Seraphine04 Seraphine04 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dávám 3 *. Očekávala jsem více hypotetických reálií, zkrátka více informací o tom, jak by náš stát fungoval, nebo spíše nefungoval. Ale k mému zklamání byly těmto věcem věnovány vždy nanejvýš dvě strany, a to na sílu zasazené do příběhu hlavních protagonistek. Nakonec jsem tedy dostala spíše příběh rozpadu rodiny na pozadí autoritářského režimu. Škoda, nicméně styl vyprávění mi sedl.

09.01.2022 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Autorův styl psaní je už velmi předvídatelný. Naservíruje nám hned několik podezřelých, ale nakonec je oním tajemným vrahem osoba podezřelá nejméně. A čím bližší je tento člověk Harrymu, tím lépe. Proto mě závěr nepřekvapil, a to ani zápletka s nemanželským dítětem, jelikož ta byla nastíněna již na konci minulé knihy. Proto jsem nepochopila, proč zde bylo vůbec potřeba ji složitě odkrývat.
Zklamala mě kniha? Dá se říci, že ano. Přečtu si další díl? Nakonec stejně ano.

14.08.2021 3 z 5

Rytec kamejí Rytec kamejí Ivan Fíla

Já jsem si knihu užila. Byla krásně snová, lehce bizarní a tenhle dojem ještě umocnily povedené ilustrace. I když jsem se několikrát v příběhu ztratila, došla jsem k závěru, že mi to nevadí.
I když naprosto chápu, že tohle "denní snění" nebude šálkem čaje pro každého.

02.01.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Děj plyne, postavy umírají a objevují se nové. A potom je najednou konec. Má to spád, škoda, že v závěru chybí pointa nebo něco, díky čemu bych na knihu po pár dnech nezapomněla.

01.01.2021 3 z 5