surikata246 surikata246 komentáře u knih

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Celkem pohodové čtení s nekomplikovanou zápletkou,které rychle ubíhalo.

30.01.2019 4 z 5

Domů do Holly Springs Domů do Holly Springs Jan Karon

Nádherné a laskavé čtení,které jsem shltla během příslužby v nemocnici když byl mimořádně klidný víkend a hned jsem běžela ke kamarádce pro další a přečetla je už všechny.

Madagaskar Madagaskar Vladimír Lemberk

Krásná a moc zajímavá knížka a představovala jsem si jak se tam procházím.

100 kapek 100 kapek Zdeněk Adla

Četla jsem jako malá a moc se mi to líbilo a vzpomínky na pěkné chvíle mám stále někde uchované i s některými úryvky.

Mašinka do pohádky Mašinka do pohádky Alena Riegerová

Nejoblíbenější knížka mého bratra a mě se také velice líbila a bylo to krásné.

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Knihu jsem si půjčila a číst začala na doporučení kolegů z práce a vždy předtím jsem byla spokojena. Ale dnes jsem se rozhodla po přečtení asi 120 stran nedočíst a odložit snad za čas to ještě zkusit. Nemám teď nějak náladu na takové hrůzy.

12.11.2018 2 z 5

Žofka Žofka Miloš Macourek

Patří k nejoblíbenějším knížkám našich dětí a přečtena velmi často při nemocích, nočních můrách a pokaždé vyvolá radost a spolehlivě zažene splín. Mnohé pasáže už všichni známe nazpaměť, ale je to stále radostný rituál.

10.11.2018 5 z 5

Jak šel život Jak šel život Růžena Nasková

Mám ráda staré filmy dnes již pro pamětníky a Paní Nasková patřila k mým oblíbeným herečkám. Knihu jsem si s velkou chutí přečetla a moc se mi líbila.

04.11.2018 5 z 5

Kočka, která zpívala ptáčkům Kočka, která zpívala ptáčkům Lilian Jackson Braun

Tyto příběhy stárnoucího novináře a detektiva v jedné osobě a s kočičími přáteli se mi krásně četly a příště jsem sáhla po dalším kousku a přečetla je téměř všechny s velkou chutí a radostí.

03.11.2018 5 z 5

Paleta vůní Paleta vůní Petr Kettner

Knížka se líbila mé sestře, když chodila do školní družiny a vyprávěla doma o ní velice nadšeně. Babička ji půjčila v knihovně a při nemoci nám z ní četla, líbilo se nám to také.

02.11.2018 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Tato knížka se mi moc líbila a je jediná od tohoto autora,další knihy jsem zkoušela přečíst.Po několika pokusech a přečtených několika desítkách stran, jsem to musela vzdát.Snad později zkusím znovu,ale zatím nechávám čas plynout- uvidíme.

29.10.2018 4 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Tyto příběhy jsem četla asi před 15 lety a nemohla jsem se od nich odtrhnout dokud jsem nedočetla. Stále se mi líbí,dnes už mají konkurenci v podobě severských detektivek atd.

29.10.2018 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Knížka se mi líbila moc a později i film.Skvělé obsazení herců,zažívala jsem s nimi obavy o život, bolest,radost i lásku. Doporučuji.

Krakonoš a lyžníci Krakonoš a lyžníci Jana Knitlová

Knížku jsem četla ještě dříve než jsem viděla film a moc se mi to líbilo.Těžký život chudých lidí,ale laskavost a vzájemná výpomoc a soběstačnost.

29.10.2018 5 z 5

Adresát Milena Jesenská Adresát Milena Jesenská Jana Černá (p)

Knížka se mi líbila, jsou tam intimní vzpomínky na známé i neznámé postavy našich dějin.Spoustu jsem se toho dozvěděla.

Dopis Cyranovi Dopis Cyranovi Zuzana Maléřová

Paní Maléřovou mám ráda jak její knížky či vyprávění v rozhlase.Vždy mě potěší na duši.

Panáčkoval zajíc v zelí Panáčkoval zajíc v zelí Jan Noha

Pamatuji si dnes už trochu matně,ale líbilo se mi to moc , mozek si s námi opravdu hraje .Nedávno jsme jeli s kolegyní autem na seminář a vzpomínali na dětství a něco řekla a já si vzpomněla na tuto knihu a další podobné. Vyvolalo to salvu smíchu,že to co si máme pamatovat to zapomeneme.

Pohádky z lesa Pohádky z lesa Rudo Moric

Moje sestra mě to četla před spaním a tehdy se mi to moc líbilo.

Dějiny zemí Koruny české II. Dějiny zemí Koruny české II. Petr Čornej

Knížka přehledná a pěkně uspořádaná,dobře se to četlo. Některá fakta jsem nevěděla.

Mé dobré město Paříž Mé dobré město Paříž Robert Merle

Petra ze Sioraku a jeho dobrodružství jsem milovala,zvláště tuto sérii tedy prvních 6.dílů,čteno opakovaně z knihovny a později jsem si tyto díly pořídila.2.sérii jsem přečetla také,ale už to bylo slabší.Pan Merle je mistr pera.

27.10.2018 5 z 5