šipek šipek komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Vynikající kniha.Zrovna tuto tématiku moc nemusím, ale byl jsem překvapen jak jsem se začetl.Kniha má spád vše na sebe logicky navazuje děj se prolíná.Nemám co vytknout,až na váhu knihy.Vřele doporučuji.

04.05.2015 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Před pár lety jsem četl knihu Amazonie moc se mi líbila akorad jsem nevěděl kdo to napsal .V knihovně jsem na tuto knihu narazil tak jsem si půjčil další knihu od tohoto autora a opět jsem byl unešený strhujícím dějem a neskutečnou zápletkou. Jenom jsem se sem tam ztrácel v odborných výrazech. Téma mě docela odrazovalo, ale jsem moc rád,že jsem po této knize sáhl. určitě to není má poslední kniha od tohoto spisovatele.

03.01.2015 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Tak se mi do čtení této knihy moc nechtělo , nemám rád válečnou tematiku. Kniha mě velmi překvapila výborné čtení , prostě skvělý JO NESBO..

08.10.2013 5 z 5

Nevycházej po setmění Nevycházej po setmění Helene Tursten

Za mě průměrná detektivka. Spíše takové oddechové čtení.

12.04.2021 3 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Tak takové klasické téma detektivky. Prvních 100 stránek spíše seznamovacích. Pak má kniha spád a děj. Za mě slabší 4 hvězdičky, ale díky otevřené zápletce na konci knihy šáhnu určitě i po druhém dílu.

25.09.2017 4 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Ian Rankin

Mě se detektivky od Rankina moc líbí a inspektor Rebus je jeden z mých nejoblíbenějších. Tohoto autora jsem měl jako prvého uvedeného v oblíbených autorech. Uchvátilo mě ponuré prostředí města Edinburgh, kde se většina dílů odehrává. Milovníkům detektivek vřele doporučuji tuto sérii přečíst.

19.06.2017 5 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Ta tato kniha má zde na databázi knih horší hodnocení, tak se mi do ní moc nechtělo. Mě se nakonec kniha líbila a byl jsem spokojený. Sice to nemá strhující děj ale kniha nutí čtenáře dost přemýšlet. V knize se pohybuje dost postav a o to je čtení náročnější.

29.05.2017 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Není to špatné, ale něco tomu chybí abych dal pět hvězdiček. Je tam trošku duchařiny a to já moc nemusím. Závěr je překvapivý a dá se říci i dost rychlý. Děj se odehrává na opuštěném ostrově v úžasném ponurém prostředí, to mi sedělo.

20.03.2017 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Tak tuto sérii s Fredrikou a Alexem přečtu celou. Téma těchto detektivních příběhů je aktuální pro dnešní dobu. Kniha se čte velice dobře a vše do sebe postupně zapadá. Jediné co mi na této sérii nesedí jsou vztahy ve vyšetřovacím týmu.

20.02.2017 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Souhlasím s níže uvedenými komentáři, že je tento díl slabší jak první. Umím si představit tak o 100 stránek knihu kratší, občas nudné pasáže.

24.01.2017 4 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Mě se tento thriller moc líbil. Bylo to mé první setkání s touto spisovatelkou a jsem mile překvapen. Četl jsem knihu na doporučení zde přítomné čtenářky a tímto jí děkuji :-). Určitě se pustím do čtení série Kovac / Lisková co nejdříve.

28.12.2016 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Tak u mě tato kniha splnila veškerá očekávání. Srozumitelně napsána, děj výborný, četla se jak se říká jedním dechem. Je zajímavé kam až se může nerozhodný člověk a lhář dostat. Tuto knihu milovníkům detektivek vřele doporučuji.

23.01.2016 5 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

Tak tato série kriminálek od Thomase Engera je jak se říká šálek mého čaje. Jen mě mrzí, že jsem nečetl třetí díl série. Děj velice dobře zpracovaný. Výborně je na jedné straně sepsán rodokmen ke kterému jsem se ne jednou vracel. Hlavní hrdina Henning Juul je sympatický novinář. Moc se těším na další pokračování série již kvůli otevřenému a překvapivému závěru této knihy.

02.01.2016 5 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Tak po přečtení serie knih Grant County s detektivem Jeffrey Tolliverem jsem se vrhl na další sérii. Je to má oblíbená spisovatelka tak doufám,že i tato serie knih bude výživná,ikdyž se mi tato kniha zdála že nedosahuje kvality první serie. Ale již jdu na další.

02.05.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jo maximální spokojenost,jedna z nejlepších od tohoto autora.
Mám rád postavu Harryho Holea.

26.02.2014 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tak jsem dočetl tuto knihu a musím napsat vynikající. Pustil jsem se do čtení na základě dobrého hodnocení knihy a nebyl jsem vubec zklamaný. Děj nabýral na obrátkách a u konce jsem nemohl knihu ani odložit.

24.01.2014 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

tato autorka patří k mým oblíbeným a vždy se těším na další knihu. I když tato dedektivka byla asi nejhorší z již přečtených knih od této spisovatelky. Pomalý a zdlouhavý začátek knihy.

04.10.2013 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

opět vynikající kniha od této autorky , krásně se čte.

25.08.2013 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Doporučuji tuto detektivku přečíst. Moc pěkně napsáno.Od této spisovatelky jsem četl již tři knihy a ani jedna nezklamala.

10.03.2013 5 z 5

Vina Vina Arnaldur Indriðason

Tak dávám slabší 4 hvězdičky. Zajímavé prostředí na Islandu kde si všichni navzájem tykají. Já vojenskou tématiku moc nevyhledávám, ale u této knihy mi to vůbec nevadilo.

26.02.2019 4 z 5