rafan65 rafan65 komentáře u knih

Tecumseh a Kožená punčocha Tecumseh a Kožená punčocha Fritz Steuben

Třetí část příběhu náčelníka Tecumseha pojednává o léčce mladého náčelníka na oddíl hraničářů. Opět je krásně popsána příroda kde se děj odehrává. Autorovo vykreslení jednotlivých postav a jejich charakteru je opravdu hodně dobré. Pro milovníky dobrodružství dobrá volba.

08.05.2023 5 z 5

Muž, který se vypařil Muž, který se vypařil Per Wahlöö

Martin Beck a jeho další případ který jsem četl asi před čtyřiceti lety. Tehdy jsem měl docela pěkný zážitek, dnes už nejsem tak přesvědčený o kvalitě tohoto příběhu. Nyní knihu vnímám jako docela slabší díl této série. Ovšem jde pouze o můj názor a spousta čtenářů nebude asi se mnou souhlasit.

01.05.2023 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

První půlka knihy je docela nudné a nezáživné čtení. Druhá část je trochu lepší ale žádný trhák nečekejte. Takže celkem průměrné čtení a docela zklamání.

12.03.2023 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Pasáže o lovu velryb jsou opravdu hodně zdlouhavé a nudné. Kniha není špatná ale znovu bych ji určitě nečetl. Dobrodružné knihy mám rád ale tato kniha mě připadá jako podrobná příručka o chytání ryb.

08.02.2023 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

První díl s Mikulášem Syrovým je velice dobře napsaná detektivka českého autora. Děj se odehrává svižně a příběh má spád. Humorné pasáže příběh pěkně odlehčují. Uvidíme jaká bude další kniha tohoto autora.

01.01.2023 5 z 5

Příliš tichá Šumava Příliš tichá Šumava Zuzana Rampichová

Celkem slušná detektivka která má dobrý nápad na dějovou linku ale slabší provedení. Docela mě překvapilo že má tahle kniha tak slabé hodnocení, určitě jsem četl mnohem slabší knihy které měly lepší hodnocení než tato kniha. Skutečný důvod neznám ale možná pokud vezmeme v potaz že vyšla v docela podceňované edici Původní česká detektivka ji uškodilo.

13.11.2022 4 z 5

Zmizení princezny Zmizení princezny Jaroslav Velinský

Opět jsem docela spokojený , dám si ale nějaký čas pauzu. Už jsem přečetl několik dílů této série a není to úplně ono. Ota Fink je skvělý ale nic se nemá přehánět, chce to trochu změnu.

14.09.2022 4 z 5

Hrátky s čertem Hrátky s čertem Jan Drda

Krásná česká pohádka, kterou snad každý alespoň jednou četl. Dost jsem se při čtení pobavil a užíval si tento krásný příběh. Prostě moc pěkná pohádka.

03.09.2022 5 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Příjemná detektivka z anglického prostředí. Bez krve a zbytečně překombinovaných zápletek. Nic víc ke vzniku dobrých detektivek netřeba. Těším se na další díly.

30.06.2022 4 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Super šíleně zábavné povídky s výbornými nápady, při který mrazí. Četl jsem již poněkolikáté, jsou spíše odlehčené. Já se tedy královsky bavil.

03.11.2021 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Super kniha četla se parádně asi zatím nejlepší kterou jsem od Vondrušky četl. Příběh je napínavý a má krásně propracovaný děj. Možná se někomu styl psaní tohoto autora nepodává ale já mám knihy pana Vondrušky moc rád.

02.09.2021 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Opět super příběh napsaný vtipně a zábavně. Knihy tohoto autora mám rád. Pokaždé jeho knize se utvrzuji že historická krimi má svoji nespornou kvalitu.

16.05.2021 5 z 5

Příliš hořká čokoláda Příliš hořká čokoláda Zuzana Rampichová

Celkem nudné čtení které mě nedokázalo něčím upoutat. Rozhodně se nejedná o krimi ale spíš jde o nepodařenou psychologickou studii osudů osazenstva malého hotýlku v Chorvatsku. Hodně slabá kniha.

08.03.2024 3 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Další skvělý příběh kapitána Michala Exnera a jeho pomocníků, Beránka a Vlčka. Opět skvěle napsaný příběh který čtenáře musí bavit, jde o klasiku české detektivky. Takové množství osob které autor dokázal do příběhu zapracovat, a přitom vede čtenáře neomylně k zdárnému rozluštění zápletky, tomu říkám kumšt. Jsem hodně spokojený můžu jenom doporučit.

18.02.2024 5 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

I tento díl série je pohodové čtení které mě zavedlo znovu do žhavého Egypta. Děj je celkem napínavé čtení a troška humoru taky nechybělo. Knihu hodnotím celkem kladně a určitě nějaký díl ještě přečtu.

18.12.2023 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tato kniha a horor? Určitě ne. Slabé náznaky duchařiny tam jsou, není to taky žádná velká sláva. Příběh je ale pěkný a četl se dobře. Takže dávám tři hvězdy plus jednu za pěknou obálku.

14.10.2023 4 z 5

Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock

Velká spokojenost, moc pěkné čtení u každého příběhu krásně mrazí na zádech. Některé povídky jsou opravdu luxusní a celkově je tato kniha mnohem lepší než první sbírka. Hodně mě to navnadilo tak se jdu poohlédnout po dalším díle.

18.08.2023 5 z 5

Druhý dech Druhý dech Václav Dušek

Tuto knihu jsem našel v naší knihovně a zkusil jsem se začíst. Po několika stránkách mě připadalo že příběh znám ale nemohl jsem si uvědomit odkud. Postupně jsme zjistil že kniha je zfilmována pod názvem křehké vztahy. Není to žádný velký zázrak ale přečíst se to dalo. Tento žánr není zrovna můj oblíbený, tak možná proto.

16.08.2023 3 z 5

Touha Touha Hana Militká

Opět jsem docela spokojený. Tentokrát je příběh docela zamotaný a těch mrtvých těl je až moc. Ale jinak jsem spokojený. Dám si určitě přestávku a potom budu v sérii pokračovat.

10.07.2023 4 z 5

Nezačínej zas! Nezačínej zas! Hana Militká

Taková odpočinková detektivka která má poklidný děj, prostě pohodové letní čtení. Není to samozřejmě akční smršť ve které tečou potoky krve a vrší se hromady mrtvol, mě tento poklidný běh děje absolutně vyhovoval. Dám ještě jeden díl.

09.07.2023 4 z 5