Shanib Shanib komentáře u knih

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Skvělé zakončení série. Už teď mi hlavní hrdinové chybí a určitě se k nim ráda zase někdy vrátím. Lacey ušla obrovský kus cesty. Líbí se mi, že z ní autorka neudělala žádnou super hrdinku, ačkoliv je opravdu zvláštní, jakým způsobem je do případu vždy zapletená. Pachatel mě velmi překvapil a vlastně jsem nevěděla, jestli ho mám litovat či ne. Epilog byl milý, ale mrzí mě, že nebyl trochu delší.

22.10.2018 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Po dlouhé době jsem se vrátila s těmto dvěma autorkám a připomněla jsem si tak, jak dokonalé dialogy a hlášky dokáží psát :D Souhlasím s tím, že konec byl trochu uspěchaný a Brada si mohli více vychutnat, ale což už. Těším se na další knížku.

06.09.2018 4 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Také jsem viděla nejdříve film a poté knihu. Možná by mi to nyní vadilo, ale už je to hezkých pááár let, co jsem knihu četla. Vzpomínám si, že se mi moc líbila. Myslím, že mi tenkrát bylo 13. Byla jsem blázen do Egypta a měla jsem načtené všechny možné publikace o tamní mytologii.

02.07.2018 4 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Zkoušela jsem číst Jacka Reachera a Poutníka. Ale byla to prostě nuda, a tak jsem k této knize přistupovala s velkým váháním, které se nakonec ukázalo jako zcela zbytečné. Bylo to super! Postavy mě nesmírně bavily, děj měl ten správný spád a zápletka byla pečlivě promyšlená a podávaná ve správných dávkách. Poslední stránky jsem už přímo hltala. Místy mi styl psaní připomínal mé oblíbené politické thrillery od Philipa Shelbyho. Někde jsem i četla, že plánují knížku zfilmovat. Mezitím se každopádně vrhám na druhý díl.

17.06.2018 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Z příběhu mám smíšené pocity. První polovina byla nemastná neslaná, vlastně se tam nic moc nedělo a nebavilo mě to. Zato od druhé poloviny mě to chytlo a lámala jsem si hlavu s tím, kdo je záporák, který mě nakonec překvapil. Nicméně dávám pořád přednost Mercy a Adamovi a už se to asi nezmění. To však neznamená, že si nepřečtu pokračování.

21.02.2018 3 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Knížku hodnotím vzhledem ke knižní sérii Mercedes Thompson, u které jsem každý díl přečetla za polovinu času, než který jsem potřebovala na tento. Postavy jsou skvělé, také prostředí mi bylo sympatické, ale děj byl zvláštně natáhlý jako žvýkačka a dal by se zkrátit na polovinu. Mezi Charlesem a Annou se to vyvinulo mrknutím oka a jejich vztah tak na mě působil příliš násilně. Nicméně si určitě přečtu další díly. Věřím, že budou lepší.

17.02.2018 3 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Bylo to trochu jiné než předchozí díly, ale proč ne. Indiánské příběhy mě moc nebraly, ale bylo dobré, že tentokrát byla smečka mimo. Konec konců Mercy jim dávala docela zabrat, a tak jen dobře, že tentokrát je problémy minuly. Navíc zde bylo více Adama - no komu by to mohlo vadit? :D

28.01.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Škoda, že to byl poslední díl. Celá trilogie se mi moc líbila a určitě si ji znovu přečtu. Kupodivu se mi moc líbily i filmy, takže v obou případech můžu napsat jen samou chválu. Musím ale říct, že tolik opěvovaný Xemérius mě až tak nebral, zato hlavní dvě postavy byly dokonalé

17.01.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Souhlasím s názory, že tento díl je ještě lepší než ten první. Konečně se zde šlo více do detailů, a tak člověk k ději lépe přilnul. Má nejoblíbenější pasáž byla ta na plese (soaré nebo jak tomu říkali). Hodně jsem se přitom nasmála, ale také červenala, bylo to prostě super.

12.01.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Strašně moc bych chtěla dát pět hvězdiček, ale jednu strhnu za délku knížky. Všechno mi přišlo rychlé. Respektive tempo v první polovině bylo v pořádku, ale pak, když konečně bylo po "úvodu", to šlo ráz na ráz. Nestihla jsem si tak pořádně vychutnat postavy a rozvíjející se vztahy mezi nimi. Snad mi to bude vynahrazeno v příštích dílech.

10.01.2018 4 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Moje třetí knížka z celé série a opět mě potěšila. Ideální k odpočinku, a když chcete knížku přečíst za den dva. Milostný příběh se drží již zaběhnuté rámce jako u předchozích knih, proto si dám teď asi pauzu a vezmu si něco vážnějšího, ale pak se s radostí vrhnu na další díly.

05.12.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Určitě o stupeň lepší než první díl, nicméně nic by se nestalo, kdyby byly některé pasáže vynechány a kniha by tak byla kratší a ráznější

27.11.2017 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Nejsem si jistá, zda bych knížku označila jako psychothriller. Očekávala jsem napětí, rychlé otáčení stránek, strach o hlavní postavy a nervozitu nad možným ne/příjemným překvapením. Dostalo se mi však průměrné detektivky, ve které mi hlavní hrdinka ne a ne přirůst k srdci.

22.09.2017 3 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Souhlasím se zdejšími názory, že nesmrtelnost a bojová dokonalost Michael mi občas vadí. Také stále čekám, až se do pořádné akce vrhne i Miles. Zatím ho pokaždé šikovně odsunuli stranou. Líbil se mi ale vývoj vztahu mezi těmi dvěma a kniha měla dobrou dynamiku.

21.09.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Souhlasím s tím, že přes začátek se člověk musel prokousat, ale pak mě to chytlo. Střídání stylu vyprávění mi tak moc nevadilo, ale ačkoliv jsem knížku přečetla během dvou dnů, něco mi tam chybělo....možná některé pasáže chtěly více prostoru. Postavy byly dobře a detailně vykreslené, nicméně třeba to, jak má každý nějakou schopnost a znepřátelené národy, mi připomínalo sérii Rudá královna.

05.03.2017 3 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Takové hezké počtení a uzavření série. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že by bylo lepší, kdyby namísto této poslední knížky spisovatelka předchozí díl protáhla ještě o cca 20 stránek a dala nám tak ochutnat kousek z rodinného života Drewa, Kate a jejich syna, abychom se mohly chvíli rozplývat nad happy endem. Zápletka totiž nebyla příliš zajímavá a knížka byla více méně o ničem.

24.01.2017 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Tenhle díl mě docela zklamal. Calla a Jax byli naprosto super. Zápletka měla něco do sebe a chemie mezi těmi dvěma přímo zářila. Ale tohle bylo hodně...no o ničem. Myslím, že spisovatelka mohla vymyslet něco lepšího, než dalšího kriminálníka, který se ochomýtá kolem a jehož mysl se opět upírá na servírka U Mony. Hlavní mužská role tu vystupuje jako ochránce bezbranné dívky. připraven zasáhnout v ten správný moment...mimochodem ten moment je vždy v té jedné jediné chvíli, kdy se po několika dnech hrdinka ocitne na pár hodin bez něj. Zkrátka jedno veliké klišé. A to ani nemluvím o tom, že aby se Reece a Roxy dali dohromady, tak že to příliš úsilí nedalo.

19.11.2016 2 z 5

Pokušení Pokušení Jo Beverley

Bryghta jsem si okamžitě zamilovala. Byl prostě dokonalý. Porcie mi zpočátku byla sympatická, ale od druhé poloviny knížky mi začala přímo neuvěřitelně lézt na nervy. Bryght pro ni udělal opravdu hodně, ale jí to prostě pořád nebylo dost, a ten její útěk byl vůči němu opravdu dost hnusný.

13.03.2016 3 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Přemýšlela jsem nad 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem přeci jen dala tři. První třetina knihy byla super. Hodně jsem se nasmála a líbilo se mi kočkování hlavních hrdinů. Pak ta vzájemná nevraživost ale až příliš rychle vyprchala, přitom si s tím šlo pohrát o trochu víc. A konec byl pojatý poněkud zbrkle.

06.03.2016 3 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Prvi polovina zajimava, u druhe uz jsem se zacala nudit a u poslednich par stranek jsem nektera mista preskakovala. Knizku jsem precetla po Seznamu skandalnich snu, kde jsou postavy opravdu propracovane a dej proste hltate. Tady se mi to nestalo.

02.03.2016 3 z 5