simona5843 simona5843 komentáře u knih

Šéf môjho šéfa Šéf môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Pôvodne táto kniha išla mimo mňa ale kedže milujem romantické príbehy tak som si povedala že si ju predsa len prečítam.Trochu som bohužiaľ narazila.Kniha sa síce číta extrémne rýchlo ale na druhej strane by jej neuškodilo aby bol príbeh kratší.Miestami som sa strácala v deji a pýtala som sa samej seba:Čo tam vlastne riešia,to idú znova riešiť to čo riešili dve strany dozadu.Mám doma aj druhý diel do ktorého sa určite pustím a či si prečítam aj nejakú inú knihu od autorky to zatiaľ neviem.

22.02.2019 3 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Bolo to skvelé a nemôžem to inak hodnotiť ako 5 hviezdičkami .Aj v tomto dieli si pre nás autorka pripravila pár prekvapení a zvratov.Pár Lizzie a Lane ma tak netrápil ako postavy Gin a Samuel pretože oni dvaja sú ako a oheň a voda a človek nikdy nevie ako to s nimi nakoniec bude.Tento diel ma nesklamal autorka píše super a pozriem sa aj po ďalších jej knihách. Spokojnosť :)

17.02.2019 5 z 5

Všetkým chalanom, ktorých som milovala Všetkým chalanom, ktorých som milovala Jenny Han

Tak toto bolo skvelé.Sladké,oddychové ,spomienkové a splnilo to všetko čo som chcela.Príjemný nenáročný príbeh.Film milujem aj keď samozrejme v knihe je pár veci inak ako vo filme nemení to nič na tom.Lara Jean bola skvelá.Bola svojska,blaznivá,citliva.Autorka krásne poukazala na sesterstvo,nech sa dialo čokoľvek stali pri sebe.Knihu by som si síce užila viac keby mám 17 rokov,predsa príbeh je už trošku mimo mňa ale i napriek tomuto sa mi táto kniha páčila a rozhodne ju odporúčám. Strašne ma láka hneď sa pustiť do druhého dielu ale mám tu knihy z knižnice takže to nepočká :)

07.12.2018 4 z 5

Absint Absint Winter Renshaw

Tak toto bolo u mňa mierne sklamanie.Dokonalá ilúzia je síce desne kliše a takých príbehov bolo aj bude ale to mi je fuk.Absint je však úplne iná kniha.Počas čítania som mala pocit akoby to chcela autorka rýchlo napísať nech už ma pokoj a môže začať písať iný príbeh.Postavy a ich charaktery opísala len okrajovo aby sme čo to o nich vedeli,takto som si tento príbeh nepredstavovala a som sklamaná. Nebolo to zlé,knihu som nemohla vôbec pustiť z ruky ale na druhej strane ani nič úžasne.

21.08.2018 3 z 5

Žeravý hrob Žeravý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Od Yrsi som už čítala jednu knihu preto som sa nadšene pustila do tejto knihy no bohužiaľ narazila som.Počas čítania som mala pocit že sa to miestami strašne naťahuje i napriek tomu že tato kniha ma sklamala od autorky si v budúcnosti určite ešte niečo prečítam :)

06.07.2018 3 z 5

Polnočná dáma Polnočná dáma Cassandra Clare (p)

Nebolo to zlé ale bohužiaľ ani nič wow z čoho by som padla na zadok.Dokonca som váhala či sa pustiť do ďalšieho dielu ale nakoniec si ho chcem prečítať pretože ten epilóg...dúfam že druhý diel bude super a toto bol len rozbeh na niečo epické....A ešte nemôžem zabudnúť na časti s Magnusom a Alecom,tam som sa škerila ako slniečko na hnoji :D

16.04.2018 4 z 5

Drž ma, keď padám Drž ma, keď padám Miroslava Varáčková

V mojej hlave je milión myšlienok a toľko isto pocitov.Tato útla knižka v sebe ma silný príbeh ktorý rozhodne stoji za prečítanie.Drž ma,keď padám rieši citlivé témy pred ktorými by sa nemali zatvárať oči.Možno aj vo vašom susedstve,v škole je Kaťa,dievča ktoré zavrie doma dvere a prežíva si peklo.Nemám už 16 rokov ale na každú knihu od Mirky sa neskutočne teším a tato ma nesklamala.Autorka vo svojich knihách rieši témy ktoré sa naozaj deju a niekdy majú bohužiaľ tragické následky. Takéto knihy by mali mlade baby čítať a nie o dievčatách ktoré lusknú prstami a máju všetko. Takíto príbeh akí prežila Kaťa píše sám život,bohužiaľ....preto si túto knihu prečítajte,musíte je skvelá!!! (less)

21.10.2017 5 z 5

Kráľovná v tieňoch Kráľovná v tieňoch Sarah J. Maas

Prvá dva diely tejto série ma nebavili ale tretí diel a tento bol jednoducho úžasný.Dej bol napínavý a akčný.Autorka si pripravila pre čitateľa mnoho zvratov a prekvapení.Akciu,mágiu,súboje a lásku to všetko sa v tejto knihe skvelo premiešavalo.Teším sa na ďalší diel :)

10.09.2017 5 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Seriál som videla ako prvý no bohužiaľ vôbec ma nebavil preto som knihu mala doma veľmi dlho až som si nakoniec povedala že to skúsim a keby ma nebavila tak ju jednoducho odložím.Tato kniha je úžasná. Napínavý dej,zvraty,intrigy,nechutne hry mocných a láska v rôznych podobách.Pri knihe som sa nenudila a teším sa na ďalšie diely. :)

20.08.2017 5 z 5

Zotročení vášňou Zotročení vášňou Patrícia Brestovanská

Veľmi som sa tešila na tento príbeh ale bohužiaľ mám s príbehu rozpačité dojmy. Kniha má vyše 300 strán a to príbehu ubralo na zaujímavosti.

Dej bol miestami nudný a niekdy som si prečítala len pár strán a odložila som ju s tým že sa k nej vrátim neskôr. Zo začiatku som sa v postavách strácala.Viac ma bavili vedľajšie postavy ako tie hlavne.Postupne ako som sa blížila ku koncu som mala pocit že autorke už dochádza dych a nevie ako ešte príbeh natiahnuť takže ku koncu to už bolo veľmi ťažké dočítať.Ďalšie negatívum tá ich láska,netuším kedy a ako sa do seba zamilovali. Prišlo to náhle a odrazu .

Prečítala som si veľa historických romancii kde to nebolo len o hrkutaní ale i o akcii a intrigách ale tu mi to intrigánstvo a zlo proste vadilo a bolo tu toho veľa. Napríklad keď som si už po asi 20 krát prečítala vetu tipu :Bryn budeš len moja a nikoho iného,som tvoj snúbenec prevracala som očami. Plusom knihy je autorkin štýl písania ktorý mi sadol a dúfam že tie vedľajšie postavy dostanú svoju knihu pretože by som si o nich rada prečítala ale už nie vyše 300 stranovú knihu o tom ako sa hlavní hrdina správa ako taký tlk a nevie zo seba nič zmysluplné dostať.

13.04.2023 2 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Kniha nebola zla ale ani nič čo si v budúcnosti druhý krát prečítam. Dokonca som uvažovala nad tým že knihu zavriem a nevrátim sa k nej pretože tak ako ma hlavná hrdinka vytáčala sa mi už dlho nestalo. Emma je tip hrdinky ktorú v živote v jednom obdobie zasiahlo toľko smoly že to si prenesie hádam aj do druhého života. Je však aj tip pri ktorej prevrátite oči a poviete si : Ani sa nečudujem že sa to stálo práve Emme. A tým to končí. Kniha by podľa mňa kľudne mohla mať o 50-100 strán menej. Plusom knihy je Emmina blázniva rodina vďaka ktorej som to dočítala. Taka fajn oddychovka :)

08.01.2021 3 z 5

Relikvia Immuto Relikvia Immuto Anna Em

Toto bolo príjemné knižne prekvapko takto ku koncu roka. Prvý diel bol takí všelijakí a bolo cítiť že je to prvotina. Tento diel je však iný. Je prepracovaný a napínavý od začiatku do konca a samotný záver vám spôsobí infarkt. Autorka Anna Em si pre čitateľa pripravila pár prekvapivých momentov vďaka ktorým budete mať emócie ako na hojdačke . Teším sa na ďalšiu časť :)

29.12.2020 5 z 5

Magický advent Magický advent Zuzana Šulajová

Čítala som to už druhý krát a to asi hovorí za všetko.Zuzke neskutočne idú príbehy pre
tínedžerov a ja ich hltám aj keď už nemám 17 a všetko je iné.Magický advent ma v sebe veľmi pekné myšlienky.Nájdete tu folklor a keďže celý život žijem na dedine(a nehanbím sa za to) niektoré zvyky poznám kedže sa zachovali aj v našej rodine.Písane vo forme denníkov takže kniha sa číta rýchlo a pútavo :)

16.12.2020 5 z 5

Na úteku Na úteku Michala Ries

Aj keď niekedy bolo cítiť že je to prvá kniha ktorú autorka napísala bolo to jednoducho skvelé. Chválim autorku za tému ktorú si vybrala pre svoj príbeh.Je to veľmi citlivá a dovolím si tvrdiť aj trochu kontroverzná téma.Kniha je plná emocii a rozhodne odporúčám.

07.12.2020 5 z 5

Placebo On Placebo On Baja Dolce

Chcela som dať plný počet lebo to bolo fakt super aj keď sa tu samozrejme vyskytli prvky ktoré poznáte už z iných podobných kníh šetrím si ju na ďalšie diely pretože mám pocit že dvojka bude fakt super(dúfam že sa nemýlim) Baja Dolce píše zaujímavo a knihu bolo ťažké odložiť.Príbeh odporúčam skôr žienkam ktoré milujú romantické príbehy. Hlavná hrdinka Ema si prežila fakt hnusné veci a som rada že sa riešia v knihe takéto témy lebo sa to bohužiaľ deje.Som zvedavá na druhý diel.Chcete niečo oddychové,dobre napísane tak siahnite po tomto :)

22.02.2019 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Bolo to fajn ale tak na jedno prečítanie.Z príbehu sa dalo viac vyťažiť.Niektoré veci mi prišli nelogické.Keby som mala menej rokov,tento príbeh budem asi milovať a možno sa pri ňom trochu aj báť.Škoda...

16.02.2019 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Na knihu som čítala samé chválospevy a rozhodne je to oprávnené.Ak však mate radi príbeh plný akcie tak tuto asi trochu narazíte. Dej pomaly graduje a postupne sa všetko začne odkrývať ale nečakajte honbu za páchateľom autorka všetko čitateľovi servíruje pomaly,nikam sa nepohnala. Autorka Lucy Clarke dobre opísala psychológiu postáv a záver niekoho môže prekvapiť.Ja osobne som počas čítania pár veci tušila a o pár strán som zistila že je to tak.Príbeh je však zaujímavý a neľutujem že som si to prečítala. Páčilo sa mi aj striedaní minulosti a prítomnosti a kapitoly z pohľadu Isly a Sáry zo začiatku vám nič nebude dávať význam no postupne to už bude inak a nitky sa začnú spájať. :)

05.02.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Tak toto bolo obrovské prekvapenie.Myslela som si že z knihy bude dosť cítiť že je to pre decka od 15 rokov do 18 no vedzte že toto budú milovať aj dospelý.To čo napísala Vic James je úžasne. Originalný príbeh ktorý vás vtiahne a nepustí až kým neotočíte poslednú stránku v knihe.Nutne potrebujem druhý diel! Bolo to geniálne a napínavé.Spokojnosť a obrovská.

05.02.2019 5 z 5

Podstata Podstata Patrik Bodnár

Patrik Bodnár je začínajúci autor ktorý už svojou prvotinou Podstata ma čo ponúknuť. Príbeh mi síce miestami prišiel trochu prekombinovaný no i napriek tomu bola tato e-kniha zaujímavá a nemohla som prestať čítať až kým som neprišla na záver.Ak mate radi spojenie mystery a triller tak túto e-knihu odporúčam :)

Netvor je zver Netvor je zver Peternelle van Arsdale

Mate chuť na temnu rozprávku ktorú by som určite deťom nedala čítať,potom siahnite po tejto knihe.Príbeh o Alys bol zaujímavý a nevšedný.Dej ma poriadnu dávku taojmna a počas čítania mate pocit akoby ste stáli vedľa hlavnej hrdinky v nejakom lese v ktorom nemáte veľmi príjemný pocit.Pre toto obdobie je tato kniha dobrá voľba :)