smardice smardice komentáře u knih

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další, v pořadí již třetí poslech v podání Pavla Soukupa. Lepší než Devátý hrob. Více vrahů a vražd, více dějových linií, i když občas překombinovaných, ale okořeněných trochou erotiky. Kniha má spád a Dunja mě neskutečně baví.

31.07.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Poslech v podání Pavla Soukupa a opěť to nemělo chybu. Temný příběh dvou vrahů, komplikované vyšetřování a hlavně vysvětlení minulosti Fabiana Riska z "Oběti bez tváře". Napínavé, drastické, prostě vše, co má dobrá detektivka mít.

28.07.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Moje první kniha od tohoto spisovatele a nebyla vůbec špatná. A i když některé akce byly občas překombinované, některé akce vyšetřovatelů nelogické, a Fabian Risk ne vždy vzorem klasicky vyšetřujícího detektiva, byla pro mě tato krimi napínává od začátku až do konce a měla spád.

14.07.2020 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Skvélá kniha - od začátku až do konce. Silný příběh dvou lidí - Jade a Dillona, které osud svede šťastně dohromady.

07.07.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Co kniha, to jiný příběh a jiné téma. A i když zde bylo méně Asadova humoru, tak konečně jsme se dozvěděli něco více z jeho života a minulosti. Do této série se konečně vrátila i Rose, tak doufám, že všichni členové oddělení Q, včetně Asada, budou dále pokračovat ve zdárném ukončení nevyřešených případů.

29.06.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Audiokniha se krásně poslouchala díky hlasu Andrey Elsnerové. Životní příběh "první dámy Ameriky" paní Michelle Obamové od dětských střevíčků až po ukončení prezidentování jejího manžela v Bílém domě. Kniha je inteligentní, vtipná, lidská.

05.06.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Román o utrpení vězně odsouzeného na smrt a jeho svobodě při myšlenkovém "cestování".

04.06.2020 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Poslech této "jednohubky" jsem si opravdu užila, a to nejen díky přednesu S.Neumanna (Harpagon), V.Brabce(Harpagonův syn), S.Zázvorkové(Rozina) a dalších. Nadčasový příběh o lichváři, jehož popis by se hodil na hodně lidi i v dnešní době.

03.06.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pohodová knížka pro smutné dny. I když žít na slepičí farmě v té době bez pořádného hygienického zázemí a nekončící práce, nebyl žádný med, přesto to bylo napsáno s nadhledem a laskavým humorem.

21.05.2020 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Dle recenzí tento román vzbuzuje u čtenářů rozporuplné pocity. Ale já jsem si poslech audioknihy užila. Originální námět, krásný jazyk, nadčasový příběh s poučením, okořeněný Prokopovými milostnými pletkami. Hlavně oceňuji Čapkovy odborné znalosti. Zajímavý konec.

19.05.2020 4 z 5

Další z velkých českých klasik. Detektivní povídky, které na vás dýchnou prvorepublikovou atmosférou z doby policejního rady Vacátka. Krásné, čtivé, kterým nechybí jemný humor a ponaučení a jsou pohlazením na duši.

14.05.2020 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Zbytečná vražda nevinného člověka skoro v "přímém přenosu", jíž nikdo nedokázal či nechtěl, ať vědomě či nevědomky zabránit, díky lidské lhostejnosti, sobeckosti, neochotě celé vesnice.

13.05.2020 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátký, krásný, dojemný a tragický milostný příběh dvou mladých lidí, tentokrát zasazen do období 1. světové války.

29.04.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nevelká knížka svým počtem stránek, ale velká svým až pohádkovým příběhem nutící k zamyšlení.

09.04.2020 4 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Nechápu, proč tato kniha byla kdysi tak populární. Samozřejmě, některé podněty byly poučné a inspirativní, ale pokud čte tyto návody pouze jeden partner, tak je celkem k ničemu. Některé myšlenky stále se opakující. Pro mě zdlouhavá, nudná a skoro vůbec vtipná. K dočtení jsem se musela přemlouvat.

08.04.2020 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Příběh plný emocí, zahalující vše temnou a sžírající mlhou z okolních blat, která zlem a nenávistí otrávila snad všechny postavy v této knize. Tragický příběh.

31.03.2020 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Úžasný kreslený seriál (komiks) mého dětství. Dobrodružný, poučný, skvělý text a ilustrace. Prostě bomba!

28.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

2. díl HarryPotterovské série pokračuje tak trochu detektivním pátráním po tajemné komnatě, které nic neubírá na kouzelnosti tohoto dílu. Skvělý zážitek při poslechu pana Pavla Zedníčka.

28.03.2020 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Úžasná krátká lyricko-epická báseň s temnou atmosférou.

20.03.2020 4 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Seriál jsem neviděla, ale moc krásně se poslouchalo při práci.

20.03.2020 5 z 5