šipek šipek komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tak opět dávám plný počet hvězdiček a myslím zcela zaslouženě. Dvě dějové linie knihy se krásně prolínají a moc dobře se to čte. Opět má čtenář chuť poznat nedotčenou krajinu tohoto příběhu. Člověk si uvědomí jak těžké bylo tenkrát přežit, až to přijde neskutečné. Detektivní zápletka jen dokresluje skvělý pocit z této knihy.

18.01.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak kvůli takovým to knihám jsem čtenář detektivek. Naprosto dokonalá a výborně napsaná detektivka. Pro mě jasných pět hvězdiček. Knihu jsem dostal loni k vánocům a jako správný dárek jsem si ji šetřil a těšil se na ní. Autoři nezklamali mé očekávání. Jediné slabé místo pro mě byla postava těhotné komisařky Margot s kolegou Adamem. Detektiv Joona bude moc chybět. Tuto sérii detektivek řadím hodně vysoko.

29.11.2016 5 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Za mě trošku pomalejší začátek knihy, postupem času vše začalo do sebe zapadat a já začal hltat jednu stránku za druhou. Za mě výborně napsaný psychologický thriller. Vřele doporučuji.

03.09.2024 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Za mě nejslabší kniha této série. Ani bych neřekl, že to byla detektivka, spíše takový politický thriller. Rozhodně autora ale nezatracuji, prostě mi tato kniha nesedla.

09.04.2024 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Tak zde dávám plný počet hvězdiček mé oblíbené autorce. Série super, jen mě trochu zde vadilo neustálé probírání vztahu hlavních hrdinů. Jo a ještě jedna výtka ke knize, trošku jsem se ztrácel v postavách, s tím jsem měl problém.

03.04.2024 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Za mě dávám 4 hvězdičky. Něco málo mi chybělo v této knize. Docela morbidní čtení. V knize se prolíná současnost s minulostí. Za mě knihu doporučuji.

19.12.2023 4 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Tak tohle byla úplná pecka. Napínavé, čtivé a dech beroucí počteníčko. Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem poslední dobou četl.

13.11.2023 5 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Na plný počet hvězdiček to za mě nebylo, ale téma nebylo vůbec špatné. Nějak poslední dobou je to samý sériový vrah. Myslím, že hodnocení této knihy bude mít stoupající tendenci.

08.06.2023 4 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Dobrý psychologicky thriller. Kniha je plná zvratů a překvapení. Nejlepší je asi přečíst knihu na jeden zátah. Jinak by se mohl čtenář v knize pomalu ztratit. Je to tak trochu i sci-fi. Realita a virtuální svět se v knize prolínají. Čtenář musí být neustále ve střehu.

23.01.2023 4 z 5

Hlavní podezřelá Hlavní podezřelá Tess Gerritsen

Četl jsem daleko lepší knihy od této autorky. Dost překlepů v knize, ale za to autorka nemůže. Takové pohodové čtení na dovolenou.

12.01.2023 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak u této knihy půjdu proti proudu. Za mě docela zklamání. Nemám rád horory a mě se zdálo, že tam trošku té hororové tématiky bylo. Kniha se mi zdála dost dlouhá, závěr knihy byl překvapivý.

29.06.2022 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Za mě lepší tři hvězdičky. Je to čtivý psychologický thriller, kterému dle mého názoru něco málo chybělo. Kniha je dost zdlouhavá a postrádá napětí.

26.10.2021 3 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Za mě pohodová ,čtivá a dobře napsaná detektivka, která nezklame ale také nenadchne.

24.09.2021 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tak moc dobrý psycho thriller. Propracovaný do poslední stránky. Kniha nutí čtenáře neustále přemýšlet a pomalu se nedá odložit. Za mě spokojenost a milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Tak takové pohodové klidné počteníčko z úžasně vykreslenou krajinou odlehlé Aljašky. Čtenář u této knihy se seznámí a přiučí o životě na Aljašce. Ze začátku jsem měl problém s velkým množstvím jmen, špatně se mi orientovalo.

07.02.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak asi jsem po předchozí sérii čekal od této knihy více. Jako předchozí knihy se velice dobře četla, ale něco málo tomu chybělo. A co mě teda vadilo dost časté zmiňování sklonů Kate k alkoholu, ale určitě sáhnu po dalším pokračování této série.

16.01.2020 4 z 5

Tak tento autor se velice dobře čte. Objevil jsem ho až zde na databázi knih, kde je úžasné prostředí pro čtenáře. Kniha má spád, napětí. Upozorňuji čtenáře, že to chce mít hned připravený další díl. Kniha je dost krátká s otevřeným dějem, tak hurá na další díl.

26.12.2019 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Tak tento autor mě nikdy nezklame. Jednou za čas sáhnu po detektivce od tohoto spisovatele a vždy jsem spokojený. Moc dobře a přehledně napsáno a i s humorem. Dvě časové linie, které se v závěru spojí a závěr knihy trošku očekávaný.

21.06.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Tak za mě super, jednoznačně pět hvězdiček. Dlouho se mi nečetla kniha tak dobře jako cizinec, žádné oddechové a úžasný spád. Nominace na knihu roku zcela oprávněně. Téma knihy velice zajímavé a dá se říci v dnešní době i dost reálné. Člověk spadne do maléru ani neví jak.

29.03.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tak za mě plný počet hvězdiček. Opět nádherné čtení, poutavé vyprávění o osudu lidí a nelehkém životě na ostrově Lewis. Člověk při čtení této knihy touží tento kousek půdy navštívit a poznat tuto krajinu.

02.03.2016 5 z 5