smardice Online smardice komentáře u knih

V šachu V šachu Sandra Brown

Další romantický příběh s detektivní zápletkou s neotřelým tématem, který naštěstí dopadne pro všechny zúčastněné dobře.

16.06.2021 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Kniha je poučná, dobře se čte a určitě je vhodná nejen pro mladistvé čtenáře. Mě se příběh líbil moc, i přesto, že do kategorie mladistvých již dávno nepatřím.

11.06.2021 5 z 5

Krize Krize Felix Francis

Nebudu srovnávat, zda syn důstojně převzal spisovatelské žezlo po svém otci, jelikož jsem zatím od něho nečetla zatím žádnou knihu (za což se tak trochu stydím a budu to muset v dohledné době napravit), ale zda se mi detektivka líbí či nikoli. A i přesto, že mi terminologie z koňského a dostihového světa ze začátku dělala trochu problémy, brzy mě kniha vtáhla do děje a udržovala mě v napětí až do šťastně vyřešeného konce.

10.06.2021 5 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Robert Crais

První kniha od tohoto autora a jsem spokojená. Je to taková srozumitelná až "poklidná" detektivka (na rozdíl od některých severských plných krve a psychopatických vrahů - ale ty samozřejmě taky můžu).

08.06.2021 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Celkem negativní recenze, ale mě kniha zaujala hodně, i díky pasážím, které se týkaly Aspergerova syndromu (ten byl pro mě celkem oblastí neznámou). Originální zápletka, propletené mezilidské vztahy ale hlavně lhát se nemá.

02.06.2021 4 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Taková romantická oddychovka na 2 večery, u které člověk nemusí zapínat mozkové závity. I přes celkem negativní hodnocení, kniha se mi líbila a psychicky jsem si u ní odpočinula.

30.05.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Napřed jsem se nemohla začíst, ale pak jsem přečetla jedním dechem, i přesto, že je to fantasy dobrodružná kniha určena pro mládež. Propracované, parádní.

28.05.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Za mě lepší jak předchozí díl. Pachatele jsem tentokrát vůbec neodhadla. A snad se Mia a Holderem a celým jeho týmem zase někdy vrátí.

24.05.2021 4 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Od SB čtu poctivě knihy jednu za druhou od začátku její tvorby a tahleta mi přišla o krapet horší než ty předcházející. Určitě by jí pomohlo, kdyby byla kratší.

24.05.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

O poznání horší než první díl, i když zápletka to byla neotřelá a měla potenciál. Ale kdo mě docela začíná štvát je Mia (nechápu, jak při tom množství chlastu a prášků může vůbec fungovat) a Munch se také tentokrát moc nevyznamenal. Tak snad se to ve třetím díle spraví!? (i když modrá barva recenzí tomu moc nenasvědčuje).

18.05.2021 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Co ještě napsat k tolika recenzím, ať kladným či záporným? Snad jen to, že kniha disponuje vším, co správná detektivka má mít - je napínavá, mrazivá, zkrátka je čtivá a je to souboj psychopaticky narušeného vraha se sympatickým detektivem a tak trochu psychicky narušenou ošetřovatelkou.

15.05.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Sice jsem vyrůstala na "Foglarovkách", apod.,ale jsem ráda, že jsem si díky Čtenářské výzvě knihu vybrala. Je to vlastně novodobá "skoro foglarovka" a má vše, co by mohlo zaujmout i dnešní mladé čtenáře - akci, napětí s příměsí tajemství a fantazie, má to spád.

11.05.2021 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Nenáročné čtení, u kterého jsem se i zasmála. Druhá povídka se mi líbila podstatně více. Ale to už nechám na dalších čtenářích.

07.05.2021 4 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Další kniha z té ranější tvorby spisovatelky, která má v sobě nejen nádech romantiky, ale i kriminální zápletku zabývající se samozvanými stoupenci boží spravedlnosti. Opět skvělé!

03.05.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Skvělý psychothriller, který, přes pomalejší rozjezd, týkající se, proč nebo jaká je Anna Foxová, dofinišoval až ke strhujícímu a hlavně překvapivému závěru.

28.04.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě zatím nejlepší ze tří knih, které jsem četla od P. Hartla. Skvělý nápad, možnost, vybrat si vyprávění propojených životních příběhů z pohledu obou hlavních protagonistů. Ať začnete příběhem Veroniky či Jáchymovým, vše se prolíná a nakonec do sebe krásně zapadne.

27.04.2021 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film jsem neviděla a četbě jsem se, nevím proč, stále vyhýbala. Snad proto, že je určena pro mladé a tak trochu mi evokovala vraždící počítačové hry. A nyní jsem moc ráda, že se mi hodila do ČV, protože je to sice brutálně nepochopitelný, ale čtivý, napínavý a chytlavý příběh.

20.04.2021 5 z 5

Můj život se lvy Můj život se lvy George Adamson

Nádherný, emotivní autobiografický příběh G.Adamsona, kterému se, mimo jiné, podařilo na sklonku života žít život s milovanými lvy.

15.04.2021 5 z 5

Dvojičky Dvojičky Sandra Brown

Tak tohle byla jedna z těch slabších knih od S.Brown. Ještě, že neměla tolik stran.

27.03.2021 3 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Příběh kata staroměstského pražského mistra Mydláře a následně jeho syna. Postupně se dozvídáme jakou osudnou náhodou se k tomuto nečistému a nečestnému povolání dostal, ale i jak získal pro svou katovskou práci cit a celý život ji vykonával svědomitě, i když ne vždy se vším souhlasil.

20.03.2021 5 z 5