzdálené, nepochopitelné a odpudivé, že raději budu věnovat svůj čas jiným knihám.

02.11.2021 3 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Tuto knihu miloval můj bratr, přímo ji hltal. Mladík toužící po dobrodružství , fandící objevům. Mě také zaujala, ale zdaleka ne jak bratra. Ta touha po dobrodružství ve mně prostě nikdy nebyla. Jen po poznání.

21.08.2021 3 z 5