simca9342 simca9342 komentáře u knih

Kluk na větvi Kluk na větvi Danny Wattin

Přečtená před lety
Hledáte hunornou knihu z džungle?
Máte ji před sebou...krátký, ale vtipný příběh je něco mezi Mauglím a Pippi dlouhou punčochou. Johan je sirotek, který se chce naučit číst. Škola je sice tou nejlepší možnosti jak se jeden z druhů trivia naučit, ale Johan by tak skončil v dětském domově. Tam se mu vůbec nechce. Ale díky velmi ochotnému a neznámému muži ,který předstírá, že je Johanův táta se dostane do školy. Ano můžu říct, že tenhle pohádkový příběh plný nečekaných situací končí dobře .

29.06.2023 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Přečtená před lety.
Ze začátku mi historicky román spojený s rodinnými problémy přišel trochu nudný, ale pak jsem se od děje nemohla odtrhnout! Doporučuji
Chudá Nella se stává manželkou velmi majetného kupce Johannese B., ale místo něho se seznámí s jeho rodinou a služebnictvem. Později dostane od svého budoucího chotě neobyklý, ale doslova kouzelný dar. Malá skříňka je maketou jejich domu. Když si do ní od řemeslníka objedná zařízení, nestačí se divit... postavičky ve skříňce dělají přesně to, co obyvatelé domu! Hrozí jim nějaké nebezpečí, ovládá tajemny miniaturista jejich životy?
Napínavý historický román ze 17. st. , Amsterdam

28.06.2023 5 z 5

Polštářoví podvodníci Polštářoví podvodníci Daniela Krolupperová

Přečtená před lety .

"Žil Vern" pravila babička výhrůžně.
" Už nežije? To je mi fakt líto, že umřel."
Autorka dokáže rozesmát i dospělého. Zde je důkaz :)
K příběhu: existuje kniha, která vás nebavila a ve většině případů by letěla oknem? Říkáte si: Tohle se do zítřka nenaučím, učení je mučení? Já vás slyším... s kouzelným polštářem a určitou věci pod ním se přes noc stanete z neználka expertem na Julese Vernea a z propadlíka na génia. To se totiž stalo šesťačce Tamaře. Kde jinde objevujete poklady než u babičky? Nejen Tamaře pomůže polštář svými kouzly, ale pamatujme... nic netrvá věčně a to platí o každém příběhu. Včetně tohohle .

28.06.2023 5 z 5

Poslední let Poslední let Lacie Waldon

"víkendovka"
Kniha na jeden dva dny u moře. K němu si ale budu brát thriller. Začala jsem číst dříve, protože při jejím pročítání jsem nabyla dojmu, že jde o leteckou katastrofu a my poletíme...
Příběh je zdá se na pohodu stejně jako život Avy. Mladá budoucí žena se po letech vzdává své kariéry, aby se jí stala a žila už jen s Alexandrem. Pracovala jako letuška a bude to její poslední let. Pracovní - s mužem určitě někam poletí.
Teď myslí na své rozloučení s nebeským kolosem.
Myšlenky se jí v okamžiku mění na krvák, když uvidí svého úhlavního nepřítele Jacka, kterého by chtěla potkat jen ve snu. Zjistí, že jsou oba na stejném parkovišti, ale budou i v jednom letadle . Ava do filmového scénáře přidává vraha se sekerou a motorovkou v hlavní roli. Do ní obsazuje sebe :)
A to ani neví, co je všechno čeká...

25.06.2023 5 z 5

Po kolejích za pohádkou Po kolejích za pohádkou Jitka Dolejšová

Prázdniny pomalu, ale jistě přicházejí tak proč si nepřečíst o jednom prázdninovém dobrodružství?
Vlak je kromě rychlého dopravního prostředku taky kamarád a vypravěč v jedné osobě. Přesvědčí se o tom dvě děti , které spolu s maminkou cestují k moři. Ilustrace pěkné, ale některé příběhy byly slabší.

24.06.2023 5 z 5

Dvojčata v pátém ročníku Dvojčata v pátém ročníku Enid Blyton

"Z pravěku "
Hodnocení série: První díl jsem měla půjčený od paní knihovnice jen na zkoušku, tehdy jsem autorku a její tvorbu ještě neznala, ale nadchla mě a při příští návštěvě knihovny jsem brala okamžitě zbytek . Krátká nostalgická vzpomínka: Tuto sérii jsem spolu s dalšími knihami přečetla za měsíc pak jsem ji na základce představovala třídě ve čtenářském deníku a celá třída na mě zůstala koukat s otevřenou pusou, protože po sečtení všech stran jsem za uplynulý měsíc přečetla v 11 letech přes 800 stran...

Zpátky ke knihám: Dvojčata Pat a Isabella jsou sice k nerozeznání, ale průšvihy na internátu přitahuje každá sama. Noční dobrodružství, porušování řádu a mnoho dalšího!

24.06.2023 5 z 5

Školník Kulda je jednička Školník Kulda je jednička Jiří Kahoun

"Z pravěku "
Kdo by nechtěl do školy, kterou neřídí učitel? Sice to není jako ve filmu Sumerhill, kde byla jistá forma demokracie a žáci si organizovali nejen výuku, ale je to podobné. Zde má na starost místní školu ten, kdo o ní pečuje z technické stránky. Školníka Kuldu si oblíbí každý :)

Chumelení Chumelení Jiří Kahoun

Přečtená před lety.
Hezký příběh o tom, jak si zvířata mohou užívat štědře plných krmelců.
Krátké příběhy s ilustracemi se odehrávají
v době Vánoc

Ježibaba na koloběžce Ježibaba na koloběžce Jiří Kahoun

V jednom historickém městě žijí bubáci, příšery nebo jinými slovy strašidla.
Na první pohled může kniha vypadat , že je každý příběh o někom jiném, ale vzájemně se doplňují. Vodník je už léta rozhádaný s ježibabou a celý les má co dělat , aby dal naschvály těch dvou a hlavně les do původního stavu.
Pěkný příběh na dobrou noc.

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

(SPOILER) YA román o smrti psaný s humorem.

Bria dcera známého kardiologa zemře po tom, co jí přítel zlomí srdce.
V příběhu se otevírá pohled na svět z jiného a pro většinu z nás smutného až tragického konce. Svět po smrti může být ale zábavný, být v tom samém podniku, kde jste byli za vašeho života může být sice nudné , ale také se nabízí možnost potkat se s novou tváří , která sype humor a sarkasmus (naznačeno v ději) kudy chodí. Patrick spolu s Brie se stanou kamarády a na Jacoba nachystají překvapení v podobě pomsty, na kterou nikdy nezapomene.
Zatímco se ale ve světě živých rodina hádá ohledně zdravotního stavu Briina srdce a navenek se snaží v rámci možností žít , Bria vše vidi. Čteme příběh jejma očima.

Jednotlivé kapitoly a části příběhu jsou složené z alb a písní různých umělců.

22.06.2023 5 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Přečtená před lety .
Další příjemné čtení od autorky, opět její vtipné postřehy ze života.
Psáno zřejmě v době, kdy se ve vzduchu usadil vzduch s vysokou koncentrací prachu a velká část místních včetně autorky byla nucena opustit mesto a změnit destinaci.
Na luftu- čerstvém vzduchu - se nejen dýchá lépe, ale určitě i píše.

20.06.2023 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Přečteno před lety.

Kdybyste se ocitli v kůži hlavní postavy Lisy asi byste nemohli celou noc spát, neustále brečeli nebo se báli udání.
Lisa měla na starost dceru své sousedky- kamarádky Kate jenže stačí malá změna, kdy dcera Lisy nejede do školy a Lucinda ten den zmizí. Pocit viny a hlavně obvinění okolí donutí Lisu, aby začala pátrat sama. Co objeví a jaká tajemstvi výpravou na povrch?
Nechte své mozkové buňky zaměstnat pořádným thrillerem!

19.06.2023 5 z 5

Složka Hitler: Základní fakta Složka Hitler: Základní fakta Patrick Delaforce

" Víkendovka"
Fandil Hitler Mickeymu Mousovi?
Jaký měl vztah s rodiči?
Byl vegetarián nebo spíše labužník?

Publikace odpovídá na základní dotazy ohledně tehdejšího Vůdce a jeho soukromého života. Nejen toho, zaměřuje se i na politickou a organizační stránku té doby, představuje různé bitevní operace , ve kterých hrál roli.
Součástí knihy jsou dobové plakáty s narážkami na nacistické Německo s Vůdcem v čele.

19.06.2023 5 z 5

Úsměvy z pekla Úsměvy z pekla Stanislav Háber

"Víkendovka"
Život je potřeba si někdy pořádně užít a vtipkovat. Když prožijete něco nepředstavitelného, radujete se z maličkostí.
Jožko Pollák přežil vlastní smrt.
Vyprávět a vzpomínat na to, co se dělo v předchozích dnech, týdnech a letech po tom, co ho v dětství matka prodala za misku luštěnin si v mládí připnul na kabát ukradený odznak začíná až po prožitých hrůzách ve společnosti rodiny, která ho zachránila.
Prožil jak hrůzy první světové, mučení gestapem tak útěk z KT, ale tím jeho cesta ani zdaleka nekončí. Žena s dětmi bůhvíkde , zlo v podobě STB ho bohužel ještě čeká...
Válečný román z prostředí několika historických etap.

18.06.2023 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Válečný román nabízí KT z jiného pohledu.
" Horší čas přivést na svět dítě si ani člověk vybrat nemohl, že? "
Bohužel si nikdo z lidí nemohl vybrat ani národnost.
Marijke je se svým manželem Theem členkou odboje a pomáhá skrývat Židy. Zachrání malé dítě tohoto původu, ale sami se skrýt nestihnou. Při razii gestapo objeví jak padělané lístky tak tajnou skrýš se součástky k rádio přijímači. Oba jsou odvezeni do KT Ravensbrück , rozděleni a při selekci vybrané ženy včetně mladé odbojářky slouží za lepších podmínek v táborovém nevěstinci.
Druhá rovina nás zavádí do světa v pekle, kde se mají psi lépe než lidi.
Práce velitele tábora je přínosná, nese sebou spousta privilegií .
Jak zanedlouho pochopí jeho nový zástupce Karl. Ten má štěstí vidět život v táboře v "lepším" případě. Má zajištěného osobního průvodce po celém komplexu, ale o něco později si udělá vlastní názor.
Třetí a poslední rovina nás zavádí do "budoucnosti." Mladý revolucionář Luciano konci za účast na demonstraci v centrále, kde je nucený překládat. Mezi ťukáním do kláves psacího stroje vzpomíná na život s otcem a jeho zvláštní chování, když k nim přišli sousedé...
Můžou spolu tři odlišné osudy/pohledy na válečný stav spolu souviset?

16.06.2023 4 z 5

Žofi Z-4515 Žofi Z-4515 Gunilla Lundgren

Další silný příběh o válce tentokrát v grafickém zpracování o holocaustu Romů.
Sofii přezdívané domácky Žofi se přerušily dětské hry a zábava skončila, když do Polska, kde s rodinou bydlela napochodovali nacisté v čele s Adolfem Hitlerem. Spolu s rodinou se do KT Osvětim dostala, když je chytli při hledání potravy. Později skončili v dobytčáku jedoucím do Osvětimi.
Byl rok 1943, když přišla o své dlouhé copy , byla nucena tvrdě pracovat a věděla, co je to ztratit jméno a být od určité doby jen číslem.
Nevěřila tomu, co se říkalo kolem ní , snažila se pomáhat ostatním a někdy na to doplatila.
Když byla přemístěna do Ravesnbrücku, nevěděla, že se vyhla smrti. Tam byly v té době podmínky o málo snesitelnější než v Auschwitzu, protože byl rok 1944 a sirény hučely na každém kroku, ale pořád tvrdé.
Když už myslela, že umře zachránil ji Červený kříž. Dostala se do Švédska, byla zachráněna a tím by mohl příběh skončit. Naopak... Sofie později zjistí něco co nikdy neměla vědět .

Komiks je zvláštní tím, že je dvojjazyčný. Z jedné strany česky a druhé romsky. Obsahuje také další zdroje a knihy o holocaustu a životě Romů za války. Kromě toho se dočtete, co bylo se Žofi dále.

16.06.2023 5 z 5

Anežka se těší na miminko Anežka se těší na miminko Lenka Rožnovská

"Z pravěku "
Příprava na příchod dalšího člena rodiny je náročná jak pro dítě, které neví, co se děje, jak se vůbec "dostávají " do břicha děti tak rodiče , které někdy otázky jejich ratolestí dostávají do rozpaků.
Tahle kniha je kromě přípravy na dalšího potomka o malé Anežce čekající na sourozence a jejich zvídavých otázek .

15.06.2023 5 z 5

Andělé tančí vždycky s lehkostí Andělé tančí vždycky s lehkostí Thomas Brezina

"Z pravěku"

Hodnoceni celé série: Může se člověk zamilovat na první pohled do sochy anděla? Pár minut potom , co na něho omylem spadne a co se ještě může stát? O tom a ještě šílenějším dobrodružství by mohla mluvit mladá Vicky. Poslední díl zábavné pentalogie od slavného německého autora.

15.06.2023 5 z 5

Anča a Pepík 5 - komiks Anča a Pepík 5 - komiks Lucie Lomová

Hodnocení trilogie čtené " v pravěku" :
Různá dobrodružství myších sourozenců známých už z dětského časopisu Čtyřlístek.
Detektivní příhody vycházely delší dobu nejen jako součást časopisu, ale byly také zfilmované na ČT:D a před více než deseti lety vyšly jako samostatné komiksové příběhy.
Anča a Pepík si poradí s každým případem, ale většinou jsou jejich součástí.

14.06.2023 5 z 5

Anča a Pepík opět v akci Anča a Pepík opět v akci Lucie Lomová

Hodnocení trilogie čtené " v pravěku" :
Anča a Pepík si poradí s každým případem, ale většinou jsou jejich součástí.

14.06.2023 5 z 5