Tamten Online Tamten komentáře u knih

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Celkem zábavné a čtivé, ale do značné míry jen kvůli malému rozsahu. Kdyby ve stejném stylu byla psaná "klasická" knihy, začala by poměrně brzy nudit.

18.03.2016 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Zábavný příběh rozdělení do několika povídek, které ovšem na sebe navazují. Škoda konce, kdy už se autor uchýlil od "běžného" zabíjení bohů a démonů ke střílení na beztvaré existence z "nereálna", čímž to celé tak trochu znehodnotil.

27.01.2016 4 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Lze hodnotit pouze všech osm dílů najednou, neboť se jedná o jeden příběh rozdělený do 8 knih jen kvůli tlouštce.
Rozhodně zajímavý svět, jeho fungování, principy, prokreslené postavy atp. Ale tato všechna pozitiva jsou na úkor děje, kterého je relativně málo. A přitom když už se nějaký objeví, tak bývá napínaví a čtivý. Ale v těch osmi svazcích je děje poměrně málo. Spíše se řeší stále dokola pohledy různých postav na tutéž věc a o knížku dále znovu dokola a dokola. Kdyby se redundance vyhodili a celé se to smrsklo třeba na trilogii, mohlo se jednat o vynikající fantasy. Takto je to spíše trénování vůle čtenáře, jestli vydrží až do konce.

07.11.2015 3 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

11.08.2015 3 z 5

Házím ti laso, kamaráde Házím ti laso, kamaráde Josef Pecinovský

Dostala se ke mě pouze první povídka, ale ta rozhodně stojí za to.

14.07.2015 4 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

První třetina knihy vypráví stejný příběh jako první díl, jen z pohledu Jardira, což je sice zajímavý pohled, ale vzhledem k tomu, že už známe výsledek to prostě tak neodsýpá. Pak se ale vše vrátí do původních kolejí a kniha pokračuje vpřed stejně svižně a čtivě jako první díl.

26.04.2015 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Pěkné klasické fantasy s neklasickým nápaditým světem, zábavné a čtivé.

24.03.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Proti nářezům zcela jiné čtení. Některé povídky byly supr, ale některé dost nezáživné (obvzláště ta první).

07.03.2015 3 z 5

Taekwon-do Taekwon-do Stanislav Kovářík

Ve své době dobrá snaha o vydání alespoň nějakých informací o taekwondu, ale dnes již neaktuální a prakticky nepoužitelné. Na webu je výrazně více přesnějších údajů a samozřejmě ideální je přímo originální Encyklopedie Taekwon-Do (která se však u nás těžko shání).
A zcele nerozumím v této publikaci snahu autorů zachytit fotky vzorů z jednoho pohledu, tzn. že třetina technik je zády a není naprosto vidět, jaká technika je focena.

26.02.2015 1 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Stejně jako u dvojky, tak i trojka - sice pokračuje v dobře započaté práci prvního, ale už to takový nářez není. Dějově sice jednoznačně nejvíc krve (zato ubyde sexu), ale už tu není nic objevného, vysloveně nečekaného a spíše se od začátku do konce jede ve vyjetých kolejích jedničky.

26.02.2015 4 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

První půlka dost dobrý - netradiční fantasy. Pak ale začne ignorovat vše, co v první půlce budoval a celé to přestane dávat smysl. A že se nakonci opět vrátí k relativní "normálnosti" už to nezachrání.

18.02.2015 3 z 5