tatruszka tatruszka komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Myslím, že tento díl je hezkým zakončením celé série knih. Musím přiznat, že po dočtení poslední knihy jsem byla trochu smutná, že to čekání jak to bude zase dál, skončilo. Po napínavém konci jsem se zasmála u kapitoly O 19 let později, bylo to až moc pohádkové a šťastné, i když - pohádkovým dílem to začalo, tak to muselo mít i pohádkový konec.

06.04.2013 5 z 5

Třetí díl jsem sice několikrát přečetla, ale musím říct, že z těch sedmi dílů je tento můj nejméně oblíbený a to vlastně ani nevím proč. I když se v něm poprvé objeví postava Siriuse, i když se tam poprvé ukáže zárodek Ronova a Hermionina vztahu, prostě mi je nejméně blízký. Několikrát jsem se k němu vrátila a vždy jsem jej přečetla jedním dechem, protože v něm není nouzi o akci a už se v něm děje něco většího, ale pro mě to není nějak ono.

06.04.2013 5 z 5

Mám ráda knihy o Egyptě, ale tahle naprosto předčila mé očekávání. Doporučil mi ji strýc a velice ji chválil, tak jsem dala na jeho doporučení a přečetla si ji. Musím říct, že ani trochu nepřeháněl. Příběh je čtivý a napínavý, baví mě pověrčivost Egypťanů, jejich víra ve faraona, že dokáže splodit děti i po smrti. Těším se na další díly.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Knihu Rozum a cit je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů, líbí se mi popis tří různých povah sester. Vášnivá láska proti střízlivému rozumu. Malá Margaret celému příběhu dodává vtip. Doporučuji přečíst.

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Kniha mě moc zaujala, musím říci, že stejně a mnohdy dokonce více, než díl první. Možná je to tím, že se druhý díl odehrává v našem období s velkým nádechem egyptské kultury, čiší z něj nadšení z objevování a nových nálezů a to se mi na knize nejvíce líbí. Nechybí napínavé scény i kousek romantiky, kniha určitě stojí za přečtení a všem ji doporučuji.

09.02.2013 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Pohádky nebyly původně nikdy psané pro děti, pohádky byly psané pro dospělé a taky podle toho vypadaly, až pozdější společnost poupravila pohádky tak, aby byly vhodné pro děti a tato sbírka také podle toho vypadá. Je skvělá a myslím, že má v sobě mnohem větší kouzlo než novodobé animované "pohádky".

05.02.2013 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Moc krásná kniha s pěkně plynoucím dějem a příjemným příběhem. Zaujalo především především přirozeně se měnící chování a povaha hlavní hrdinky, která dokázala napáchat spoustu chyb, ale dokázala je i uznat a napravit, což není právě jednoduchá záležitost. Pěkné je taky filmové zpracování tohoto románu.

04.02.2013 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Krásný, typický příběh od Jan Austenové. Mám její knihy moc ráda, moc se mi líbí příjemné plynoucí děj a příběh, který dobře skončí. Kažná její kniha má něco do sebe, těším se i na shlédnutí filmu, na který se chystám. Doma mám téměř všechny knihy od Austenové a vždy se do nich ráda začtu.

03.02.2013 4 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Takovy nemastný neslaný příběh, téma docela zajímavé, ale styl psaní me nezaujal.

16.08.2021 3 z 5

Dominika Gottová: Můj táta Karel Dominika Gottová: Můj táta Karel Petr Macek

Zajímavý pohled na život Dominiky Gottové. Z jejího vyprávění mi ale přijde jako chudinka, která z tatínka tahala peníze (nechtěl ji platit byt za 25000? No já bych taky nechtěla. O peníze na letenky si zavolala přátelům?) Už vzhledově mi není sympatická a tohle to jen prohloubilo (samozřejmě vím, že ji neznám osobně).

07.08.2021 2 z 5

Musíme být statečné Musíme být statečné Frances Liardet

Docela mi trvalo se začíst do příběhu, ale nakonec se povedlo. Co mi vadilo, bylo docela zdlouhavé popisování děje, někdy až zbytečné natahování. Taky jsem čas od času musela přečíst větu dvakrát, abych vůbec pochopila, kdo jí říká. Jinak ale opravdu zajímavé téma příběhu.

03.08.2021 3 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Knihu jsem vyslechla jako rozhlasovou hru, příběh se mi líbil, myslela jsem, že vím, kdo píše ty anonymy. Jen paní Marplová se v příběhu objevila opravdu jen krátce, navíc konec a rozuzlení byly moc rychlé.

21.05.2021 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Oddechovka a zajímavosti ze světa Selekce z pohledů dalších účastníků.

21.05.2021

Nebojte se jídla Nebojte se jídla Světlana Bronnikova

Knihu jsem četla v rámci výuky do předmětu "Zdravá výživa", nic nového pod sluncem :-)

16.10.2018 2 z 5

Božský Božský Christina Lauren

I kdyz po precteni predeslych knih bylo naprosto Jasne o cem kniha bude a jak dopadne, I kdyz byla Cela kniha predvidatelna, prijemne jsem se bavila a zasmala :-)

04.08.2017 4 z 5

Kuře Cupity Kuře Cupity Miloš Nesvadba

Knížku jsem vyhrabala v naší školkové knihovničce, a jak mě, tak i dětem se příběh kuřete z hranatého vajíčka mooc líbil :-) Ještě jsem nezažila při čtení tak hrobové ticho :-)

28.04.2017 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Trvalo mi skoro rok, než jsem knihu dočetla, příběh mě tak dostal, že jsem ji prostě občas musela odložit a vstřebat. Tak dobře pojatý, zajímavý, čtivý a napínavý příběh, jaký jsem už dlouho nečetla!

06.03.2017 5 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Knihu jsem vytáhla po delší době, co jsem ji měla uloženou v knihovně a rozhodně nelituju. Místy se děj nepříjemně táhnul, mnoho replik se opakovalo, nicméně jsem byla příjemně překvapena zvratem, který v příběhu tak nenadále nastal. :-)

02.01.2017 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Kniha se mi docela líbila, bylo osvěžující číst příběh z druhé strany pohledu, párkrát jsem se i zasmála jeho myšlenkovým pochodům. Ale zaregistrovala jsem určité situace, které se s pohledem Any tak úplně neshodovaly. Taky jsem pořád čekala na jeho rozhovor s paní Lincolnovou, jak pořád pak Anu bombardovala a nic.

03.03.2016 3 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Příjemně strávené 4 hodinky čtením :-)

03.11.2015 5 z 5