Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc přehled

Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97127/alfred-hitchcock-2-strasidla-na-dobrou-noc-97127.peg 4 59 59

Antologie horrorových povídek:

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , ABR

Alfred Hitchock presents: Stories For Late at Night , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc. Přihlašte se a napište ho.

rafan65
18.08.2023 5 z 5

Velká spokojenost, moc pěkné čtení u každého příběhu krásně mrazí na zádech. Některé povídky jsou opravdu luxusní a celkově je tato kniha mnohem lepší než první sbírka. Hodně mě to navnadilo tak se jdu poohlédnout po dalším díle.

eraserhead
24.01.2023 4 z 5

Skvělá příležitost seznámit se s horrory a psychologickými thrillery přelomu padesátých a šedesátých let a několika ještě staršími. Klasiky jako Hvízdající pokoj, Moucha, Jasan či Sousedé. Duchařiny, mrazivé horrorové thrillery, hned několik „exotických“ horrorů. Parádní ukázka toho, že dobrý horror nemusí být nutně nadpřirozený. I ty slabší povídky jsou pořád na slušné úrovni.

Eicherik
14.11.2022 4 z 5

Strašidla na dobrou noc jsou antologií různorodých hororových povídek. Najdeme tady třeba velice realistickou s názvem Přepadení, téměř dojemnou, nazvanou Vysoká sázka, potom také nesmrtelnou klasiku jakou je Moucha, dále také Celé město spí od legendárního Raye Bradburyho a nemohu vynechat Jasan, od mého oblíbence M. R. Jamese.
Citace z povídky Neuvěřitelný příběh: Tak mi vyprávěl o mnoha divných případech, kdy si příroda krutě pohrávala s lidským tělem. Vyprávěl klidně. Připomínal mého starého profesora biologie, který se podobně choval nad studentským mikroskopem. "...Jsou to divné věci. Velmi podivné. Některé jsou tak zvláštní, že se o nich v knihách skoro nepíše. Myslel jsem si, že o tom lékaři musí vědět, ale zřejmě se v lidech vytváří druh studu. Ponechávají se v tajnosti... Majitelé pohřebních ústavů musí vidět neuvěřitelné bytosti... Víte, když člověk narazí na případ, který učebnice jen naznačují, je otřesen."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc v seznamech

v dalších seznamech6x