Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Drsné místo Drsné místo Robert B. Parker

Poměrně jednoduchá detektivka o korupci, kde se hlavně mluví a dedukuje, ale bohužel, hlavní postava Candy stejně není zachráněna. Spenser jako její ochránce zklame, ale protože o všem ví, případ korupce dovede do konce, i když trochu větší silou...Je to taková jednohubka na léto.

05.09.2023 4 z 5

Nevěrné milenky Nevěrné milenky Robert B. Parker

Sunny je prostě ženská, která potřebuje všechno vědět. Nedá si pokoj, dokud se nedopátrá pravdy. Jedno jsem moc nepochopila - proč si ji ta Mary Lou vůbec najala, když věděla, kdo ji sleduje a proč. Ale nějak ten příběh začít musí...

23.08.2023 4 z 5

Sloužíme svým pánům Sloužíme svým pánům Robert B. Parker

Toto je trochu jiný příběh soukromého očka Spensera. Hledání ztracené dívky, ohrožení života, silácké šarvátky. Nakonec vše zameteno pod koberec. Zvláštní konec - není to tak, že dobro zvítězí nad zlem. Nikdo není potrestán a zlo jede dál.

18.08.2023 4 z 5

Spiknutí Spiknutí Robert B. Parker

Jesseho Stonea mám ráda jako detektiva, jako osobu a moc se mi líbí ztvárnění této postavy ve filmu Tomem Selleckem, který jsem viděla už několikrát. V knize je trochu jinak popsán důvod, proč obyvatelé Paradise nemají Jesseho v lásce, ale jinak je kniha fakt dobrá. Parker to prostě umí.

04.08.2023 5 z 5

Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Khady Sylla

Četla jsem v rámci "Výzvy 2023" - boj za lidská práva, jinak bych se k takovéto knize asi vůbec nedostala. Jsem ráda, že jsem se narodila v Čechách a ne někde v Africe. Jsou to rozvojové země, ale nejvíc mě irituje, že jsou tamější lidé stále závislí na nějakých tradicích a i když mají možnost se vzdělávat, rodiče to dětem moc neumožňují. Pokrok a civilizace jdou stále dopředu a tak můžeme jen doufat, že osvěta a uvědomění si vlastní hodnoty člověka a žen obzvlášť dojde i tam.

10.01.2023 3 z 5

Jen pro zvané Jen pro zvané James Patterson

Jak už někdo podotkl přede mnou - příliš moc mrtvol. Ale co chceme po správném thrilleru, že? Jinak se mi kniha četla velice dobře.

21.09.2022 4 z 5

Tváří v tvář Tváří v tvář Jeffery Deaver

Mám ráda povídky a moc se mi líbí propojené styly mých oblíbených autorů a jejich hlavních protagonistů. Vždy objevím dalšího autora, který mi zatím ještě nepadl do oka.

09.08.2022 5 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Kniha určená pro mladší čtenáře, moc mě neoslovila. Zkusila jsem, ale k dalším dílům nepokročím.

05.08.2022 3 z 5

Peklo návratů Peklo návratů Michael Palmer

Zatím jediná kniha od Palmera, kterou jsem ještě nečetla. A jako každá, i tato se mi líbila.

29.07.2022 5 z 5

Podezřelý č. 1 Podezřelý č. 1 James Patterson

Hrozně dobře se čte, přečteno jedním dechem. Jenom mě trochu zarazil počet současně řešených problémů, takže jsem byla nucena přečíst hodně rychle, abych nezapomněla, co je právě na řadě k řešení...

27.04.2022 5 z 5

Bože, dítě chraň Bože, dítě chraň Robert B. Parker

Sérii Spensera jsem nezačala od první knihy, zkouším se k němu vracet, ale nemůžu sehnat Godwulfský rukopis. Jinak těch dalších dílů mám přečtených už dost. Takže vím, co můžu od Spensera očekávat. Ani v tomto díle mě nezklamal. I když je kniha poměrně krátká, má to spád a čte se velice dobře.

23.04.2022 5 z 5

Druhý názor Druhý názor Michael Palmer

Opět velice čtivý román z lékařského prostředí. Zajímavá zápletka se zajímavým a nečekaným koncem.

24.03.2022 5 z 5

Hry Osvobozeného divadla Hry Osvobozeného divadla Jan Werich

Krásné hry, tento humor a satiru obsaženou ve hrách můžu číst stále a nikdy mě neunaví.

22.03.2022 5 z 5

Hry Osvobozeného divadla Hry Osvobozeného divadla Jan Werich

Přečteno již dávno, ale protože miluju pana Wericha, pana Voskovce i tuhle klasiku, těším se, že si knihu přečtu co nejdříve znovu.

22.03.2022 5 z 5

Smyčka Medúzy a jiné příběhy Smyčka Medúzy a jiné příběhy Howard Phillips Lovecraft

Zajímavě pojaté povídky s hrůzostrašnými tématy. Vzhledem k tomu, že to tehdy bylo ještě neotřelé téma, je to dobré čtení. Čtenář musí obdivovat ten jazyk, který popisuje jevy a události. Je fakt, že se mi nejvíce líbila krátká úsměvná povídka "Skolení monstra" a poslední povídkou "Noční oceán" jsem se už horko těžko prokousávala.

19.03.2022 3 z 5

Smrt si počká Smrt si počká Michael Palmer

I když je kniha staršího vydání, líbilo se mi téma a docela jsem i věřila, že se něco takového může ve skutečnosti dít. Bohužel, žijeme v komerčním světě, ve světě byznysu a obchod s lidskými orgány by byl určitě hodně lukrativní...

09.03.2022 5 z 5

Milenci na jeden den Milenci na jeden den Ivan Klíma

Krátké povídky s milostnou zápletkou. Staženo jako e-kniha v rámci "Výzvy 2022".

12.02.2022 4 z 5

Přežiješ? Přežiješ? Klára Kakáčková

Zvláštní knížečka, která mi padla do rukou v knihovně omylem. V podstatě hororový příběh s uvedením výběru možností, jak bychom se asi v těch neskutečných situacích mohli chovat sami. V rámci "Výzvy 2022" jsem ale tuto útlou knížečku zařadila mezi nešťastné lásky, ale v podstatě bych ji mohla dát i do méně hodnocených, protože dnes zadávám komentář č.8.
Závěr knížky se mi moc nezdál. Někdo se k hrdince vrátil, ale není moc jasné, kdo to vlastně byl. Jestli její bývalý, který začal nový život s jinou, nebo Tommy, který ji měl také rád?? Asi budu muset počkat na pokračování... :-)

11.02.2022 4 z 5

Učebnicový případ Učebnicový případ Jeffery Deaver

Jako každý příběh s Lincolnem Rhymem mě i tento moc bavil. Přečteno jedním dechem.

31.01.2022 5 z 5

Peklo v ráji Peklo v ráji J. M. Troska (p)

Kniha J. M. Trosky "Zápas s nebem" mi v dětství otevřela bránu do světa sci-fi literatury. A tak jsem sáhla po knížce oblíbeného autora mého dětství, kterou jsem ještě nečetla. A fakt mi to způsobem psaní opět připomnělo tu první... Možná si ji někdy přečtu znovu.

13.01.2022 4 z 5