tanecnica tanecnica komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tohle bylo tak okaté, až to bylo moc. Romantické knížky mám ráda, ale musí mít příběh. Ten mi tady docela chyběl. Knížka je taková nijaká, romantický cíl asi splní, ale čtení samotné mě moc nebavilo, chyběl mi děj...

26.02.2022 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Tenhle díl mě při prvním čtení moc nebavil, moc tam není Edward, že :-) Teď napodruhé po letech jsem si ho užila více, nostalgicky vzpomínala a vychutnávala...

09.02.2022 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Wow, tak tohle byla jízda. Knížka nešla odložit, přitáhne a nepustí, dokud se nedozvíte, o co tady jde. Vůbec jsem nevěděla, co od pro mě zcela neznámého polského autora čekat, a musím uznat, že jsem si sedla na zadek. Fakt doporučuji k přečtení.

09.02.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Super oddechovka. Moc jsem se bavila. Vtipné dialogy, slušný příběh. V rámci žánru super volba, autorka má svůj styl a standard a opět nezklamala.

09.02.2022 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Romantička, která se dá číst. Samozřejmě už od začátku víte, jak vše dopadne, ale děj plyne přirozeně, dá se tomu věřit, pobavíte se. Takže, proč ne. Ale velkou literaturu nečekejte.

06.05.2021 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

No tedy... Co na toto dílo říct? Asi nejsem úplně schopná tento typ čtení posoudit, normálně tento druh literatury moc nečtu, ale tady mě zaujal popis knihy... Úmrtí jsem čekala, popisy taky, vzhledem k tomu, že jde o nereálnou fikci, tak mi ani moc nevadily (kdyby byly takové popisy třeba z války, nečetla bych je). Ale celkový dojem z knihy nic moc. Na začátku i v průběhu se dost mluví a mluví, lidi, co jdou na smrt, jsou citliví a vše dokola řeší, pomáhají si. No nevím. Úvod a závěr nic moc, zbytečně stručné a odbyté. Chybí mi uvedení do děje, proč se děje taková soutěž? Jaká je společnost, kdy se to odehrává? Co závěr? Zajímal by mě návrat přeživších do společnosti, jak dopadl let vrtulníkem? Hodně otázek, málo odpovědí.
Děj je plytký, některé situace jsou zbytečně rozpitvané (třeba děj u kanibalů), jiné utečou moc rychle a nepostihnou závažnost děje (například cesta přes močály - opravdu potkali jediného krokodýla, a ten zrovna byl totálně přežraný?)
Nevím, podle mě, kniha nic moc, velký potenciál, ale nevyužitý. Třeba je to i věkem autora a předpokládanou cílovkou, možná pokud bych toto dílo četla, když mi bylo náct, dívala bych se na to jinak a byla bych paf (což je předpokládám cíl). Ale vzhledem k tomu, jaké má tady kniha hodnocení, to je opravdu možná ve mně, že se mi moc nezdála..
Neříkám, že to nejde přečíst, ale paf jsem z knihy opravdu nebyla.

21.03.2021 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Tohle mě bavilo. Romantika pro velké holky, čte se to samo. Příběh není úplně blbý a neuvěřitelný, venku hnusně, covidí karanténa, tak šup knížku do ruky a nechat se unášet do příběhu :-)

21.03.2021 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Předvánoční romantika, jak má být. Na knížky téhle autorky se těším celý rok, bez nich Advent není úplný. Je to sladké, je to milé, je to absolutně předvídatelné. Je to přesně to, co čekáte. A pokud v předvánočním čase sáhnete po tomto typu knížky, dostanete přesně to, co chcete :-)

14.02.2021

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Na začátku to vypadá jako tuctovka, navíc zbytečně překombinovaná. Ale zdání klame. Příběh je dobře vymyšlený, vtáhne Vás do děje, a až do konce nepustí. Konec je úplně jiný, než celou dobu čekáte, donutí Vás zpětně nad knihou přemýšlet. Určitě doporučuji po knize sáhnout!

07.02.2021 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Tohle je přesně ten případ knížky pro holky, u které si říkáte, že už to je moc. Tohle je tak nereálné, že mě to přestávalo bavit. Forma super, ale samotný příběh je už moc přitažený za vlasy. Že by si tento typ chlapa našel holku, která se živí takhle? A její důvod k takové práci?
Přečíst se to dá, ale nic moc nečekejte.

20.11.2020 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Mám přečtenu celou sérii knih s Erikou. Na novou hrdinku Kate jsem si nemohla zvyknout, vadila mi její ukřivděnost. Nemůžu si pomoct, ale prostořeká Erika mi seděla víc. Není to špatná knížka, ale od Bryndzy jsem čekala trochu víc.

20.11.2020 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Miluju Elle Kennedy a její hokejové romány. Když je správná nálada, je to fakt skvělé, vtipné, oddechové čtení... Jen s Brennou mám nějaký osobní problém. Byla mi strašně nesympatická, chovala se na můj vkus hodně ku.voidně (promiňte ten výraz, ale to je podle mě přesný popis). Celou dobu jsem si říkala, že bych fakt nechtěla, aby se takhle mladé holky chovaly. No, ale to je jen můj názor :-)
Ve výsledku to ale znamená, že autorka umí postavy vykreslit tak bravurně, že si k nim vytvoříte osobní vztah. Ať už kladný, nebo záporný.
Už se těším na další knížku autorky...

11.07.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

No, nevím. Z knížky mám dost rozporuplné pocity. Téma je skvělé, myslím, že se dalo zpracovat mnohem více do hloubky, ale tady je to pořád dokola. V podstatě si stačí přečíst třetinu. Vadil mi i výběr jazyka, dospělačka se snaží přemýšlet a psát jako puberťačka, ale občas to dost skřípe. Obsah je opravdu alarmující, ale forma, jakou je to podané, nic moc.

17.04.2020 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Čekala jsem víc. Děj má potenciál, ale kniha nezaujme tolik, jak by mohla. První třetina je skoro zbytečná, dala by se shrnout do jedné kapitoly. Další části už jsou lepší, ale tři na všechny strany ukřivděné ženské mi lezly na nervy. Za mě, nic moc...

02.03.2020 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Tak tohle mě bavilo!
Celou první polovinu jsem byla na hlavní hrdinku naštvaná, že se sebou nechá tak manipulovat, že je tak blbá :-) a nevidí, neslyší (nechce vidět, slyšet). V druhé části jsem jí o to víc držela palce a bavila se, jak skvělou pomstu vymyslela (a s jakou chutí).
Jacku, dobře Ti tak!

04.10.2019 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Příjemná změna - román napsaný jen formou dopisů. Nic nechybělo, vše bylo pochopitelné a navazovalo na sebe. Knížka byla na můj vkus až moc sladká, ale tím, že všechna slova byla v dopisech, nevadilo to až tak moc. Nečekejte víc, než pořádnou dávku romantiky...

25.09.2019 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Dobrý příběh, občas rozvláčný, ale dá se přečíst. Knížka je ze začátku nemastná, neslaná, ale od poloviny jsem se bavila. Někdy až nechápete, že někdo může být takové psycho. Věřím ale, že některé by toho byly schopné i v běžném životě. Ideální čtení na lehátko k vodě...

10.07.2019 3 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Tuhle knížku mám moc ráda. Četla jsem ji už podruhé. Jestli hledáte milý vánoční příběh pro holky, je za mě tento ten nejlepší.

09.02.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

S touto knížkou jsem se hodně prala. Zajímalo mě, jak vše dopadne, proto jsem knížku nechtěla odložit, ale forma mi nevyhovovala. Měla jsem poměrně dlouho chaos v osobách i prostředích, francouzská jména zmatku jen přidávala. Děj se táhnul, spousta věcí byla podle mě zbytečná, zdlouhavé popisy, myšlenky. Naopak některé zásadnější informace byly zmíněny v rychlosti, ztrácely se v obsahu. Je to škoda, protože děj sám o sobě byl vymyšlen výborně. Do dalších dílů série se ale pouštět nebudu.

06.05.2021 3 z 5

Stačí dvě slova... Harry Potter...
Co dodat? Není potřeba nic, skoro pět set komentářů a hodnocení 94% mluví samo za sebe...

21.03.2021 5 z 5