Sylvanas Sylvanas komentáře u knih

Koně - jezdectví, plemena, chov Koně - jezdectví, plemena, chov Ulrike Amler

Knížku jsem přečetla za 4 dny (i když je to pořádných pár stránek). První důvod byl ten, že jsem byla nemocná a tudíž jsem na ní měla spoustu času, ale druhý byl ten, že koně prostě miluju, takže jsem hltala každý řádek jak nejrychleji jsem jen mohla.

08.02.2017 5 z 5

Kůň -  zvíře, které změnilo svět Kůň - zvíře, které změnilo svět Kim Dennis-Bryan

Tahle kniha je určitě vhodná pro ty, co nemají moc rádi obsáhlé a dlouhé knihy. Je v ní opravdu jen to nejzákladnější (plus tedy i nějaké bonusy z historie atd.), ale na čtení je i tak dobrá a člověk se sem tam dozví i něco nového. Rozhodně se hodí i pro mladší děti. Mně se obzvlášť líbily různě rozkládací listy.

08.02.2017 4 z 5

Chov a péče o koně Chov a péče o koně Linda Doleželová

Jedna z nejlepších knih o koních, kterou jsem kdy četla. Podrobný text a spousta fotografií člověku dokonale objasní to, co nevěděl ale i připomenou to, co už ano. Tahle knížka by rozhodně neměla chybět nikomu, kdo se o koně zajímá (nejen) v tomto směru.

Jak myslí kůň Jak myslí kůň Cherry Hill

Tím, že autorka v knize na koně nahlíží z jiného úhlu pohledu se kniha stává opravdu zajímavou. Mně osobně opravdu pomohla v mnoha ohledech lépe pochopit koňskou mysl a chování, takže účel splnila, řekla bych, dokonale.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Tahle knížka je ideální na oddechnutí od těžkého dne. Jednoduchá a přitom pěkná a vtipná.

Selekce Selekce Kiera Cass

Tahle knížka je jako Hunger Games v princeznovském provedení. Jsou si podobné opravdu v hodně věcech, čímž Selekce dost ztrácí na originalitě. Někdy se docela vlekla, dál mi vadil milostný trojúhelník, který opravdu nemám ráda a Amerika coby království mi taky zrovna dvakrát neseděla. Celkově to ale nakonec nebylo zase až tak špatné, takže si přečtu i další díly. Každopádně je to vhodná alternativa pro ty, na které jsou HG moc brutální.

06.02.2017 4 z 5

World of Warcraft: Kniha první World of Warcraft: Kniha první Walter Simonson

Moc hezká kresba a poutavý příběh.

20.06.2022 4 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

Vcelku fajn knížka. Já osobně bych ji hodnotila průměrně, ale věřím, že někomu z cílené komunity se bude líbit více.
Děj byl poměrně zajímavý, ale konec mi přišel docela rychle vyřešený.

18.05.2022 3 z 5

Na knížku jsem se těšila a ze začátku mě chvíli bavila. Pak jsme v ní ale začala listovat a přeskakovat jednotlivé kapitoly, protože už se to zkrátka nedalo číst. Čekala jsem spíš, že se mohou dostane rady, jak být více extrovertní, nebo budu obohacena o několik zajímavých faktů, což se ale bohužel nakonec nestalo. Jak slibuje anotace vzadu na obálce, že mi "spadne kámen že srdce" a "změním pohled na sebe samu", tak to se opravdu nestalo.

11.04.2022 2 z 5

Jezdecký výcvik se systémem Jezdecký výcvik se systémem Stefan Radloff

Všechno super vysvětlené a znázorněné.

09.02.2022 4 z 5

Jak si vysloužit ostruhy Jak si vysloužit ostruhy Horst Stern

Podle názvu jsem od knihy čekala něco trochu jiného. Nedozvěděla jsem se prakticky nic nového, jak jsem si myslela. Je určena opravdu spíše těm, kteří s ježděním teprve začínají - čímž nechci říct, že by byla špatná, je to jen můj osobní názor. Rozhodně ale stojí za přečtení. Určitě může někoho obohatit.

28.12.2021 4 z 5

Stíny ledu Stíny ledu Richard A. Knaak

Nějak mi dějově nesedí vtah Kalecgose a Anveeny. I když v reálu mezi nimi nic není, tak v knize mi to dle jejich vystupování přijde, jako kdyby byli milenci. Další co mě iritovalo byly překladatelské chyby - v případě pohlaví Sylvanas a skloňování Kalecgosova jména.

08.07.2021 3 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Docela těžce se to hodnotí, hlavně pokud jste předtím četli alespoň nějakou Warcraft knížku... Je to zkrátka osekané, hodně. Ten děj je tak krátký, že se tam prakticky nestihne nic odehrát. Ale na druhou stranu to chápu, je to komiks. Jako oddechovka na jeden večer dobrý.

08.07.2021 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Ta knížka za mě měla velmi silný konec, ale všechno předtím to kazilo. Průměrný příběh s předvídatelným dějem a nezajímavými postavami. Prakticky jen 300 stránek o ničem...

07.03.2021 3 z 5

Když koně mají problémy Když koně mají problémy Karin Kattwinkel

Skvělá knížka, velmi zajímavá. Škoda, že nebyla delší.

30.12.2020 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Na knížku jsem se těšila, ale zklamala mě. Po pár kapitolách jsem jí musela odložit, protože jsem jen očima projížděla řádky, a ve finále se stejně vůbec nesoustředila na to, co se tam píše. Zkrátka mě nebavila.

29.09.2020 2 z 5

Je to na tobě Je to na tobě S. K. Wright

Já nevím, ale mě to prostě nebavilo. Příběh se zajímavě rozvíjel, nicméně jsem to nakonec po první třetině vzdala. Chyběla tomu šťáva, vezlo se to neustále na stejné vlně. Možná, že jsem udělala chybu, ale knížka mi víc než „top thriller“ spíš připomínala dílo od člověka, co ve volných chvílích píše příběhy.

06.09.2020 3 z 5

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Slabší díl. Děj se vlekl a celkově byl dost nezajímavý.

24.06.2020 3 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Den drak byl super, oproti timu Noc drak mě moc nebavila. Příběh jako by se seknul v jednom bodě a nikam jinam se nehnul, občas trochu přitažený z vlasy - jednoduše řečeno slabší díl.

07.03.2020 3 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Z knížky mám smíšené pocity - někdy byl příběh nabitý akcí, jindy mi zase přišel dost osekaný. Kdyby to autorka vyvážila, četla by se mi knížka možná o něco líp.

06.10.2019 3 z 5