šipek šipek komentáře u knih

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Něco málo mi u této knihy chybělo. U tohoto autora jsem jako na houpačce, jednou jsem úplně nadšený a po druhé očekávám více. Komisař Sharko a jeho styl vyšetřování mi moc sedí a určitě tuhle sérii přečtu celou. Téma detektivek je dost zajímavé a nevšední.

14.02.2022 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Pohodová, čtivá detektivka, která nenadchne a ani nezklame.

15.10.2021 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Na můj vkus v této knize bylo dost odborných témat, na druhou stranu vše bylo dobře vysvětlováno. Za mě komisař Sharko si získal velké sympatie a já budu v této sérii pokračovat dále.

15.10.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Moje první setkání s tímto autorem a určitě ne poslední. Oddechová pohodová a čtivá detektivka. Závěr knihy byl geniální.

06.08.2019 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Tak u této knihy mi něco k udělení pěti hvězdiček chybělo, ale dost málo. Za mě asi nejslabší kniha z této série s Lacey Flint. Kniha ze začátku postrádala napětí, téma je zajímavé a prostředí v okolí Temže úžasné. Knihu doporučuji.

15.05.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak já jsem pomalu celou dobu při čtení této knihy tápal. Nemohl jsem se do knihy začíst.
Čekal jsem po prvním dílu nějaké volné pokračování a jak to bude s Wolfem a ejhle.

25.04.2019 3 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Jednou za čas sáhnu po knize od tohoto autora a nikdy mě nezklame. Tato detektivka je jedna z nejlepších.

04.02.2019 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Detektivka výborná, moc dobře napsáno, čtenář je udržován v neustálém napětí. Hlavní hrdina Jefferson Winter je mi svým způsobem uvažování hodně sympatický. Dle mého názoru první kniha Polámané panenky byla o kousek lepší. Na tu mi nestačily hvězdičky.

01.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak na této knize jsem si pochutnal. Opravdu parádní detektivka, nemám co vytknout.

14.10.2016 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co k tomu dodat, prostě nic, vynikající detektivka s Huntrem. Tato kniha se čte sama a hlavně se špatně odkládá. Jediná výtka je druhá vražda na lodi. Čtenář pochopí až po přečtení knihy.

24.05.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak u této knihy jsem ani na chvilku nezapochyboval kolik dostane hvězdiček. Jedním slovem paráda. Na tuto knihu jsem se moc těšil a dá se říci , že i předčila mé očekávání.

28.08.2015 5 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Tak dlouho dlouho jsem čekal na další díl této série a dočkal jsem se. Za mě pohodové klidné čtení. Doporučuji.

06.05.2024 4 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Tak za mě zasloužených pět hvězdiček. Předpokládám, že to byl závěr velice dobré série. Pár dílů ještě musím přečíst, abych to měl kompletní. Čtivá, srozumitelná a pohodová detektivka. Vřele doporučuji.

30.10.2023 5 z 5

Šachy pod sopkou Šachy pod sopkou Håkan Nesser

Tak musím říct tato kniha nenaplnila mé očekávání. Dávám lepší tři hvězdičky. Celou dobu se nic moc neděje, vyšetřování se nepohne z místa. No a na závěr se vše rychle vyřeší. Za klad považuji, že vše bylo vyřešeno a objasněno.

20.02.2023 3 z 5

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Tak jsem se zde rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dávám slabší čtyři hvězdičky. Dvě třetiny knihy byly dost nezáživné až závěr to dost vylepšil. Určitě pro mě nejslabší kniha od tohoto autora.

10.08.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tak u mě tato kniha nevzbudila žádné nadšení. Detektivka, thriller ? Kde pa spíše takové povídání o ničem. A přirovnání ke knize Deset malých černoušků to již vůbec. U této knihy jsem se již těšil až jí přečtu a odložím. Je pravda, že se kniha dobře četla, ale to bylo asi tak všechno.

25.04.2022 3 z 5

Dům panenek Dům panenek Erik Axl Sund

Za mě dost těžké a složité téma. Čtenář musí neustále přemýšlet aby se v knize neztratil. I takto zvrácený dokáže někdy být život.

22.04.2022 4 z 5

Hořká sezona Hořká sezona Tami Hoag

Tak za mě výborná detektivka. Dva zločiny , dva týmy vyšetřovatelů a vše se proplétá knihou až se na závěr spojí. Vřele doporučuji milovníkům detektivek.

15.10.2021 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Moc povedená knížka. Souhlasím s názorem uživatelky Lemurka, že jí to připomínalo knihu Jane utíká. Jelikož jsem četl tuto knihu také nedávno tak jsem měl ten samý pocit. Závěr knihy mě pohltil a vůbec jsem neodhadl kdo za tím vším stojí. Doporučuji přečíst.

15.03.2021 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velice dobře napsaný psycho román. První můj dojem byl, že jsem knihu již četl. Nečetl pouze jsem viděl film. Příběh má spád a napětí. Od začátku příběhu jsem přemýšlen na důvodu ztráty paměti hlavní hrdinky Jane, ale opravdový důvod mě nenapadl. Je to otřesný ale i ve skutečném světě možný.

08.03.2021 4 z 5