smardice smardice komentáře u knih

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Další nádherný romantický příběh s drsnou detektivní zápletkou. Paráda!

20.03.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Mé první seznámení s Josefem Bergmanem, který si jako cíl dovolené k rybaření vybere "poklidné" městečko v krásné a drsné destinaci za polárním kruhem. Ale protože je tělem i duší kriminalista, tak místo ryb chytne zcela jiný úlovek. Napínavé, skvělé popisy krajiny i postav.

13.03.2021 5 z 5

Dopisy z Ruska: Rusko v roce 1839 Dopisy z Ruska: Rusko v roce 1839 Astolphe de Custine

Až neskutečně zajímavý popis francouzského spisovatele jeho cesty po Rusku v roce 1932, který zcela vystihuje mentalitu ruského národa.

09.03.2021 5 z 5

Omylem jsem přečetla tento díl až po Ohnivém poháru, ale nakonec to vůbec nevadilo. Stále je mě smutno v srdci za Harryho lidskou rodinu, stále hltám jeho dobrodružství v Bradavicích a prohlubující se kamarádství s Ronem a Hermionou. Zase čtivé, prostě skvělé!

09.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Ohnivý pohár je zlomový díl či mezníkem mezi dětstvím a dospělostí, mezníkem mezi pohádkou a hororem. Vše začíná mistrovstvím světa ve famprpálu, pokračuje turnaji tří kouzelnických škol, do kterého Harryho dostal lstí stoupenec zla, a končí nejen Harryho nenadálou výhrou Ohnivého poháru, u které mu jde o život, ale hlavně znovuzrozením pána zla. Tak Harry, držím pěsti!

05.03.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Moje první kniha od tohoto spisovatele. A pustila jsem se do ní nejen kvůli čtenářské výzvě, ale i proto, že sice nemám syna, ale dceru, která hrála v hokejové repre. Ale v této knize nejde samozřejmě jen o sport a sponzory, ale především o mezilidské vztahy v různých životních momentech všech obyvatel v městečku Björnstad. Perfektně napsáno, nečekaný konec. Jen prosím méně "prásk, prásk" v dalším dílě.

19.02.2021 5 z 5

Humorná a tak trochu praštěná oddechovka, u které jsem se několikrát rozesmála. Možná by na mě čtení knihy bylo zdlouhavé, ale poslech audioknihy v podání pana M. Stránského byl posluchačský zážitek.

08.02.2021 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Geniální, i když trochu nafoukaný Hercule opět bravurně vyřeší 2 vraždy spáchané v městečku Broadhinny. Klasická detektivka s dobrou zápletkou, anglickým humorem a nečekaným rozuzlením.

28.01.2021 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Příběh o střetu dobra a zla na divokém západu. Tentokrát se mi ale film líbil o něco více než samotná kniha.

21.01.2021 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Dobrá oddychovka s kombinací romantiky a detektivní zápletky. Mě se kniha líbila.

21.01.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první setkání s J.Deaverem a tudíž i s, na vozík odkázaným, ale geniálním bývalým policistou Lincolnem, a krásnou pochůzkářkou Amélií., kteří se skvěle doplňují. Výborná zápletka, nečekaný vrah a vlastně i konec.

13.01.2021 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Klasická sbírka většinou úsměvných a eroticky naivně laděných povídek a příběhů z renesanční Florencie v době šířící se epidemie moru. Na tehdejší dobu revoluční dílo, které si i v dnešní době určitě najde spoustu obdivovatelů. Možná i proto, že lidská povaha se vlastně od 14. století příliš nezměnila.

09.01.2021 4 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

První detektivka ze série neústupné patoložky Laury, kterou zaujme řada nevysvětlitelných úmrtí po požití kokainu u lidí, u kterých to nikdo nepředpokládal, prošpikovaná dalšími zdánlivě nesouvisejícími vraždami gangsterů Tonyho a Angela, které vyšetřuje policejní důstojník Lou. Zajímavá zápletka, plná nejen napěti a akce, ale i kapkou romantiky.

07.01.2021 5 z 5

Poslední interview Poslední interview Sandra Brown

Romantika na jedno propršené odpoledne, u které člověk aspoň trošku zapomene na letošní podivný podzim.

17.11.2020 4 z 5

Výrečné ticho Výrečné ticho Sandra Brown

Další čtivá knížka skloubená se zajímavým tématem, a to výuka málo slyšící dcery známého moderátora.

17.11.2020 5 z 5

Exkluzívne Exkluzívne Sandra Brown

Jedna z těch nej knih této spisovatelky. Vše snad již bylo řečeno, není co dodat. Za mě 5 hvězdiček i za ten překvapivý konec.

17.11.2020 5 z 5

Šaráda Šaráda Sandra Brown

Další z emotivních příběhů s detektivní zápletkou, tentokráte z lékařského prostředí, zabývající se transplantací, darování lidských orgánů a hlavně jak to ovlivní, ať negativně či pozitivně, všechny zúčastněné. I když jsem tušila, kdo je vrahem už od založení Catiiných dětí, kniha se mi líbila. Za mě 5 hvězdiček.

30.09.2020 5 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

S.B, se řadí k mým oblíbeným spisovatelkám a opět nezklamala. První 2 třetiny trochu zdlouhavé, ale ta poslední to úplně vynahradila (a nejen tím nečekaným rozuzlením).

08.09.2020 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Poslech audioknihy, skvěle načtenoi Terezou Bebarovou. Několikanásobná reinkarnace Uršuly, občas zajímavá, občas nudná.

06.08.2020 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Krásný příběh s detektivní zápletkou, okořeněný kombinací romantiky, lásky a kapkou erotiky

06.08.2020 5 z 5