syskas syskas komentáře u knih

Cudzinec, ktorého hľadáš Cudzinec, ktorého hľadáš Amanda Kyle Williams

Výborná detektívka. Napínavá a vtipná zároveň. Škoda, že som nenašla viac kníh od tejto autorky...

07.01.2017 5 z 5

Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Agatha Christie

Agatha je vždy skvelá voľba.

05.01.2017 5 z 5

Maigret a lupič kliďas / Maigret a informátor Maigret a lupič kliďas / Maigret a informátor Georges Simenon

Maigret je vždy dobrá voľba. Prečítané za jeden deň - v prvý deň nového roku - mojá prvá kniha do tohtoročnej výzvy.

01.01.2017 5 z 5

Tiene minulosti Tiene minulosti Charlotte White

Fajn kriminálka. Ku koncu som tušila, kto zabil otca, ale aj tak sa mi páčila.
Zvláštne je, že som nenašla žiadne informácie o autorke knihy. Iba na nejakej stránke po anglicky zoznam kníh, ktoré napísala...

01.01.2017 4 z 5

Záloha na štastie Záloha na štastie Erle Stanley Gardner

Začala som čítať po obede. Dočítala som okolo jednej v noci. Cca 230 strán. Nedalo sa nedočítať. Výborná.

30.12.2016 5 z 5

Leadership a sebeklam - jak se dostat ven z krabice Leadership a sebeklam - jak se dostat ven z krabice kolektiv autorů

Výborná kniha, ktorá pomôže zlepšiť nielen pracovné, ale aj osobné vzťahy človeka. Hoci, samozrejme, v skutočnom živote to nie je také dokonalé :-).

29.12.2016 4 z 5

Třikrát Kramer a Zondi Třikrát Kramer a Zondi James McClure

Príbehy a rozuzlenia boli zaujímavé, ale trvalo to všetko príliš dlho, príliš veľa odbočiek a slepých uličiek, už to prestávalo baviť po čase.

28.12.2016 3 z 5

Bež, Bambi, bež Bež, Bambi, bež Kris Radish

Námet veľmi zaujímavý, ale napísané doslova hrozne. Cca v tretine knihy som mala pocit, že je to už stále o tom istom. Skúšala som preskakovať niektoré časti, ale v polovici knihy som to definitívne vzdala. Mám pocit, že autorka bola platená za počet strán, nie za kvalitu...

18.12.2016 odpad!

Mys strachu Mys strachu John D. MacDonald

Výborná kniha, rýchlo vtiahne do deja a dej má rýchly spád, dobre sa čítala.

14.12.2016 5 z 5

Gösta Berling Gösta Berling Selma Lagerlöf

Krásne čítanie na dlhé, zimné večery. Skutočnosť sa prelína s fantáziou a krásnymi opismi prostredia. Nikdy som nečítala nič podobné...

11.12.2016 5 z 5

Len vietor vie odpoveď Len vietor vie odpoveď Johannes Mario Simmel

Parádna kniha a ten záver, ufff, to sa ani nedá komentovať (ak nechcem prezrádzať dej). Ale vlastne ono to v skutočnosti presne tak býva. Aj teraz, viac ako 40 rokov po napísaní tejto knihy...
Jediné, čo mi tam tak trochu liezlo na nervy, boli tie siahodlhé romatické "vsuvky". Mohli byť podstatne kratšie a vyskytovať sa v menšom množstve.

03.12.2016 5 z 5

Učňovské životy duše Učňovské životy duše Brian L. Weiss

Mám rada tento druh kníh. Hoci mnohé z toho už poznám, vždy tam nájdem aj niečo nové.

26.11.2016 4 z 5

Čierne peniaze Čierne peniaze Ross Macdonald

Výborná detektívka, veľmi dobre sa čítala. Zaujímavé rozuzlenie.

26.11.2016 4 z 5

Bonboniéra pre Belindu / Špeciálne po španielsky / Haló, haló ... ste to vy, Plotsky ? Bonboniéra pre Belindu / Špeciálne po španielsky / Haló, haló ... ste to vy, Plotsky ? Faber Johannes Heeresma

Paródia na bondovky ma nezaujala, ledva som dočítala prvý príbeh.

25.11.2016

Stretnutie pod hodinami Stretnutie pod hodinami Barbara Gordon

Nezaujala, vzdala som to po pár desiatkach strán.

25.11.2016

Škoricové dievča Škoricové dievča John D. MacDonald

Kombinácia kriminálky, histórie, zemepisu a humoru. Travis je sukničkár a plážový povaľač. Pracuje, len keď sa mu minú peniaze. Práve to sa mi na ňom páči :-). Jeho kamarát prišiel o loď, na ktorej žil a teda aj o domov. A o neter, svoju jedinú príbuznú.
Výbuch lode, ktorý mal zabiť presne toho, kto na tej lodi bol. Honba za vrahom, z ktorého sa vykľuje masový vrah a psychopat.

22.11.2016 5 z 5

Prázdne medené more / Strašná citrónová obloha Prázdne medené more / Strašná citrónová obloha John D. MacDonald

Dve výborné kriminálky, ktoré sú o hľadaní tých správnych ľudí, zbieraní informácií a faktov, skladaní všetkého dokopy, aby sa ukázal celý príbeh.

21.11.2016 4 z 5

Oltář v jeskyni / Z masa a kostí / Ohnivá past Oltář v jeskyni / Z masa a kostí / Ohnivá past Jefferson Bass (p)

Tri výborné kriminálky, ktoré na seba nadväzujú a vlastne tvoria jeden celok. Niečo na spôsob seriálu Kosti, ibaže oveľa lepšie. Ide viac do detailov nielen v antropológii.
Páči sa mi, že kniha je kombináciou reality a fikcie. Už len to, že niečo také ako Farma mŕtvol naozaj existuje, núti človeka zamýšľať sa nad etikou. Ale myslím, že je to správne. Ak človek dobrovoľne venuje svoje telo po smrti inštitúcii, ktorá ho použije na výskum a v konečnom dôsledku tým môže pomôcť niekomu inému alebo vyriešiť vraždu, tak je všetko v poriadku.

18.11.2016 4 z 5

V pekle sa neplače V pekle sa neplače Lenka Gahérová

Ťažké osudy, ale napísané s humorom a nadhľadom. Práve preto sa to dobre čítalo.

12.11.2016 4 z 5

Temné miesta Temné miesta Gillian Flynn

Skvelá kniha, ešte lepšia, ako Stratené dievča (v češtine Zmizelá). Rozuzlenie nečakané, napriek tomu, že niečo som tušila.

11.11.2016 5 z 5