Selinute Selinute komentáře u knih

Flanderská pečeť Flanderská pečeť Marie Cristen (p)

První dva díly opravdu vynikající. Třetí je malinko slabší. Přesto jsem knížku přečetla poměrně rychle . Čte se dobře a dokáže zaujmout tak, že jsem si okamžitě objednala čtvrtý díl.

05.03.2014 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Nenáročné a pohodové čtení.

27.02.2014 3 z 5

Pilíře Země Pilíře Země Ken Follett

Po shlédnutí čtyřdílné filmové podoby této knihy jsem toužila vlastnit originál. Je to krásná knížka, rozhodně stojí za přečtení.

25.02.2014 5 z 5

Obrázky z Champagne Obrázky z Champagne Jan Šmíd

Poznáme kouzlo tohoto historického vinařského kraje s románskými a renesančními kamennými či hrázděnými kostelíky, významnou katedrálou v Remeši a sklepy plnými proslulého perlivého vína.

15.01.2014 5 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Taky jsem netrpělivě čekala na vydání této knížky. Čte se dobře, děj má spád,ale přesto mi přijde jako průměrná. Myslím si, že Eskinová má daleko lepší "pecky".

21.08.2013 3 z 5

Ďábelská tvář Ďábelská tvář Klára Janečková

Knížku jsem četla poměrně dlouho. Musím přiznat, že když jsem si ji kupovala, čekala jsem od ní víc. Hodnotím ji jako průměrnou, rozhodně ne jako úžasnou nebo moc hezkou. To je ale můj osobní názor.

16.07.2013 3 z 5

Kouzelný Cornwall Kouzelný Cornwall Heike Ulmke

Cornwall patří k nejkrásnějším a nejpříjemnějším koutům Anglie. Knížka nám nabízí příležitost cestovat ve stopách filmů Rosamundy Pilcherové. Poznat nejen dějiště filmů, ale i všechna pozoruhodná místa podél pobřeží. Obsahuje množství informací o možnostech ubytování, restauracích , hospodách a pamětihodnostech. Nabízí i trasy na výlety. Většina míst, kde se točily filmy RP jsou dostupná veřejnosti. Je doplněna spoustou barevných fotografií, které uchvátí každého čtenáře. Při pohledu na místní floru, která připomíná spíše Sředomoří se nabízí otázka. Je Cornwall skutečně v Anglii? Super knížka nejen pro čtenáře knih Rosamundy Pilcherové ale i pro všechny cestovatele. Dejte se ji okouzlit.

12.07.2013 5 z 5

Paní Říma Paní Říma Kate Quinn

Autorka čerpala ze Suetoniova díla "Životopisy dvanácti císařů" a vytvořila pro čtenáře poutavé a zajímavé dílko. Knížka mě zaujala. Ráda ji doporučím.

19.06.2013 4 z 5

Dolmen Dolmen Nicole Jamet

Příjemná a nenáročná oddychovka. Maják na "konci světa", menhiry, keltská mohyla, dolmeny, strmé útesy spadající do moře, to je prostředí v němž dochází k rituálním vraždám, které řeší mladá sypatická dvojice vyšetřovatelů. Kouzlo Bretaně, její mystika, divokost ostrova, legendy a tajemství nás provází celou knihou a udržují v napětí až dokonce.

22.05.2013 5 z 5

Italská mozaika Italská mozaika Juliette Benzoni

Autorka nás zavádí do renesanční Itálie kde se láska a vášeň mísila se zlobou, zradou a nenávistí. Super knížka. Mě nejvíce zaujaly osudy rodu Borgiů a Medičejských.

11.05.2013 4 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Napínavá, dobře se četla, ale nemůžu říct, že mě úplně sedla. Rakve s mrtvolama, pohřbívání zaživa, to na mě moc nebylo. Myslím si, že Lisa Jackson má i lepší knížky.

11.05.2013 3 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Pokračování knihy Osamělá smrt je naprosto skvělé. Knížka je napínavá od začátku do konce. Čte se dobře a děj vás nutí číst, číst a nepřestávat až ji dočtete. Autorka ve mně získala dalšího závislého a oddaného čtenáře.

05.05.2013 5 z 5

Polibek na rozloučenou Polibek na rozloučenou Deborah Crombie

Vynikající - jako všechny od Deborah.

27.04.2013 5 z 5

Zlatá svatba v Yquemu Zlatá svatba v Yquemu Jean-Pierre Alaux

Příjemná oddychovka. Další pokračování detektivních příběhů "Krev na vinici" s hlavním hrdinou Benjaminem Cookrem jedním z nejslavnějších enologů na světě..
"Víno je záhada, jejiž rozluštění je na dně sklenice" Benjamin Cooker

21.04.2013 4 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Stojí za přečtení. Nezklame.

21.04.2013 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Moje první od této autorky. Zajímavá, napínavá a rychle přečtená. Velmi mě zaujala postava detektiva Regan Pescoliové a proto taky i já musím nutně sehnat pokračování tohoto nevyřešeného příběhu.

13.04.2013 4 z 5

Zimní slunovrat Zimní slunovrat Rosamunde Pilcher

Moc pěkné. Určitě si ji zase někdy přečtu.

06.04.2013 5 z 5

Obrázky z Provence Obrázky z Provence Jan Šmíd

Zamilovala jsem si Provence stejne jako pan Horníček. Je to hlavně jih, slunce, vůně levandule, rozmarýnu, tymiánu, modrá obloha a modré moře. Krásné starobylé vesničky na kopích, úrodné vinice, plameňáci a všudypřítomné památky galské a římské kultury. Tato knížka je pro mě milou připomínkou navštívených míst. 5*

17.03.2013 5 z 5

Obrázky z Provence podruhé Obrázky z Provence podruhé Jan Šmíd

Miluji Provence. Provence se svými cypříšky, olivovníky, makchii a nádhernými platany. Provence s vůní rozmarýna, fenyklu, tymiánu, šalvěje a saturejky. Provence se svými římskými a přírodními památkami. Provence s úchvatnými "villages perchés". Provence prostě musíte vidět.

17.03.2013 5 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Zajímavá oddechovka. Rozhodně nemůžu napsat, že byla skvělá nebo že je to bomba. Labyrint byl lepší. Přesto stojí za přečtení.

17.03.2013 4 z 5