Selinute Selinute komentáře u knih

Šel zajíček brázdou Šel zajíček brázdou Adolf Dudek

Určeno především nejmenším čtenářům. Moc pěkná.

07.12.2012 5 z 5

Dětský atlas věta Dětský atlas věta neznámý - neuveden

Atlas přiblíží dětem nejdůležitější pamětihodnosti a zajímavosti jednotlivých měst, států a světadílů. Naučí je používat různé typy map a zaujeme je především krásnými ilustracemi.

07.12.2012 5 z 5

Kde stoupá dým Kde stoupá dým Emilie Richards

Knížka mě trochu zklamala. Čekala jsem víc. Průměrná romantika. Úžasný je ale popis přírody Nového Zélandu a zvyků jeho obyvatel.

07.12.2012 3 z 5

Moje první kniha o letadlech Moje první kniha o letadlech neznámý - neuveden

Určitě zaujme ty nejmenší čtenáře.

07.12.2012 4 z 5

Angličtina  3 v 1 maturitní minimum Angličtina 3 v 1 maturitní minimum Donata Olejník

Vynikající učebnice anglického jazyka. Nenahraditelný pomocník. Můžu jen doporučit. 5*

Plavba do Austrálie Plavba do Austrálie Josef Kořenský

Zajímavá knížka pro milovníky starých cestopisů. Doplněná několika barevnými obrázky a spoustou starých černobílých fotografií, obrázků a map.

Procházky přírodou Procházky přírodou Jiří Janda

Tato knížka patří mezi "skvosty" a mít ji v knihovně by si přál učitě každý, kdo má rád staré pěkné knihy. Je dopněna 26 krásnými barevnými tabulemi a spoustou černobílých fotografií a perokreseb. Je opravdu nádherná.

Poselství andělů Poselství andělů Doreen Virtue

Milá knížečka, která potěší duši a zaroveň nás nutí k zamyšlení.

05.12.2012 4 z 5

O mašince Tomášovi 06 O mašince Tomášovi 06 Wilbert Awdry

Knížka určitě zaujme nejmladší čtenáře. Je super.

05.12.2012 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Výborná detektivka od které jen tak neodejdete. Napínavá od začátku do konce. U mě Olsen jednoznačně vede před Nesbo. Proto jsem taky při koupi dala přednost "Vzkazu v láhvi" před "Sněhulákem". Ale na něj se taky ještě do Vánoc chystám. Dávám 5*.

03.12.2012 5 z 5

Dekamerone II. Dekamerone II. Giovanni Boccaccio

Pěkná stará knižka, se spoustou zajímavých příběhů, kterou doprovází působivé ilustrace. Bohužel některý z náruživých čtenářů přede mnou z ní vytrhal všechny soudobé erotické fotografie a tak ji částečně znehodnotil.

29.11.2012 4 z 5

Za Heydrichem stín Za Heydrichem stín Jan Drejs (p)

Tato kniha, která vyšla pět let po atentátu, vypovídá o obrovské statečnosti a odvaze nejen těch co atentát připravili a uskutečnili, ale i o mnoha obětavých pomocnících, kteří riskovali své životy i životy svých blízkých pro spravedlivou věc. Knížka je doplněna autentickými černobílými fotografiemi.

28.11.2012 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Miguel de Cervantes y Saavedra

Toto staré vydání upoutá každého čtenáře především překrásnými ilustracemi Quido Mánesa a Karla Purkyně podle vydání I.L.Kobra z roku 1866.

28.11.2012

Světové dějiny Světové dějiny Jaroslav Charvát

Vzpomínka na středoškolská léta. Jedna z mých oblíbených učebnic, která mě zůstala v knihovně.

28.11.2012 4 z 5

Medvídek Hamánek Medvídek Hamánek Pavel Bezděčka

Už od narození se mamince od rána do večera motal pod nohama. Všechno zvědavě okukoval, očichával a hlavně olizoval. Choval se prostě jako správné malé medvídě. A jako správný malý kluk měl pořad hlad. Další moc hezká knížečka od pana Bezděčky, doplněná ilustracemi Barky Zichové, která potěší naše malé čtenáře. Dávám 5*. Doporučuji - je super.

27.11.2012 5 z 5

Kouzelník Futuro a jeho přátelé Kouzelník Futuro a jeho přátelé Pavel Bezděčka

Milé pohádky pana Bezděčky, které děti nenásilným způsobem seznamují s přírodou kolem nás. Pohádka o tom, proč sovy létají v noci, proč pavouci tkají sítě, proč krtci v zimě nespí, proč jsou malá divoká prasátka pruhovaná a mnoho dalších úžasných pohádek, které určitě potěší vaše děti i mnohé z dospělých.

27.11.2012 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Některé knížky od Barbary Erskinové mám mezi oblíbenými. Proto jsem byla hodně zvědavá na "Cizinku", která měla být údajně v podobném duchu. Četla jsem ji dlouho. Hodně násilí, hodně sexu ale i láska. Rozhodně jsem od románu čekala víc. Moc se mi líbil popis skotské vysočiny a života tehdejších obyvatel. Zajímavý příběh, který si své čtenáře určitě získá, ale já už další díl číst nebudu.

27.11.2012 3 z 5

Moje první Bible Moje první Bible kolektiv autorů

Tato Bible je určena našim malým v rodině. Příběhy jsou převyprávěné tak, aby jim děti porozuměly, a jsou doplněny nádhernými ilustracemi. Je to špičková publikace pro nejmenší.

22.11.2012 5 z 5

Automobily snů Automobily snů Roland Brown

Pěkná dárková publikace pro milovníky rychlých a drahých vozů.

22.11.2012 5 z 5

Sedmikráska Sedmikráska Eduard Petiška

Milé pohádky s krásnými ilustrace Jiřího Trnky. Děti je rády četly.

22.11.2012 4 z 5