smardice Online smardice komentáře u knih

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Tohle se mi líbilo moc od začátku až do konce. Skvělá oddychovka, kniha od knihy je lepší a lepší a že jich napsala tato paní spisovatelka.

14.03.2020 5 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Napínavé reportážně-detektivní čtení, které se odehrává v českých soudních síních a vězeňských celách.
"Matematika zločinu" přináší nejen příběhy odsouzených lidí, které autorky Magdalena Sodomková a Brit Jensen zrekonstruovaly už v audio seriálu pomocí autentických záznamů z českých soudních síní. Přináší další nová zjištění. Zabývá se navíc plagiátorskými kauzami a jejich dopadem na fungování státu - jak u nás, tak i a na Slovensku.
Dvěma slovy: Skvělé čtení!

23.02.2020 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dojemný, silný, nespravedlivý, smutný a tragický příběh z vězenského prostředí plný emocí. Kniha je stejně úžasná jako skvěle obsazený film, který jsem viděla několikrát a u kterého jsem vždy brečela jako želva.

21.02.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Český skvost, který snad docení každý čtenář, ať v mladém či pokročilém věku. Čtivé, a působivé balady nesoucí v sobě hororové prvky a morální poučení. Miluji tuto knihu!

17.02.2020 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Vybráno do Čtenářské výzvy - film jsem neviděla, takže jsem nevěděla, do čeho se pouštím. Morbidní příběh s hororovými prvky o panu Kopfrkinglovi, který se z milujícího manžela a otce rodiny, stane během mnichovské kapitulace a okupace vrahem nejen manželky, ale i syna, ale i udavačem a přisluhovačem fašistického režimu. Výborně napsáno!

15.02.2020 5 z 5

Rozdílný pohled na životní situace z pozice muže a ženy. Zábavná jednohubka na cestu do práce. Hvězdička navíc za skvělý přednes obou interpretů.

12.02.2020 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

U těchto 2 rozdílných krátkých povídek předvedl autor svůj brilantní humor a vtip. Skvělá povídková jednohubka!

08.02.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasný 1. díl fantastické série o Harrym Potterovi, kterým začalo mnohaleté přátelství Harryho, Rona, Hermiony a dalších v kouzelných Bradavicích. Určitě je málo nejen dětí, ale i dospělých, kteří neviděli ani film, ani nečetli knihu. Příběh, který okouzlí čtenáře v jakémkoli věku.

07.02.2020 5 z 5

Tropická láska Tropická láska Sandra Brown

Kratičké, takže se dá přečíst za jeden chladný den, jako byl tento. Knihu komentovat nebudu, ale moc by se mi líbilo strávit zde aspoň 1 měsíc, kochat se nádhernou přírodou, tancem místních obyvatel, jen z té sopky bych měla strach.

05.02.2020 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Díky bohu dočteno! Komentářů tady bylo řečeno již dost, takže snad jen malá poznámečka: politika byla, je a vždy bude špinavá a hlavně v každém ohledu nespravedlivá.

31.01.2020 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a není nic takové jak se zdá být a jak jsem si představovala dle obálky a názvu. Nicméně příběh je to pěkný, těsím se na pokračování a jsem zvědavá na film.

29.01.2020 4 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Knihu Na plechárně jsem zatím nečetla, takže nemohu srovnávat, ale i tak mě tato zaujala soudržností lidí, klidem a pohodou, okořeněné milým humorem, a podbarvené doktorovou krizi, který na vás dýchá při čtení z každé stránky.

28.01.2020 4 z 5

Navoněný rukáv Navoněný rukáv Laura Joh Rowland

Pohled do japonské kultury a života začátkem 17.století při vyšetřování vraždy Daimona (jméno jsem napsala dle poslechu, takže se omlouvám, pokud je špatně), plný intrik, ovlivňování výsledků od obou znepřátelených klanů usilujících o převzetí moci.

27.01.2020 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Velmi silný, děsivý příběh o zrůdách fašistického režimu a jeho vyznavačích na jedné straně a na druhé příběh Oskara Schindlera, kariéristy a prostopášníka, ale hlavně člověka, který byl schopen udělat vše pro záchranu lidí. Nikdy bychom neměli zapomenout a tato kniha by určitě měla, i přes svoji pochmurnost a těžkost, patřit k povinné četbě.

25.01.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha ze života 2 pražských rodin z řad prominentů od komunismu až skoro po současnost, včetně jejich milostného a hlavně sexuálního života, hlavně z pohledu "mužského". Hodně realisticky napsané, s notnou dávkou humoru, ale i sentimentu.

20.01.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

I když snad všichni kromě Cory byli tak trochu psychouši, kniha mě bavila od začátku až do konce a přečetla jsem jí jedním dechem. Vše se vyřešilo, spravedlnosti bylo učiněno zadost, jen ten konec.. takhle jsem si to nepředstavovala.

16.01.2020 5 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

Nenáročná milostná jednohubka se šťastným koncem pro mrazivý a pošmourný čas.

14.01.2020 4 z 5

Útlounké dílko s hororovými prvky, ponuré prostředí viktoriánské Anglie, boj dobra a zla, proces rozkladu osobnosti člověka konzumujícího drogy.

13.01.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Napřed jsem viděla seriál, který mě neskutečně bavil, sympatičtí a krásní hlavní hrdinové, nádherná a tajemná skotská příroda, kterou musím navštívit. A teď při čtení jsem si znovu vybavovala všechny pasáže, před očima mi znovu defilovaly postavy a nádherné scenérie. Je to kniha plná nejen dobrodružství, ale i romantiky.

12.01.2020 5 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

S Toničkou Bolavou jsem se seznámila poprvé a až v tomto příběhu a to díky Čtenářské výzvy. A smekám před panem spisovatelem, před jeho fantazií a skvělý a úžasný překlad Svobodnejho národa, používající brněnský hantec a valašštinu.

07.01.2020 4 z 5