rafan65 rafan65 komentáře u knih

Celkem zábavná kniha, čte se docela pěkně. Ze začátku jsem se dobře zasmál ale časem mě Čeněk se poblil, Čeněk se posral začalo nudit.

14.07.2021 4 z 5

Krvavé peníze Krvavé peníze Luděk Kubát

Příběh je poutavý a parádně zamotaný takže rozuzlení přijde až na konci. Četl se pěkně a kniha mě bavila. Těším se další knihy autora.

19.06.2021 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Kniha mě nebavila, detaily a zvěrstva popsané v této knize mě odpuzují.

30.04.2021 2 z 5

Mrtvá na pranýři Mrtvá na pranýři Milan Růžička

Tato detektivka je třetím pokračováním příběhu Mikuláše a Lucie. Odehrává se na šumavě kde se přestěhovali z Prahy a opět řeší příběh který je provázán z dobou tvrdé totality. Konec je docela tristní ale perfektně sedí na dnešní dobu.

10.04.2021 5 z 5

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Dobrý příběh napínavý děj a slušná zápletka. Čtivá kniha pro odpočinek ideální volba. Tara opět sebejistá a vždy nad věcí, nemá problém rozlousknout každou záhadu.

23.02.2021 4 z 5

Vražda v nemocnici Vražda v nemocnici Petr Bým

Pěkná detektivka u které je vrah odhalen až na samotném konci. Četla se slušně a jako odpočinková četba super. Určitě přečtu další knihy tohoto autora.

01.02.2021 4 z 5

Jules Verne - Pět neděl v baloně Jules Verne - Pět neděl v baloně Josef Blažek

Pěkně zpracovaný román J. Verna, krásně namalovaný Karlem Zemanem. Nádherná chvilka při které se člověk vrátí do dětských let. Díky za to.

22.01.2021 4 z 5

Poslední cesty obou Quitzowů I. Poslední cesty obou Quitzowů I. Karel May

Táto kniha mě docela zklamala. Od tohoto autora jsem zvyklí na docela něco jiného. Tahle kniha je jeho prvotina je poznat že téma středověk není autorovou budoucí prioritou. Pozdější knihy jsou kvalitativně úplně na jiné úrovni. Karel May je můj hodně oblíbený autor ale tato kniha opravdu ne!

14.01.2021 4 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Docela zvláštní kniha. Arthur Bryant a John May jsou dost neobvyklé postavy a podtrhují tento bizarní příběh. Nudné pasáže které děj natahují jsou docela špatná volba autora navýšit počet stran knihy.

17.12.2020 4 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

Slušná detektivka autorka popisuje život na anglickém venkově. Děj a zápletka je slušný proto dávám čtyři hvězdičky.

02.07.2020 4 z 5

Černé jako smola Černé jako smola Hana Prošková

Dobrá kniha některé příběhy jsou slabší ale jako celek pěkné. Každopádně kniha Měsíc s dymkou je lepší.

11.06.2020 4 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Dobrá detektivka slušná zápletka čte se docela pěkně.

03.01.2020 5 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Hana Militká

Opět slušně napsaný příběh který se dá číst. Není to úplně pecka prostě nenáročné čtení.

17.02.2022 3 z 5

Děravé alibi Děravé alibi Ladislav Beran

Docela nuda některé příběhy mě uspávali a do čtení jsem se musel nutit. Takové knihy nemám rád.

03.12.2021 2 z 5

Agent J-23 Agent J-23 Zbigniew Safjan

Parádní komiks který je moc pěkně nakreslený a má napínavý příběh. Doufám že další díl série bude stejně dobrý jako díl první.

24.10.2021 5 z 5

Vrahové z říše smrti Vrahové z říše smrti Jason Dark (p)

Pohádka pro dospělé ale dobrá a hlavně čtivá. Napínavý příběh který má spoustu překvapení a svižný děj.

24.09.2021 4 z 5

V osidlech temných intrik V osidlech temných intrik Karel May

Tak jsem se vrátil k dalšímu dílu tohoto románu a jsem docela spokojený. Některé pasáže jsou sice trochu zdlouhavé, ale jiné čtenáře vtáhnou do děje a nepustí. Určitě přečtu další knihy a jsem docela zvědavý jak to dopadne.

16.09.2021 4 z 5

Krutá smrt Krutá smrt Stanislav Češka

Další kniha která se pěkně četla a docela poutavě vypráví příběh který má několik zajímavých zápletek. Klasická česká detektivka na samotném konci šťastné rozuzlení které je v této době hodně nepravděpodobné. Jinak pěkná nenáročná kniha a pokud to člověk bere z rezervou tak super.

11.08.2021 4 z 5

Osudový zkrat Osudový zkrat Luděk Kubát

Petr Beránek a Ctirad Karafiát jsou opravdu skvělá dvojice která nikdy nezklame a člověk se pěkně zasměje jejich neustálému hašteření. Další příběh který má několik možných variant kdo je vrah a rozuzlení až na samotném konci mě potěšilo. Prostě opět pěkná kniha.

07.08.2021 5 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

Docela dobrá detektivka která se četla pěkně. Vadilo mi že autor neustále omílá části příběhů z předešlých knih.

03.06.2021 4 z 5