simi28 simi28 komentáře u knih

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Je to moc milá oddechovka, která se hodí na léto. Přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

31.08.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Pro mě to je moc hezká oddechovka. A protože čtu pořád fantasy knihy, tak to bylo něco jiného a moc mi tato kniha sedla. Oblíbila jsem si Laru Jean, Kitty, Joshe a Petera, ale nesedla mně starší sestra Margot. Moc doporučuji a těším se na další díl.

19.06.2016 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Všechny díly byly super, ale tenhle byl nejlepší. Amy i Syna jsem si moc oblíbila a celou dobu jsem jim fandila. Rozhodně doporučuji.

10.05.2016 5 z 5

Kůň jménem Zázrak Kůň jménem Zázrak Zuzana Holasová

Moje nejoblíbenější kniha o koních. Četla jsem jí už dvakrát a rozhodně se k ní ještě někdy vrátím. Všem milovníkům koní moc doporučuji a stejně tak i druhý díl.

06.05.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasná knížka. Už od první stránky se mi četla dobře a i když jsem ten zvrat na konci očekávala, tak to bylo super. Všem doporučuji.

20.04.2016 5 z 5

Tátův malý andílek Tátův malý andílek Shani Petroff

Od této knihy jsem měla velmi nízké očekávání, ale nakonec se mi moc líbila. Kniha je dobře, čtivě a zábavně napsaná a už od první stránky mě bavila. Rozhodně doporučuji.

28.03.2016 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tento díl se mi líbil nejvíc, ale zároveň mě mrzí, že tak dokonalá série končí. Rose a Dimitrij mi budou chybět a Lissa Christian taky. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sériích a všem ji doporučuji.

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Tato kniha byla hodně napínavá a čtivá, ostatně jako všechny díly VA. Konec mě hodně překvapil, a proto nutně potřebuji poslední díl.

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Kniha mě bavila ještě víc než první díl. Konec mě hodně zarazil a modlím se, aby co nejdřív vyšel poslední díl.

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Pořád nechápu, proč jsem po této knize nesáhla už dříve. I přes vysoké hodnocení a nadšené recenze mě tento příběh nijak zvlášť nelákal. Jednoho dne jsem ale na Svůdné zlo náhodou narazila a rozhodla si ho konečně přečíst.
Styl psaní se mi zamlouval již od první stránky, ale děj mě tolik neohromil. Zhruba po sté stránce mě to však tak neskutečným způsobem pohltilo, že jsem zbylých 300 stránek zhltla během jediného dne.
Postavy jsem si velmi oblíbila, zápletka byla rovněž skvělá. Doporučuji.

21.04.2019 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Na tuto knihu jsem se těšila už několik měsíců, a tak jsem byla nadšená, že se mi konečně dostala do rukou.
Hlavní hrdinka mi byla již od začátku sympatická a Ren zrovna tak. Děj je sice trochu předvídatelný, ale k tomuto žánru to zkrátka patří. Největším plusem celého příběhu jsou svižný styl psaní a nádherné popisy Florencie, díky kterým se čtenář dokonale přenese do italského prostředí. Vím, že i tak tato kniha není nejoriginálnější, ale mně se tak strašně líbila, že dávám pět hvězdiček. Doporučuji.

30.12.2018 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Tato kniha mi dala pořádně zabrat. Nemohla jsem se do ní začíst, vadil mi styl psaní a nedokázala jsem se moc soustředit na příběh. Po polovině se trochu rozjelo, takže za mě slabé tři hvězdy.

30.12.2017 3 z 5

Jed Šípkové Růženky Jed Šípkové Růženky Krystyna Kuhn

Super kniha. Past na Sněhurku mi přišla o něco lepší, ale i tak se mi líbila o hodně víc než Popelčina kletba. Hlavní hrdinka nebyla nijak originální, mnohem víc mi sedla postava Jamajky. Hodně mi to připomínalo knihu Mrazivé léto, která byla postavená na skoro stejném příběhu. Sice jsem tušila, kdo zatím vším stojí, ale i tak to je pohodová knížka, kterou jsem přečetla tak za dvě hodiny:).

27.08.2017 4 z 5

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

Tato kniha nebyla špatná, jenom příběh mi bohužel nesedl. Od této autorky jsem už četla Past na Sněhurku a ta mi přišla o hodně lepší. Styl psaní byl opět super, ale pro mě to byla spíš oddechová knížka než nějaký thriller. VŠECHNY postavy byly takové nijaké, a proto jsem nepřišla na chuť ani samotné hlavní hrdince. Ještě se chystám na Jed Šípkové Růženky a doufám, že ta se mi bude líbit jako minulé autorčiny romány.
Za mě je to typ knih, které neurazí, nenadchnou. Proto dávám 3 hvězdičky.

26.08.2017 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Naprosto úžasné. Od této autorky jsem si úplně zamilovala Skleněný trůn, takže jsem téhle knize nemohla odolat. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svou odvahou a obětavostí a Tamlin byl prostě tajemný krásný únosce. Občas jsem měla pocit, že se autorka nechala inspirovat i Popelkou a to kvůli Feyřině nesnesitelné rodině, která ji neměla ráda, i když pro ně každý den lovila. Její otec ji ani nebránil, když si pro ní Tamlin přišel, což mě opravdu naštvalo.
Na začátku nás autorka zavede do děje a asi po sté stránce to začíná být neskutečně napínavé. Opravdu jsem nečekala, že mě Dvůr trnů a růží takhle chytne, ale stalo se. Proto mně nezbývá nic jiného, než čekat, až se dostanu ke druhému dílu.
Opravdu doporučuji!

18.04.2017 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Moc pěkná knížka. Četla se mi opravdu dobře a krásně mě odreagovala. Je pravda, že není nějak extra napínavá, ale přesto jsem si ji užila. Má málo stránek, takže je to určitě dobrý typ pro ne až tak velké čtenáře.
Také musím pochválit pěknou obálku, která mě na tuhle knihu nalákala:).
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale hlavně jsem si oblíbila Jasmine, která byla pořád veselá, milá a upovídaná.
Hrozně mě mrzí, že jsem se kvůli komentářům dozvěděla, jak to dopadne, i když jsem knihu ještě ani nezačala číst. Škoda.
Ale jinak je to opravdu pěkná knížka, kterou vám určitě doporučuji.

19.03.2017 4 z 5

Kůň Zázrak a Zelená dáma Kůň Zázrak a Zelená dáma Zuzana Holasová

První díl se mi líbil víc, ale i tento byl pěkný. Oharek je v tomhle dílu popsán jako velmi temné místo, které je v moci Olívie. Všichni se tam hádají, jsou otrávení a jako bez energie, což je pochopitelné vzhledem k situaci. Naštěstí se tu znovu objeví Ema, aby Oharku pomohla, vyřešila záhadu a samozřejmě vyhnala Olívii a tajemného kupce. Kniha je napsána velice čtivě, napínavě a myslím, že se bude líbit každému, kdo rád jezdí na koni.

27.12.2016 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knihu Mrazivé léto jsem přečetla za den, protože je velice krátká a má svižný styl psaní. Vadila mi však naivita hlavní hrdinky Lyry, protože asi všem čtenářům to došlo o cca osmdesát stránek dříve než jí. Příběh byl předvídatelný, ale rozhodně neurazí. Za mě tedy pohodová knížka na jeden večer.

23.12.2016 4 z 5

Výměna Výměna Sienna Mercer

Četla se opravdu skvěle, ale nejlepší kniha to nebyla. Byla to skvělá oddychovka s předvídatelným dějem, který uhádl snad každý čtenář, ale pro nenáročné čtení a oddych doporučuji

16.11.2016 4 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Nádherná, emotivní knížka. Bavil mě tu pohled dítěte, s kterým jsem soucítila a přála mu šťastný konec. Kniha je napsaná velice dobrým stylem, a proto jsem jí přečetla za dva dny. Za mě teda super kniha a rozhodně není poslední, kterou jsem od téhle autorky četla.

05.11.2016 5 z 5