tatruszka tatruszka komentáře u knih

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Zatím jsem přečetla první tři díly, ale prvnímu se nic nevyroná. Kniha mě zaujala vlasteneckými hodnotami národního obrození, hodně jsem se z knihy dozvěděla a protože mi je toto období našich dějin nejbližší, přečetla jsem ji jední dechem. Každopádně ani druhý a třetí díl není špatný, i když už ne tolik zajímnavý. Musím se přiznat, že na poslední dva díly se zatím nechystám, ale v budoucnu bych si je ráda přečetla.

06.04.2013 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Annu Kareninu jsem přečetla na základě doporučení od kamarádky a musím říct, že vůbec nelituji. Kniha se četla moc dobře a musím říct, že kdybych nevěděla dopředu, jak její osud skončí, byla bych dost zaskočená, přišlo to náhle. Jen jsem zklamaná z úplného konce, buď měl spisovatel příběh ukončit sebevraždou a nebo lépe popsat pocity milence Kareniny, přišlo mi to nedokončené.

06.04.2013 4 z 5

Rodinné sídlo Howards End Rodinné sídlo Howards End Edward Morgan Forster

Rodinné sídlo je docela poutavá kniha, kterou jsem měla přečtenou za pár dní. Příběh je odrazem anglické společnosti, společenských tříd a konvencí. Hlavním "hrdinou" je jeden starý rodinný dům, který je svědkem všech zlomů v příbězích hlavních postav. Kniha je určitě zajímavá a patří k perlám anglické i světové literatury.

09.02.2013 4 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Smitha přečetla a jsem maximálně spokojená. Děj mě naprosto nadchnul, líbily se mi nečekané zvraty, naštvala mě nechutnost některých "scén", šokovalo mě, jakým způsobem některé postavy zemřely a v podstatě příběh dopadl dobře... míchalo se ve mě tolik pocitů, že se to ani nedá popsat. Rozhodně doporučuji přečíst!

04.02.2013 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Jane Austenová velice vtipným způsobem popsala divokou fantazii dospívající dívky, nebála se do svého díla zakomponovat romány Ann Radcliffové, která ovlivnila její vlastní tvorbu.

04.02.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek je můj nejoblíbenější román od J. Austenové. Mám ho velice ráda i ve filmové verzi a to jak film tak i jako šestidílný seriál od BBC, i když ten mám raději. Líbí se mi povaha hlavní hrdinky, dějová linie a samotný příběh, který, jako všechny její romány, končí dobře.

03.02.2013 5 z 5

Věk nevinnosti Věk nevinnosti Edith Wharton

Krásný popis nenaplněné lásky díky předsudkům a předpisům tehdejší společnosti. Příběh se mi líbil, bylo mi hlavního hrdiny až líto. Velice mě zaujal konec knihy, kdy se hlavní postava mohla setkat se svou láskou, ale neudělal to pro strach, že by byla jiná, než si ji pamatoval.

10.01.2013 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Já Saturnina prostě miluju. I když není nad Saturnina od pana Jirotky, tak i tyhle díly jsou super, bavila jsem se, zasmála jsem se. Super.

03.01.2022

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Knihu jsem začala čist na podzim, ale odložila jsem ji, protože jsem neměla moc chuť číst knihu tohoto typu, i když mě téma zaujalo. Znovu jsem se k ní vrátila v prosinci a musím říct, že je opravdu poučná a velmi zajímavá svým pojetím. Určitě má něco do sebe a věřím, že spoustě párů by mohla pomoci.

03.01.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha se mi líbila o trochu více, než dívka ve vlaku, ale ke konci už jsem měla pocit zbytečného nadstavování a přemílání děje pořád dokola.

29.08.2017 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Příjemné čtení, není to typický Nesbo, na jakého jsem byla zvyklá od Harryho Holea, ale přesto jsem spokojená.

16.07.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tato kniha mě bavila asi nejmíň ze všech Nesbových knih, i když jsem byla docela překvapená koncem :-)

12.07.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobrá oddechová četba, do vyuzlení zápletky jsem si celou dobu myslela, že zemře někdo úplně jiný :-)

20.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vlastní příběh byl čtivý a zajímavý, ale jak už jsem několikrát četla v jiných komentářích, ta poslední kapitola byla celkem zbytečná. Možná si chtěla autorka "zadělat" na pokračování :-)

23.05.2017 4 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Stejně jako předchozí knihy je i tato příjemným oddechovým čtením, nad kterým člověk stráví celý den, aniž by dělal cokoliv jiného, včetně jídla :-D

13.03.2017 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Velmi dobrá kniha! Ze začátku jsem se do ní nemohla moc začíst, tak jsem ji na nějakou dobu odložila, ale když jsem se k ní dostala, přečetla jsem ji během dvou dnů téměř jedním dechem. Je to moje první kniha od tohoto autoro a určitě si přečtu i jeho další knihy. Byla jsem nadšená :-)

16.02.2017 5 z 5

Dávám 4**** protože je to prostě Harry Potter :-D Samozřejmě jsem si ji hned pořídila ke své sbírce ostatních knih :-) Docela jsem se bála scénáře, hlavně toho, že knihu přečtu dřív, než bych chtěla, což se také stalo :-) Že by mě děj nějak prvotřídně nadchl, to se říct nedá. Dokonce mám pocit, že jsem něco na podobný způsob četla někde na fanfiction :-) Ale jak jsem řekla, Harry Potter je Harry Potter

28.09.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli naprosto krásnému názvu a obálce. A i když jsem knihu přečetla v podstatě jedním dechem, tak mě hlavní hrdinka poměrně štvala svým chováním, v podstatě nic nezvládla bez cigarety a alkoholu. Nicméně jsem se těšila na šťastný konec, který prostě od takového knihy očekávám, těšila jsem se na tu závěrečnou pusu a romanticky šťastný konec, který se k mému sklamání nekonal.

13.06.2016 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Docela dost mě zasáhla první polovina knihy, byla jsem fakt zhnusená ze všech těch věcí, co se děly. Ke druhé půlce jsem se jen těžko vracela, dlouho mi trvalo, než jsem se druhou polovinou prokousala. I přes to si myslím, že je tato kniha moc dobrá.

02.04.2016 4 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Příběh dobrý, ale tolik mě nebavila :-)

06.02.2016 4 z 5