Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Ashley Bellová Ashley Bellová Dean Koontz

Od Deana Koontze jsem už dlouho nic nečetla a tak jsem opět překvapená lehkostí jeho psaní, s jakou čtenáře udržuje v napětí a tajemnu. Po polovině přečtené knihy mi začal běhat mráz po zádech a ještě teď ten pocit trvá. Svět byl stvořen myšlenkou. Opravdu je tak jednoduché svou fantazií zhmotnit zlo v paralelním světě a umožnit jeho vstupu do reality? Uff, fakt jedinečná kniha! (Ale ne každému tento žánr vyhovuje...)

11.05.2019 5 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Na tuto knihu jsem se moc těšila a teď jsem trochu překvapená. Určitě se čte dobře, je tam napětí, ale konec mě rozhodil. Ale tady jde opravdu hlavně o upozornění na dnešní digitální svět a možnosti zneužití identity.

24.04.2019 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Připomínka školních let, museli jsme se naučit nazpaměť jak Ostravu, tak Maryčku Magdonovu. Pár zmínek o Ostravě ve sbírce je. Celá sbírka je hlavně o beskydském kraji: Frýdek, řeka Ostravice a množství malých vesniček. A také o těžkém životě horníků a horalů.

29.03.2019 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Zase jsem se dostala do dětských let. Julese Verna jsem četla od páté třídy. Pro mě krásné odpočinkové čtení.

26.02.2019 5 z 5

Falešná vzpomínka Falešná vzpomínka Dean Koontz

Knihy od Koontze mě nepřestanou udivovat. Mám ráda příběhy trochu zamotané a s trochou nadpřirozena. I když tady se nic takového nevyskytuje, přesto je kniha čtivá. Zatím nejvíc se mi líbily příběhy o Thomasovi.

09.02.2019 5 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Obsáhlá publikace o životě a díle Mistra hororu, kterou by si měl přečíst každý jeho fanoušek. Čtenáři neuškodí zajímat se i o to, z jakého prostředí světoznámý spisovatel vyšel. Mě nejvíc fascinuje to, že Stephanovi ta sláva nevlezla do hlavy a že se angažuje v mnoha charitativních akcích a v jiných sociálních oblastech. Má opravdu široké srdce a to se mi líbí. Kniha popisuje celý jeho život a práci až do roku 2015 včetně doplnění dobových fotografií. Skvěle sestavený životopis - nemůžu než vřele doporučit a poděkovat všem, kteří na této publikaci pracovali.

07.01.2019 5 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Karla Čapka jsem četla ráda, ale je to už hodně let. Tato útlá knížečka se mi dostala do ruky v rámci výzvy 2019. Popisy Holandska jsou samozřejmě zastaralé, ale i tak si člověk docela dobře představí tamější kraj.

04.01.2019 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Z četby mám smíšené pocity. Víc než horor to připomíná fantasy. Ale dávám si další šanci, je to teprve druhá kniha od Joa Hilla, která se mi dostala do ruky.

14.12.2018 4 z 5

Námluvy škorpionů Námluvy škorpionů Ken McClure (p)

Knihu jsem četla pod názvem Jak bodá štír. V každém případě si takovou knihu ráda přečtu znovu. Kniha má spád a knihy z lékařského prostředí mě nepřestávají bavit.

24.11.2018 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nějak jsem popadla tuhle knížku, aniž bych tušila, že se v ní tak trošku najdu...

03.09.2018 4 z 5

Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Myslím, že tato kniha otevírá oči nám všem, kteří máme rádi hrůzostrašnou literaturu. Není to jenom seznámení a rozbor stylu psaní jiných autorů, ale uvádí nás do světa hororu s myšlenkou, že všemu nesmíme věřit, ale je možné, že i něco z toho by mohla být pravda... Mohlo by se to stát... (che-che-che, jak sám autor naznačuje). Zajímavá kniha, určitě si přečtu i některé další uvedené autory.

03.09.2018 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Zajímavý detektivní příběh, Lincoln opět vítězí a Deaver je Deaver.

19.03.2018 5 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Překvapilo mě (docela mile), že se jednalo o soubor povídek, ale mělo to spád a byla jsem nadšená z nenadálých a nepředvídatelných konců. Super čtení!

19.03.2018 5 z 5

Mezopotamie Mezopotamie Richard Weiner

Shoduji se s komentářem @Ronnie68, i moje pocity smíšené.

02.12.2022 3 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Kniha se mi líbila, ale asi jsem očekávala trošku více veselejších historek. Ke konci už mi občas i slzička ukápla. Máme doma psa a neumím si představit, že by se mu něco stalo a musela bych řešit utracení. Fuj... Některé ty historky byly opravdu moc smutné.

27.10.2022 3 z 5

Spiknutí Templářů Spiknutí Templářů Paul Christopher (p)

Včera jsem dočetla a stále přemýšlím o tom, jak je možné, že se můžou dva lidé zamotat do tak svízelných situací, dostanou se přes půlku světa (i v zajetí) a ano, všechno přežijí...

07.06.2022 3 z 5

Hodina pravdy Hodina pravdy James Patterson

Souhlasím s komentářem @Kerberos, dočetla jsem večer před spaním a fakt jsem si říkala, že to byla pohádka na dobrou noc :-)

23.05.2022 4 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

Zajímavá zápletka, od začátku sice nevím, proč se to tak děje :-), ale určitě se mi to četlo dobře. Má to spád, žádné dlouhé úvahy.

11.05.2022 5 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Zajímalo by mě, kam pan Patterson chodí na ta témata svých knih...Čte se rychle, má to spád, ale je to dost drsné. Jak píší čtenáři níže, ani já bych se nechtěla ocitnout na takových místech, kde nevíte, co se vám může stát. A Alex mě docela rozhodil svou tvrdohlavostí.

06.05.2022 4 z 5

Loď duchů Loď duchů Clive Cussler

Jako vždycky, knihy od Cusslera mě zatím nikdy nezklamaly. Děj rychle ubíhá, dobře se čte.

04.05.2022 5 z 5