Samira Samira komentáře u knih

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

“Jediné, co stojí mezi ní a smrtí, je příběh.”

Tenhle skrz na skrz krásný, krutý, magický a dech beroucí příběh by zachránil každého.
Věděla jsem, že bude skvělá, uchvátil mě již samotný nápad, protože jsem byla vždy Šehrezádou fascinována a její příběhy milovala. Ale ke klasickému schématu, který nechybí, se přidají i další reálie, které jednoznačně stojí za to.
Celkový příběh je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá, čekají nás mnohá překvapení, ale také odvážní, barevní hrdinové, plní chyb, ale i vlastností, které stojí za obdiv.

Nedostává se mi slov a nejraději bych komentovala tolik věcí, které si mě tak získaly, ale zárověň bych tím prozradila, co nechci. Závidím těm, co ji teprve otevřou, ale rovnou říkám, že vás připraví o spánek a končí v nejšílenějším momentu, takže si až do dalšího dílu budete spolu se mnou okusovat nehty netrpělivostí.

Krásná, doporučuji!

Recenze v záložkách

26.12.2016 5 z 5

Polibek anděla Polibek anděla Susan Elizabeth Phillips

Úžasný Polibek anděla byl jediným dílem, který mi od mé veliké favoritky v češtině chyběl a jak se říká to nejlepší nakonec.
Nepochybovala jsem, že autorka, která promění ve zlato na cokoli sahne, zvládne i téma, kterého jsem se bála. Ale že ho budu považovat za její nejlepší kousek, by mne ani ve snu nenapadlo.
Nikdy jsem nebyla veliká vyznavačka cirkusů a to především kvůli zvěřinci, řekněme, aniž bych cokoli prozradila, že i já jsem byla velice spokojená a láska ke zvířatům této krásce rozhodně nechybí.
Láska všeobecně z této nenápadné knihy tryská, ale neotřele, opravdově a nenásilně.
Silný příběh dvou úžasných a zajímavých charakterů, kde je třeba mnohé překonat, přesto ji přečtěte až směšně rychle.
Bonus představují další vynikající postavy a především sama zvířata, zvířecí samorost s tygříma očima byl vždy i mým snem.
Nádhera, doporučuji!

24.12.2016 5 z 5

Nad ošklivkami zataženo Nad ošklivkami zataženo Maryse Dubuc

První Pupíky hodně namlsaly a představovaly ostré osvěžení se skvělými ilustracemi. I druhý díl byl výborný, ale přiznávám, že se mi zdálo, že se nese ve stejném duchu a jedna pasáž byla i na mne moc. Milovníkům zvířat bych ji sotva doporučila. Na další se, ale samozřejmě těším, jen doufám že přinese lehčí změnu, aby komix stále jen neohříval pravda skvělou polévku znovu a znovu. Za mne tentokrát 3,5.

24.12.2016 4 z 5

Dáma z divočiny Dáma z divočiny Julie Garwood

Perfektní a kvalitní oddechovka se zajímavou zápletkou a skvělou ústřední dvojicí. Takhle by to mělo vypadat. Autorce celkově jdou historické knihy výrazně lépe a to jsou její současné knihy všechno jen ne špatné.
Královští vyzvědači tvoří kratší, ale výbornou sérii, kde alespoň jeden ze dvojice má dobrodružného ducha a netradiční osud. Střety odlišných hrdinů pak přináší mnohé vtipné scény, mají spád a nevšední kouzlo.
Půvabné čtení na zpříjemnění dní, které málokoho zklame.

18.12.2016 5 z 5

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Papírová srdce jsou oproti Kaleidoskopu výrazně lépe psaná a překlad neobsahuje žádnou z perel dílu předchozího, naopak je velice zdařilý a to i v poetických pasážích a že jich tato zajímavá jiná romantika obsahuje hodně.
Jestli však jako já čekáte, že si odpočinete u příjemné oddechovky budete šokováni už v rozjezdové novele. Po odhalení zápletky mě tak bolelo břicho, že jsem si říkala, je to krásně psané, ale mám to zapotřebí. Pak se ale kniha nádherně rozvine a říkáte si - má.
Bohužel v závěru zcela nepochopitelně hrdinka vytváří problémy, kde nejsou a to poměrně dlouho. Úplné rozuzlení je však velmi pěkné, i když nebudu lhát, zapotila jsem se.
A teď musím zvolit jakoukoli opravdovou oddechovku.
Autorka však potenciál má a já nepochybně zase jednou podlehnu a nějakou její budoucí knihu otevřu.

13.12.2016 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Nádherná! Že jsou autorčiny knihy sázkou na absolutní jistotu, ví asi každý čtenář, který jednou jedinou otevřel, neboť určitě nebyla zdaleka tou poslední.
Tenhle úžasný a velice cenný kousek není ani zdaleka psán tím lehkým stylem, na jaký jsme u autorky zvyklý, že čtěte její knihu poznáte tentokrát především proto, že se vám líbí každé slovo a hltáte a hltáte. A to i přesto, že nejde o nic lehkého. V tíze, která naprosto báječně hrdiny sráží dolů, by se jeden utopil. Místy se to stává i jim, ale žijí a hlavně se nevzdávají.
Ačkoli nás formují dobré i špatné věci, události i lidé, svůj život máme nakonec pevně v rukou my sami.
Krásná, hořkosladká a plná života a co je nejdůležitější psaná nenásilně.

Opravdu doporučuji!

P.S. Překlady ze španělštiny jsou za poděkováním, nějak mi unikly a u hledání překladu jsem se pěkně zapotila :).

11.12.2016 5 z 5

Nejseš nějaká namyšlená? Nejseš nějaká namyšlená? Maryse Dubuc

Nevím jaké budou další díly, ale už první maximálně překvapil. Pupíky jsou neotřelé, svěží, drsné, trefné, skvělé a hlavně zábavné. Už dlouho jsem se tak nepobavila, ano humor je to černý a rozhodně určený dětem starším či dospělým. Nic pro květinky bez trnisek a pořádných zubisek...:).
Teď vážně - Pupíku stojí za to a pokud první díl byl jak předpokládám rozjezdový, měla bych nějak preventivně procvičovat bránici, aby to zvládla.
Výborné, doporučuji!

07.12.2016 5 z 5

Říkej mi lži Říkej mi lži Jennifer Crusie

Ačkoli považuji autorčiny knihy za sázku na jistotu, musím připustit, že tento její kousek je oproti ostatním výrazně slabší. Čte se výborně, i když na počátku se delší čas rozjíždí. Obsahuje barevné postavy a vcelku zajímavou detektivní zápletku. Ale taky pořádně ztřeštěnou hlavní hrdinku, místy až nepochopitelně, sex na nepravých místech a o nějakých psychologických dopadech činů, či událostí, tak o tom nemůže být ani řeč.
Jak říkám četla se jako oddechovka dobře, ale zdála se mi nedotažená a místy za vlasy přitažená. Ale takhle na léto, když chcete nechat mozek opravdu odpočinout, proč ne.

06.12.2016 3 z 5

Geek Girl Geek Girl Holly Smale

Knihu jsem dlouho vyhlížela a přiznám se, že jsem od ní čekala něco docela jiného. Především plné využití faktu, že je hrdinka geek. Tuto skutečnost však autorka využívá pouze jako další z jejích vlastností a nastínění pocitu outsidera. A zbytek je pěknou modelingovou pohádkou o Popelce s krásným princem včetně.
Přestože jsem se dočkala zcela jiného příběhu než jsem čekala, musím tuhle lehce ztřeštěnou pohádku, která se bude líbit především mladším, pochválit.
Za to určitě stojí, jen v ní nehledejte něco, co v ní není!

05.12.2016 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Čekala jsem klasické schéma antiutopie pro mladší čtenáře a dostala jsem něco zcela jiného. Čistý nepracuje jen s jedinou vrstvou a popravdě kdyby se apokalypsa, její dosah a jednotlivosti chápaly doslova, musel by se čtenář chytit za hlavu a nereálnosti reálií nového světa by mu prakticky znemožnily čtení.
Kniha je však především takovou alegorií, která pomocí groteskního, zvráceného a stejnou měrou fascinujícího světa ukazuje na témata nejzávažnější. Nová rasa, atomová očista, nelidskost a jediná pravda.
Autorka je opravdu talentovaná, nemohu než ji obdivovat, že se do takového sousta pustila, navíc poměrně složitě a na více úrovních. Ale celkově si toho na sebe vzala hodně.
Na počátku jsem se delší čas začítala a zvykala si na styl, později pak dělala nutné pauzy. Patří mezi opravdu surové kusy a to po všech stránkách.
Jsem zvědavá, kam své otevřené oko zaměří v další knize a jak se jí bude dařit, ale rozhodně se do pokračování nepustím hned. Už takhle budu mít hodně divoké sny.
Celkově však stojí za to!

04.12.2016 4 z 5

Pirátské příhody Pirátské příhody Julia Boehme

Příjemné a hezky zpracované první čtení. Ačkoli se bude díky příběhům líbit spíše klukům i dobrodružné holčičky ho ocení. Kratší příběhy, pěkné rozvržení, milý a povedený děj.

04.12.2016 5 z 5

Priznanie tohto muža Priznanie tohto muža Jodi Ellen Malpas

Sérii This man jsem před vydáním české verze zuřivě vyhlížela. První díl rozhodně nebyl zklamáním, ale takový bestseller jsem v něm neviděla. Postavy byly skvělé, ale až na odhalení jediného od počátku zcela evidentního tajemství, se v knize prakticky nic nestalo, tedy alespoň v rovině děje. Vyzdvihuji však rovinu psychologickou, i když sexuální manipulace bylo místy až moc, stejně jako intimních scén.
Druhý díl byl o poznání akčnější, ale stále bych ho nevynesla do nebe, i když se na něj nedalo tak lehce zapomenout.
Poslední však jasně ukázal, proč se série dočkala tak masivního úspěchu ( i v Americe k tomu došlo právě až po vydání dílu závěrečného). Ano i zde bych se obešla bez některých četných erotických scén, ale celkově skvělé, dějově doslova nadupané. Hloubka, dosah a závažnost Jesseho minulosti mrazila, otevřela oči a nabádala k přehodnocení vnímání dějů předchozích.
Přiznávám, že jsem se bavila, Jesse předvedl to nejlepší a závěrečný bonus z jeho pohledu stojí za to a dodává příběhu nenásilnou třešničku na tentokrát výborném žánrovém dortu!

03.12.2016 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Závěr fenoménu, který se vyznačuje nejvyšším stupněm čtivosti a zobrazuje emoce tak dobře, že máte pocit, že vše zažíváte na vlastní kůži, je za mnou a musím říci, že ačkoli byl skvělý a nezklamal, konec se mi i přes epilog zdál hodně zrychlený a po tolika stranách jsme si zasloužili ještě o kousek víc.

Počátek je hodně drsný a celkově autorka posunula laťku toho, co hrdinové zažívají ještě dál. Hardinova proměna a dozrání bylo naprosto perfektní, úžasně zpracované a co si budeme povídat je to sympaťák. Za to Tessa, proti které jsem nikdy neřekla křivého slova mi v tomto díle tedy dávala, hlavně ke konci. Nerozhodnost je pro mne vždy čirým mučením.

Ale jinak celkově krásné a pokud hodnotím série jako celek, tak ačkoli se samozřejmě nejedná o žádný literární skvost, nezapomenutelná, tedy alespoň pro mne.

26.11.2016 5 z 5

Dobrodružství malého ledního medvídka Dobrodružství malého ledního medvídka Katja Reider

Výjimečně povedené první čtení, na rozdíl od jiných příběhy dávají smysl a jsou velmi hezké.
Doplněné krásnými ilustracemi, chtěla jsem kritizovat pouze fakt, že ne každý obrázek, protože kniha je zároveň obrázkovým čtením, dcera dokázala správně určit, ale byla jsem nucena zavřít pusu, protože na konci jsou jednotlivé obrázky vysvětleny a zároveň, tak ještě zábavně procvičíte čtení jednotlivých slov.
Výborné, stojí za to!

22.11.2016 5 z 5

Anča a Pepík na stopě Anča a Pepík na stopě Lucie Lomová

Můj nejzamilovanější dětský komix, jehož jediný výtisk doma chráním a prakticky ho prohlížím v rukavicích... :).
Vynikající detektivní příběh pro mladší čtenáře, ale co si budeme povídat, stále ho s velikou chutí a nadšením otevřu.
K mé obrovské radosti jsem zjistila, že se legenda vrací v podobě dvou knižních komixových souborů, vánoční dárek jistý a za mne veliké doporučení, věřím, že bude bavit i za mnoho let!

22.11.2016 5 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Velmi příjemná vyšlá EPUB kniha od české autorky. Čekala jsem romantickou oddechovku, ale trošku se bála, že mi nebudou sedět české postavy a že příběh ničím nevynikne. Autorka však volila spíše světový styl psaní a v tomto příběhu jsem ho více než vítala.
Samotné knize se dá vyčíst ledacos, od nevypsanosti autorky, které však talent rozhodně nechybí, po menší překlepy v textu, či nezralosti a šílenosti postav, nad kterými sem tam zakroutíte hlavou. Ale nakonec jí všechno odpustíte, protože skvělé postavy dýchají životem a především ústřední dvojice si vás prostě získá. Mne tedy rozhodně. Přiznávám, že jsem se skvěle bavila, happy end naopak vítala a hltala každé přidané slovo. Dostala jsem i lehce něco navíc a v budoucnu zařídím autorku mezi ty, jejichž tvorbu na oddech budu vyhlížet, snad se ještě nějakého kousku dočkáme.
Kromě skvělé seznamovací scény, vyzdvihuji především hlavní předmět aukce... :), který mne hodně pobavil.
Celkově stojí za přečtení!

21.11.2016 4 z 5

Královský dar Královský dar Julie Garwood

Výborný a také maximálně zábavný kousek od autorky, které jde snad docela všechno. I když musím připustit, že historie ještě o poznání víc, hlavně pro svoji svižnost a nic navíc.
Nechyběla žádná správná ingredience, perfektní a nesmírně vtipné postavy, zajímavý děj i zápletka a vše podáno s inteligencí a umem.
Moc se těším na další její knihy, které jsou vždy sázkou na jistotu.
Romantický, ale nijak přehnaný oddech v knižní podobě.

20.11.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Brilantní a také jednoznačně nejděsivější, tedy alespoň v mých očích. Všechny díly série jsou nesmírně čtivé, ale mnohdy jednotlivé knihy chvílemi dusily vedlejší děje. V policii vás bude bavit doslova každého slovo, je také nejvyzráleji napsaná. Na příběh nahlížíme z pohledu více postav, než jsme zvyklí a paradoxně toto střídání přináší ještě větší dynamiku, autentičnost a spolu s hlavním tématem i pocit neustálého strachu.
Ten je v knize doslova hmatelný, Nesbo se tentokrát vymanit z očekávaných schémat a nikdo není pod ochranou, obětí může být kdokoli a odhalení vraha mi tentokrát trvalo opravdu hodně dlouho.
Poprvé se mne však celý příběh hodně osobně dotkl a asi mne bude ještě dlouho strašit. Také se přiznám, že si nejsem úplně jistá kam až nás tahle králičí nora příště zavede a jestli to ještě zvládnu. Nesbo píše čím dál lépe, sugestivněji, šíleněji a tak celkově si říkám, že bych asi do Norska za odpočinkem nejela :).

Celou sérii však vřele doporučuji, ale raději jednotlivé díly prokládat něčím méně mrazivým. Za mne nejlepšímu Sněhulákovi, těsně v patách dýchají Pentagram a právě skvělá Policie!

18.11.2016 5 z 5

Zkrocení šarmantního rebela Zkrocení šarmantního rebela Suzanne Enoch

Suzanne Enoch to umí jednoznačně lépe, tomuto příběhu chybělo snad všechno, co by ho mohlo udělat přítažlivým a co právě Enoch tak umí. Zápletka prakticky žádná, hrdinové byli sympatičtí to ano, ale prakticky bylo od počátku o všem rozhodnuto, nebylo třeba nic překonat a chybělo pověstné jiskření.
Špatná však nebyla, jen taková nemastná, neslaná.

13.11.2016 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Asi budu jediná, ale od knihy na kterou jsou se hrozně těšila jsem čekala něco jiného. Takže celou první část knihy trvalo si zvyknout na fakt, že jsem místo milého, inteligentního, propracovanáho a hlavně komorního vyprávění, dostala inteligentní, propracovaný akčňák se zbytečným množstvím násilí. Na velké množství reálií vymyšleného světa jsem naopak připravená byla a rozsah byl obdivuhodný, ale celkově si nemohu pomoci, příběh, vyznění i postavy přetékaly temnotou. Druhá polovina knihy je výrazně lepší a na konci jsem chtěla volit lepší hodnocení. Zapadnutí jednotlivostí by si to zasloužilo, ale kde bylo to kouzlo a duše. Místo nich zase to násilí.
Knihu nechci hanit, napsaná je dobře, ale s mojí duší nesplynula, u vás to však může být jinak, zvlášť pokud dáváte přednost nepřetržité, ale pěkně plynoucí akci a temnějšímu charakteru knih, při objevování nových světů.
Tomuto originalita opravdu nechybí.

13.11.2016 3 z 5