simca9342 simca9342 komentáře u knih

Povídání o zvířátkách Povídání o zvířátkách Bob Bampton

"Z pravěku"
Pěkné příběhy o zvířatech pro malé a větší děti. Jsou psané srozumitelně a mají velká písmena takže jsou vhodné pro začínající čtenáře a jejich rodiče jako čtení na dobrou noc nebo k procvičení společného čtení.

01.03.2024 5 z 5

Můj kamarád kůň Můj kamarád kůň Francoise Le Gloahec

Lada, Veronika a její mladší bratr Filip.
Hlavní postavy knihy o koních, které mohou představovat skutečné kamarády, kteří se o tyto čtyřnohé velikány zajímají nebo o ně pečují. Příběh o dětech a jejich příhodach s koňmi střídá rubrika Jestlipak víš, že..., kde se čtenáři dozví základní informace a také to jak se o koně správně starat.

01.03.2024 5 z 5

Houpy, houpy Houpy, houpy Adolf Dudek

"Z pravěku"
Soubor lidové slovesnosti pro nejmenší. Jinými slovy menší sbírka říkadel, her a básniček pro ty, kterým ještě čtou rodiče. Obrázkový podtext doplňuje obsah knížky.

29.02.2024 5 z 5

Abeceda s včelkou Májou Abeceda s včelkou Májou Michal Babor

Mája, Vilík, Hop a další obyvatelé louky v jiné podobě než v kresleném seriálu pro děti. Das biene Maja - tak zní původni německý název pohádky o pilné včelce.
Malým čtenářům v tenké knize představují abecedu formou vyprávění z prostředí, ve kterém žijí.
Jednotlivá písmena jsou nejen zvýrazněna barvami, ale na každé dvojstraně jsou vyjmenovaná a použita v krátkém příběhu.

27.02.2024 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Asi nebudu sama, když napíšu, že při čtení jsem si vzpomněla na sérii Lichožrouti a také stejnojmenné filmové zpracování.
Čtení na dlouhé večery nebo víkendy... o spodním prádle! Nebojte , mám na mysli jen to, co si dáváme na chodidla. Řeč je o položkách, ale v tomhle příběhu se zatoulaly někam do neznáma. Lepší by asi bylo napsat , že se sebraly a utekly, protože už je nebavilo máchat se bezdůvodně v pračce. Jednotlivé příběhy o každé z nich jsou prokládané úvahami holky Báry domácky Bé a její mamky , kam se asi poděly.

26.02.2024 5 z 5

O líné holce O líné holce Emil Ludvík

Krátká pohádka o dívce Markétě, u které by mohl čtenář říct, že je o ničem, ale pointu má. Vypráví o holce, která je nejen neslušná ke svým mazlíčkům, ale jak uvidíte z ilustrací neuklízí. A to do takové míry, že se od ní rozhodli všichni odstěhovat. Chalupa taky. Jak to bylo s Markétou dále je asi jasné aneb nečekaná studená vodní lázeň dokáže zázraky :)

26.02.2024 5 z 5

Encyklopedie pro děti 21. století Encyklopedie pro děti 21. století Jiří Žáček

"Divadlo je na divání. Nebo na divení?"
Na první pohled je to bichle nejen velikostí, ale i slovním obsahem.
Pro malé čtenáře obsahuje vysvětlení zhruba dvou set základních slov, se kterými se může v dětství setkat. Encyklopedie pro zvídavé objevitele má kromě pěkného lemování a barevných ilustrací také vtipné básničky, přísloví a další slovní hrátky.

24.02.2024 5 z 5

Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Tereza Verecká

Přečteno před lety .

Vtipné pohádky zaměřené na téma chemie , reakce a vlastnosti chemických prvků.
Každá z nich začíná poeticky, kniha obsahuje také barevné ilustrace s doplňujícími informacemi o jednotlivých prvcích.

20.02.2024 5 z 5

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

"Z pravěku"

Andy to jako mnoho dalších děti neměla v životě jednoduché. O tom, co je to rozvod, následná střídavá péče a jak funguje vám poví příběh napsaný z pohledu malého desetiletého dítěte. Jak ovlivňuje jeho psychiku a vnímání věcí kolem sebe .

19.02.2024 5 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Přečteno před lety.
O čem myslíte, že kniha bude ?
Já si myslela , že nějaká krátká fantasy pohádka o dracích a nebyla jsem tak úplně daleko od pravdy. Pohádka to byla, ale ve smyslu matčina vyprávění synovi jako životní příběh, který ukončil narození Longa (v české škole je Láďa). Dále nám Láďa ukazuje život v běžné vietnamské domácností v Praze , kde žije odmalička. Narozdíl od ukrajinské spolužačky o sobě tvrdí, že nemá domov . Světlana jezdí domů na prázdniny, on nemá kam. Ale o Vietnamu čte a zjišťuje informace.
Je přece dračí vnuk tak proč nehledat o té kouzelné zemi víc! Krásný příběh o předsudcích, toleranci k jiné kultuře zvyklostem a jednom magickém dračím vztahu.

18.02.2024 5 z 5

Správná parta - Záhada Správná parta - Záhada J. S. Adlerová (p)

Přečteno před lety.
Kdo je tajemná M.E ,která detektivy prosí o pomoc ? A co je M.A.B.A.?
Příběh pro film jak dělaný! Co vypátrají a koho zachrání?
Můžu říct, že s hlavní postavou Zoe, která napínavou honičku prokládá svými komentáři a novými informacemi, jsem se ztotožnila ve dvou věcech- obě rády čteme a milujeme zvířata teda až na psy v mém případě!

17.02.2024 5 z 5

Cena vítězství Cena vítězství Stacy Gregg

Přečteno před lety .

Příběh o přátelství, koních a tragédii v minulosti.
Hodnocení celé série: Georgie před lety po nehodě na závodech zemře mamka. Georgie se ale svých koňských snů nevzdá a trénuje na závod. Když ji jeden nevyjde dostane druhou šanci. Studovat na mezinárodní soukromé internátní škole byl vždy její sen. Zvládne se s někým skamáradit a kromě zavedených pravidel soukromé školy vydrží přísný trénink, aby se dostala do kurzu jezdectví máminy kamarádky? A dokáže minulost a touha po zlatém poháru zničit kamarádství a vztah?

14.02.2024 5 z 5

Motýlí pošta Motýlí pošta Ursel Scheffler

Odchod neboli smrt kohokoli není jednoduchá. Pokud se jedná o úmrtí blízké osoby, se kterou jsme měli během jeho života blízký vztah, je to mnohem těžší.
V příběhu Mikuláše a dědy je mírnou a srozumitelnou formou vysvětleno truchlení a smutek spojeny s náhlým úmrtím babičky. Vzpomínání a " zpráva" od babičky z místa, které nemá adresu ani adresáty. Motýlci nám ji předají máváním křídly...

13.02.2024 5 z 5

Já a můj svět Já a můj svět Jiří Žáček

Malá encyklopedie pro předškoláky nabízí mnoho. Učí nejen děti poznávat svět kolem sebe, ale poznat základní informace z různých oborů ať už zdravotnictví (já a lidské tělo) nebo slova používaná běžně bez toho, abychom si uvědomili jejich pravý význam (Já a koníčky, Já a svět lidí) Také se zde nachází rozlišení základních emocí a jejich pojmenování (já a můj vnitřní svět). Nechybí ani pěkně barevné ilustrace.

12.02.2024 5 z 5

Dráček od jezera Titicaca Dráček od jezera Titicaca Hernán Garrido-Lecca

John -John, malý dráček se znenadání u jezera Titicaca v daleké Peru zjevil jako duch a vypadá to, že tam asi zůstane.
Zanedlouho se ale vytratí i z tohoto místa... jeho kamarádi se ho z důvodu obav kamarádova unesení vydají hledat. To , zda je jak se říká konec dobrý, všechno dobré se dozvíte během čtení :)

V knížce jsou obsaženy černobílé, barevné ilustrace a indiánské názvy doplňující kontext pohádky.
Ke konci příběhu jsou malí čtenáři nenásilnou formou v podobě krátkých otázek nuceni k udržení pozornosti během celého dobrodružství.

12.02.2024 5 z 5

Malované pohádky Malované pohádky Olga Franzová

Doby Marie Terezie již sice dávno pominuly, ale slovo čtení je s námi stále. Ono slavné trivium přetrvává a právě v příbězích pro nejmenší čtenáře je zobrazeno v podobě písmen.
Klasické pohádky jako Žabí princ nebo O veliké řepě jsou sepsány v komiksovém provedení a slouží k prvnímu samostatnému čtení.

09.02.2024 5 z 5

Winton Train: Po sedmdesáti letech znovu do Londýna Winton Train: Po sedmdesáti letech znovu do Londýna Magdalena Wagnerová

"Z pravěku "
Nádherný a neuvěřitelný příběh podle skutečné události o jednom z nejodvážnějších mužů celého světa. Sir Nicolas Winton zachránil přes 600 židovských dětí před jistou smrtí v táborech . Falešné pasy, jiná identita a noví rodiče , u kterých měli bydlet po dlouhé roky než válka skončí.. tohle vše se dozvěděli ještě předtím než opustili domovy a na nádraží se loučili v slzách se svými rodiči. Nevěděli, že některé z nich už nikdy neuvidí...
Podle knihy je pod názvem Nickyho rodina natočený taky film.

07.02.2024 5 z 5

Proč mluvíme česky Proč mluvíme česky Daniela Krolupperová

Příběh o tom, že komunikovat gesty sice lze, ale v dnešní době by to nestačilo.
Leda tak v pravěku. Kouzelná dobrodružství dvou malých sester ve světě nejen našeho jazyka, jak ukáže příběh, ale slov, která jsou přejímáná z cizích jazyků. Mali i velcí čtenáři se například dozví, že Bratislava se dříve jmenovala Prešpurk a to bylo původně německé slovo. Vše o češtině- od vzniku slov, přes národní obrození po slovní hrátky

06.02.2024 5 z 5

Pohádky pro sedmispáče Pohádky pro sedmispáče Erwin Moser

Krátké pohadky slouží nejen jako pohlazení po rušném dni, ale také jako další splněno v letošní výzvě - téma 19. Obálka knihy- hodiny

Pohádka Kocour knihomol , kdy kocour místo toho , aby lovil myšky, tak ležel v houpací sítí a měl knihy všude kolem to je přesně pro mě.
Vtipné vyprávění na dobrou noc.
A teď už opravdu dobrou :)

05.02.2024 5 z 5

O kometě Bětě O kometě Bětě Petr Mrázek

" Komentární bál. Hlavní výhra dort z Polárky. Za padesát let "

Pousmála jsem se :) U nás lidí je to až za pěkně dlouho, ale u hvězd na obloze letí čas a roky rychlostí blesku a to doslova. Malá kometa Běta objevuje svět a se svými kamarady- mraky, souhvězdí , ale i planetami zažívá různá dobrodružství. Jak by chutnal recept na Vodík na kyselo nebo smažený elektrod? To si naštěstí můžeme jen představit .
Humorné krátké pohádky ze světa vesmíru.

04.02.2024 5 z 5