Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Císařovy nové šaty Císařovy nové šaty Hans Christian Andersen

Klasická pohádka od Hanse Christiana Andersena vydaná již v mnoha vydáních a několikrát zfilmovaná.

Císař miluje módu a pořád chce mít unikátní šaty. Najde si nové tkalce, které mu slíbí unikátní šaty, avšak je dokáže spatřit pouze ten, co se hodí do svého úřadu. Ten kdo je neuvidí je ubohý hlupák. Všichni poddaní mají strach, že se do úřadu nehodí a proto shodně tvrdí, jak jsou šaty nádherné. Císař sám musí tuto lež podpořit, přece není jediným hlupákem v království. Při přehlídce má tyto neviditelné šaty na sobě a až nevinné dítě, které jest hodno svého úřadu řekne, že císař je ve skutečnosti zcela nahý.

07.04.2020 5 z 5

Annejet to tak nenechá Annejet to tak nenechá Miep Diekmann

Dvanáctiletá dívka, které prožívá úžasná dobrodružství. Tato knižní série je vhodná pro dospívající dívky (sama jsem ji četla ve svých asi 12 letech a pamatuji si, že tyto tři knihy patřily mezi mé velmi oblíbené knihy dětských let).

06.04.2020 5 z 5

S tajemnem a láskou se nežertuje S tajemnem a láskou se nežertuje Věra Řeháčková

mohu doporučit dospívajícím dívkám.

Maskot Maskot Mark Kurzem

Příběh dítěte, co prožívá za II. světové války. Pro mě až neuvěřitelné, co musel prožít.

Mapa v kůži Mapa v kůži Stephen R. Lawhead

Úžasný nápad na knihu, skvělý děj i zápletka. Ale co pokračování??? To mě vážně mrzí, že další knihy u nás nejsou k dostání.

Skladatel bouří Skladatel bouří Andrés Pascual

Takové oddychovka na pár večerů.

Pod rudým měsícem Pod rudým měsícem Heather Graham Pozzessere

V knize mi vadilo přeskakování z minulosti do přítomnosti. Děj byl celkem tajemný a občas jsem byla i napnutá, ale znovu bych si knihu asi nepřečetla. Z části asi i proto, že jsem ji četla hodně dávno a od té doby jsem docela změnila styl knih, které právě čtu.

Hadí princ Hadí princ Elizabeth Hoyt

Pamatuji si, že tuto knihu jsem si s sebou vzala na stáž do Londýna, abych nějak zabila čas, ale popravdě si z ní absolutně nic neodnáším.

06.04.2020 2 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Krásný dívčí román. Doporučuji dospívajícím dívkám, jako takovou milou oddychovku.

Nevinná Nevinná Hedwig Courths-Mahler

Krásně napsaný příběh uhobé ženy, které ubližuje její manžel. Dojemně napsané.

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Myslím, že příběh kamene mudrců zná hodně z nás, alespoň tedy pověsti s ním spojené. Tato kniha je krásným příběhem o hledání tohoto kamene, nicméně mě přišla příliš zdlouhavá a bohužel jsem měla problém se do ní začíst.

06.04.2020 2 z 5

Miral Miral Rula Jebreal

Dojemný příběh palestinské dívky. Kniha popisuje život v arabských zemích.

Svatoušek Svatoušek Madeline Hunter

Červená knihovna jak vyšitý. Nebylo to špatné, ale ani přehnaně dobré. Četlo se to lehce, ale znovu bych ji asi nečetla.

Vězni hor Vězni hor Gilbert Bordes

Velmi krásný a dojemný příběh. Litovala jsem ty děti od začátku až do konce.

Nemilosrdné Nemilosrdné Sara Shepard

Série knih spíše pro mladší čtenáře. Knihy jsem so pořídila až poté, co jsem viděla první sérii seriálového zpracování a jednoduše jsem knihám propadla. Velmi mě baví srovnávat seriál a knižní předlohu.

Ohrožené Ohrožené Sara Shepard

Smrtelné Smrtelné Sara Shepard