radus radus komentáře u knih

Příběh malého Honzíka Příběh malého Honzíka Alfred Wellm

O klukovi, který pořád jen četl a nic jiného ho nezajímalo. Kdyz měla zvířátka problémy a prosila o pomoc, tak si šel raději zase číst. Až když je přestal vídat, zjistil, že mu vlastně chybí...

12.01.2020 4 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Mě teda tohle cirkusové prostředí neoslovilo, jinak napsáno dobře, dávám 3 hvězdičky.

08.01.2020 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

První polovina knihy za moc nestála, líbila se mi až ta druhá, kdy Hortense byla zraněná a odjela na venkov. Průměrná oddechovka, která se rychle četla, dávám ***

28.12.2019 3 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Knížka je dost těžká do ruky, takže ji můžu číst jen doma a nehrozí, že bych se s ní mohla tahat v kabelce a číst jí v čekárně u doktora nebo někde ve vlaku. Jinak je knížka zajímavá, místy maličko zdlouhavá, jelikož jsem nečetla od začátku všechny díly, tak už se do dalšího pouštět nebudu.

17.11.2019 4 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Pohodové, úsměvné a svižné čtení, které mě fakt bavilo. Knížka byla pro mě příjemným překvapením a jako oddechovku určitě doporučuji.

16.10.2019 5 z 5

Mosty osudu Mosty osudu Barbara Taylor Bradford

Po několika desítkách stránek odkládám, nějak mě čtení nezaujalo.

16.10.2019

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Pro mě byla první půlka knížky super, ale jak docházelo k rozplétání příběhu, tak jsem se do toho čím dál víc zamotávala. Deaver je mistr ve složitých překombinovaných zápletkách, ale tohle na mě bylo už moc. V každém dílu obdivuju, jak ma Deaver všechna témata knih detailně nastudované, i tady toho bylo o diamantech napsáno hodně. Jen kvůli tomu jedna hvězda navic, takže dávám ****

01.10.2019 4 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Knížka se dobře četla, nic z děje prozrazovat nebudu, ale za hlavního pachatele jsem XXX fakt nečekala.

10.09.2019 4 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Zase zajímavý začátek, pak jsem se nějak tím středem nemohla prokousat a konec opět těžko předvídatelný a napínavý.

30.08.2019 4 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Neřekla bych, že knížka je špatně napsaná, akorat ti hlavní hrdinove byly divné existence a úchylaci. Jelikož mám doma dospívajíci dceru, byla pro me povidka Holčičky docela děsivá...

20.08.2019 3 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Za mě malinko slabší než ostatní díly, ale pořád dobrý. Co by taky autor měl pořád vymýšlet za koniny, že? Jako oddechovku doporučuju.

09.06.2019

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Předchozí díly jsem nečetla, toto je moje první kniha od Bryndzy, ale hodnotím ji pozitivně. Líbilo se mi, že se zápletka rozkrývala postupně a že si autor nenechal vše do poslední kapitoly. Určitě brzy sáhnu po dalším dílu...

16.03.2019 4 z 5

Jak jsem zlobil, ani jsem nechtěl Jak jsem zlobil, ani jsem nechtěl Darina Martinovská

Knížka je určena spíš pro menší čtenáře, vypráví o klukovi Martinu Houskovi, je rozčleněna na několik kapitol a každá pojednává o něčem jiném.

27.11.2018 3 z 5

Zimní slunovrat Zimní slunovrat Rosamunde Pilcher

Knihu jsem bohužel nedočetla celou. Začátek o dvou starších lidech mě bavil, pak se objevily další postavy a už mi knížka přišla hodně rozvláčná a začala jsem se nudit.

14.11.2018 3 z 5

Vladislav II. - Nečekaný vzestup zavrženého dědice Vladislav II. - Nečekaný vzestup zavrženého dědice Jaroslava Černá

Jelikož nejsem moc zdatná v dějepisu, tak pro mě těch historických faktů a osob tady bylo dost a moc mě to nebavilo. Pasáže, které by mě zajímaly, byly popsané příliš stručně a naopak některé popisy Vladislavových tažení byly zdlouhavé.

24.10.2018 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Jak již tady bylo psáno, některé povídky jsou horší, jiné lepší. Mě se nejvíc líbil Umíráček, Krásný jed a Malá čarodějnice. A pokud mám hodnotit komentáře booktuberů? Byly nezáživné a tak nějak zbytečné, že jsem je přeskakovala.

26.09.2018 4 z 5

Tajný deník královny Kunhuty Tajný deník královny Kunhuty Anna Březinová (p)

Knížka se dobře čte, je zajímavá, má spád. Škoda jen, že děj byl rychle ukončen a nedostal se alespoň kousek na Záviše.

19.07.2018 4 z 5

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Přečteno a i když je to spíš romance, nepřijde mi to zas tak zlé. Pro člověka, který dějepisu nevládne, je tam historických faktů tak akorát :-)

02.07.2018 3 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Mě osobně nebavily pasáže o práci duly. Jinak taková oddechová knížka k vodě nebo do čekárny u lékaře, konec trošku překvapivý.

27.06.2018 3 z 5

Kytičky kolem nás Kytičky kolem nás Martin Gato (p)

Knížka se mi líbí, najdete v ní cca 140 druhů rostlin. Fotky jsou pěkné, květiny se z nich dají dobře poznat a naučit. Dozvíte se, kde rostliny najdete, jak vypadají, léčivé účinky atd.

29.04.2018 5 z 5