rafan65 rafan65 komentáře u knih

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Moc pěkné čtení které jsem objevil náhodou. Napřed mě kniha připadala že jde vyloženě o čtení pro děti, po přečtení pár stránek mě tak vtáhla do příběhu že jsem hltal každou stránku. Jsem velmi spokojený a moc se těším na další knihu této série.

12.09.2023 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Druhý případ komisaře Wallandera je opět noblesní čtení plné napětí a zvratů. Znovu se roztáčí kolotoč intrik a boje o holý život. Kniha mě opravdu hodně bavila, poutavé vyprávění příběhu je uvěřitelné a docela mrazivé čtení. V této série budu určitě pokračovat.

07.09.2023 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moc pěkné čtení které jsem objevil díky přátelům z Databázeknih. Autorka příběh parádně zamotala, čtenář si myslím že záhadu rozluštil a ono je záhy všechno jinak. Při této knize je čtenář neustále v napětí a situace se mění každou chvíli. Dál už nebudu nic prozrazovat ať potenciální čtenář má šanci sí knihu pořádně užít. Určitě doporučuji.

19.08.2023 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Pokud vezmeme o jaký žánr se jedná tak musím přiznat že jsem docela spokojený. Moc tyto knihy nečtu ale tentokrát budu v sérii určitě pokračovat. Děj je opravdu mnohem lepší než jsem čekal a příběh mě docela pohltil a hodně bavil. Téma příběhu je docela děsivé a chvílemi člověk uvažuje jak autor popisuje zkázu lidstva v podstatě reálně k dnešnímu způsobu života.

20.05.2023 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Tak tohle je opravdu super kniha. Pokud si člověk při čtení chce užít spoustu humoru tak určitě při této knize. Tato kniha je určitě srovnatelná z veleúspěšným seriálem. Není co dodat ještě jednou super.

21.02.2023 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

I když je Hynek Tas z Boru postava vymyšlená přesto je příběh moc pěkný. A my můžeme prostřednictvím postav této knihy vstoupit do naší historie a sledovat jejich skutky, jak už v Českém království, tak i v cizině a přemýšlet, jaká asi to byla doba.

10.12.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Musím říct, že se mi Mráz četl skvěle. První příběh o Martinovi Servazovi mne naprosto dostal. Přečteno za pár dní nemohl jsem se odtrhnout. Opravdu nemám co dodat prostě super.

03.12.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Druhý příběh série Strašidelné domy mě hodně bavil. Sice opět nejde o klasický horor, což mě osobně vůbec nevadí, taková pěkná duchařina není vůbec špatné čtení. Děj má spád a napětí je v příběhu taky spousta. Celkem vkusně napsaná kniha u které se čtenář nenudí.

28.10.2023 5 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Tuto knihu musí člověk brát z nadhledu, jde o dílo poplatné tehdejšímu režimu. Děj je celkem ucházející, pro dnešní generaci která už nezažila povinnou vojenskou službu asi těžko k pochopení. Prostě taková byla doba a museli jsme to nějak přežít.

21.09.2023 3 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Četl jsem jako dítě a tehdy jsem tuto knihu zbožňoval. Frantík byl pro mne hrdina a podle toho jsem také k němu vzhlížel. Dnes jsem knihu četl z nostalgie ale pořád je moc pěkná. K těmto knihám z dětských let se hodně rád vracím, jsou to krásné vzpomínky.

28.08.2023 4 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Poklidná detektivka která má lehce předvídatelné rozuzlení případu. Nádech starých časů dělá tuto knihu krásně nostalgickou, má to takovou komorní atmosféru a čtenáře to pohladí po srdci. Někdy jsem za tyto knihy moc rád, dnešní autoři se předhradí kumu se podaří do knihy zakomponovat více krutosti. Proto takové knihy občas rád čtu.

25.08.2023 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tato kniha nepostrádá ani napětí a už vůbec ne akční scény. To vše je podmalováno dobrodružnou scenérii potápění a bojuje o holý život. Autor dokázal znovu napsat napínavou knihu která startuje novou sérii Sloan McPhersonová. Mě osobně kniha hodně bavila a jsem spokojen.

24.08.2023 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Opět jsem hodně spokojený a parádně jsem se bavil. Příběh je napsaný vtipně a Josefína Divíšková znovu perlí. Autorka má zjevně smysl pro humor a už se těším na další knihu. Odpočinková četba kterou určitě doporučuji.

21.08.2023 5 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Knihu jsem četl abych porovnal rozdíl mezi filmovou verzi a knižním vydáním. Docela jsem zklamán nic jiného jsem našel. Děj kopíruje doslovně film, který je samozřejmě úžasný. Takže jsem se znovu přesvědčil že perfektní film může být lepší než kniha.

22.04.2023 4 z 5

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Co k této knize říct? Jaroušek Pivoňka z detektivní kanceláře Ostrozrak je úžasný. Tuto řadu čtu poněkolikáté a vždy se parádně bavím a čtení si opravdu užívám. Kniha a seriál se nedá objektivně srovnat, dějově se hodně rozchází. Určitě doporučuji moc pěkné čtení.

11.02.2023 5 z 5

Jak utopit doktora Mráčka Jak utopit doktora Mráčka Petr Markov

Krásná oddechová četba. Děj se odehrává člověku před očima při srovnání knihy a filmu. Filmové zpracování bude vždy asi lepší díky velmi kvalitnímu obsazení herců. Tyto české komedie miluju, nedají se okoukat.

01.10.2022 4 z 5

Čenž Čenž Jaroslav Velinský

Hned na začátku mě autor svým humorem rozesmál a krásně naladil na tuto knihu. Opět velmi dobrý děj a skvěle napsaná detektivka. Znovu dávám pět hvězdiček.

06.07.2022 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Kupodivu vůbec mi nevadí Hrabalův zvláštní styl psaní, naopak, jeho knihy čtu moc rád. Nicméně, nad knížkou budu ještě dlouho přemýšlet a to je u mě známka dobré knihy. Sama kniha je geniální úvahou o tom, jak lehce se něco krásného přemění na dokonalé sračky. No co dodat, asi nic.

03.06.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět super počtení a opět se těším na další knihu. Josefa Bergmana čtu postupně a mám pocit, že autorka zraje jak víno - každá další kniha je zas o něco lepší. Skvělý děj, napětí, zajímavé postavy. I když už mám pocit, že tak nějak tuším, jak se bude vše vyvíjet - bohužel to tak nikdy není. Děj mě nakonec vždycky překvapí. Je to více než jen obyčejná odpočinková četba!

08.05.2022 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Další z knih kterou jsem po několika letech znovu přečetl a prožil toto krásné dobrodružství. Vždy se mi bude tato kniha líbit, protože má zajímavý příběh a také je příjemně a poutově napsaná.

16.04.2022 5 z 5