T.erez T.erez komentáře u knih

Rozmarýnek Jaro - Pohádky, říkadla, rozpočitadla pro nejmenší čtenáře i jejich rodiče Rozmarýnek Jaro - Pohádky, říkadla, rozpočitadla pro nejmenší čtenáře i jejich rodiče kolektiv autorů

V knize jsou klasické říkanky a krátké pohádky, ale zpracování je nic moc. V knize jsou obrázky Rozmarýnka, místo toho aby tam byli obrázky k básničkám. Určitě jsou hezčí knihy se stejnou tématikou.

07.06.2024 2 z 5

Rok ve školce Rok ve školce Przemyslaw Liput

Pro malé děti jsou obrázky celkem nepřehledné. Občas ani já nedokážu ty postavy od sebe rozlišit. Například Rok v lese je mnohem přehlednější. Nicméně i tak jsme ji s dcerou docela dost četly. Taky se tam dějí věci, co jsou ve školce nereálné a můžou dětem vytvořit trochu nereálnou představu školky. Třeba tam mají kočku a psa, jeden kluk celou dobu jen jí... Hodně jsme si s dcerou povídaly, že je to taková pohádková školka.

Karneval v ZOO Karneval v ZOO Sophie Schoenwald

Kniha je volné pokračování knihy Velké čištění zubů v zoo. Za mě je tato mnohem lepší. Dětem se téma karnevalu líbí a převleky zvířat jsou vtipné.

Tajemství mořského pobřeží Tajemství mořského pobřeží Carron Brown

Kniha je zajímavá tím, že si prosvěcujete stránky lampičkou a tam uvidíte skrytý obrázek. Obsahově je kniha slabší.

07.06.2024 2 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Kniha doporučím hlavně pro motivaci dětí čistit si zuby. Příběhově je trochu slabší, prostě vyčistí zuby všem zvířátkům v zoo. Nicméně nám k čistění zubů hodně pomohla, takže pro motivaci je super.

Vesmír Vesmír kolektiv autorů

Kniha je ideální pro malé děti, je v ní málo textu a přitom je hezky obrázkově zpracována.

Edo! Ty neposedo! Edo! Ty neposedo! Pavla Etrychová

Z mě je tohle jedna z top obrázkových/leporelových knih. Ilustrace pěkné a přehledné a k tomu základy slušného chování. I volné pokračování knihy Pepo ty popleto je super.

07.06.2024 5 z 5

Já rostu - hraju si a poznávám lidské tělo Já rostu - hraju si a poznávám lidské tělo Beatrice Costamagna

Pro malé děti je prostě super. Jednoduché informace o těle, nemocích a emocích. Otevírací okénka a točící kolečko, co víc si přát :)

Dobrodružství čarodějky Dorky Dobrodružství čarodějky Dorky Jennifer Jordan

Kniha má sice psanou věkovou kategorii 4-8 let, ale doma si občas ke čtení vybrala i dvouletá dcera. Má poměrně málo textu na stránce a na obrázku je přesně nakreslené to, co je v textu, takže pro prcky super.
Pro začínající čtenáře má velké písmena, takže by se měla snadno číst, ale to ještě vyzkoušené nemáme.

07.06.2024 4 z 5

Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Vladimír Sutějev

Na knize mi přijde skvělé, že tam jsou různě náročné pohádky pro nejmenší. Některé o pár větách a některé už mají poměrně dlouhý text.

Včelí medvídci Včelí medvídci Jiří Kahoun

Příběhy jsou velmi krátké, tak akorát pro malé děti. Tím že jsou krátké, jsou velmi jednoduché. Překvapilo mě, že jsou příběhy dost jiné, než večerníček.

07.06.2024 3 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Na knize se mi hlavně líbí její originalita, ať už se jedná o příběhy nebo ilustrace. Jen jsou příběhy hodně různorodé. Některé čteme opakovaně, jiné úspěch moc neměli. (Děti 3 a 6 let).

Kouzelná vesnička Kouzelná vesnička Marianne Poncelet

Kniha máme doma z mého dětství. Je fajn pro malé děti, kdy je velký obrázek a málo textu. Příběhově je slabší.

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Přestože vím, že je kniha hodně oblíbená, tak u nás moc ohlas nenašla. Podle mě jsou ilustrace daleko lepší než příběh.

Náš svět Náš svět Eva Veberová

Kniha je opravdu skvělá a u nás doma moc oblíbená. Jsou zde opravdu zpracovány témata z celého světa, rodina, zvířata, roční období, povolání.....vše na co si vzpomenete. Jen jde na ní vidět, že je stará. Při čtení vynechávám soudružky a jzd a občas dětem musím vysvětlit, že takhle dřív vypadal telefon.

Oceán Oceán kolektiv autorů

Za mě nejlepší kniha o moři pro malé děti. Moje dcera, tak ve dvou, třech letech byla posedlá mořem. Z knihovny jsme měli doma půjčené všechny knihy co se daly. Tahle je prostě top. Zpracování, kdy každá stránka jde hlouběji a hlouběji do moře, je zajímavé a zároveň pro dítě pochopitelné. Jsou tam všechny známá zvířata a navíc spousta neznámých.

Ferdík a Bertík Ferdík a Bertík Radij Pogodin

Za mě jde na knize poznat, že je z jiného kulturního prostředí. Některé pohádky jsou krásné a některé trochu divné. Ale i tak to bylo fajn čtení.

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Vhodné pro malé děti, krásné ilustrace a málo textu. A příběh je taky super.

Mlsné medvědí příběhy Mlsné medvědí příběhy Milada Těšitelová

Doma jsme se s medvědími příběhy poprvé setkali jako s pohádkou v televizi. Kniha věrně a vtipně převypravuje televizní pohádky. U knihy se baví děti i já, je vtipná a příběhy mají i poučení.

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Je to vlastně strašná blbost, ale moje děti knihu zbožňují :)