tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Longevity Book Longevity Book Cameron Diaz

Knihu jsem si půjčila v knihovně. Ani po dvou měsících jsem nebyla schopná se začíst. Přišlo mi to jen jako snůška řečí o tom, že pravá krása je vevnitř. Vypadat jako Cameron tak o tom klidně lidem píšu také.

25.01.2019

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Tak miloučkou knihu jsem dlouho nečetla. Je to romantika, ale není to přeslazené a velmi příjemně se čte. Ženy různého věku jsou všechny spojeny šaty, které z každé nositelky dostanou to nejlepší. Velký dík prodavačům, kteří zde zamotají hodně životů. A jedna připomínka - celou dobu jsem si říkala, že musí být docela síla koupit si šaty, které nosilo a vrátilo bůhví kolik lidí přede mnou.

24.01.2019 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Tas. Hynek Tas. Z Boru. Jak poznamenal můj táta je to takový James Bond středověku. Čestný muž, skvělý šermíř a ani ženám není lhostejný. Kniha je akční s dobře napsanými charaktery. Král Václav se opile ukrývá po hradech a není schopen cokoliv ve své zemi řešit. Nezasloužil si takovou oddanost. Ale práce je práce, slovo je slovo a čest je čest.

11.01.2019 4 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Plno úžasných kočičích obrázků. Text netřeba :-)

10.01.2019

Krása a krev rodiny Borgiů Krása a krev rodiny Borgiů Sarah Dunant

Další moje kniha o této rodině. A dodnes se autoři neshodnou, jak to bylo. Zvlášť Lukrécia to od spisovatelů schytává. V některých knihách je intrikářská a krvesmilná zrůda a jinde jen nevinná oběť okolností. Já vždycky víc věřila té druhé verzi. Juan je parchant všude a činy Cesara jsou zdokumentované, takže jeho osobnost nejde moc dějinně vylepšit. Tato konkrétní kniha se příjemně četla. Krásně vykreslené prostředí i charaktery. Nebyla bych k Borgiům tam přísná, ostatní rody té doby byly stejně kruté. A papežové vlastně taky.

03.01.2019 5 z 5

Má vzpomínka je bugatti Má vzpomínka je bugatti Eliška Junková

Zajímavá kniha. Těžké začátky automobilismu. A tolik obětí, co si to vyžádalo. Eliška byla velká osobnost a skvělý člověk.

01.01.2019

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Tak jsem ubytá klišé až na půdu. Hlavní hrdina byl tak nechutně dokonalý, až mi tím lezl na nervy. Trapasy Luisy byly úžasné a občas mi jí bylo líto. A tolik "kazišukových" situací se jen tak nevidí.

25.12.2018 2 z 5

Kniha Života Kniha Života Tamara Klusová

Drahé a těžce o ničem. Mediální masáž zase vyplodila krávovinu. Přečetla jsem po chvílích v knihkupectví. Chtěla jsem to koupit jako dárek. Za ušetřené peníze koupím raději opravdovou knihu.

24.12.2018

Hotel Ritz Hotel Ritz Tilar J. Mazzeo

Pod pozlátkem hodně odvahy a zároveň tolik zrady a kolaborace. Když Paříž hladový, boháči z Ritzu popíjejí šampaňské a stěžují si na nedostatek kaviáru. Mezní situace ukáže pravé charaktery.

20.12.2018 3 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Iris byla obětí manipulace ze všech stran. Trochu emocionální troska, která má talent, ale jinak se dost nechytá. Kniha se mi strašně moc líbila dokud byla o šití, látkách a plnění snů. Potom mě ten neustálý psí výcvik od Marthy nebavil a ani Gabriel mě nijak zvlášť neoslnil. Velmi pokřivené mezilidské vztahy. Snad láska vše překoná. Zajímalo by mě, co s nimi bude dál.

18.12.2018 2 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Spad mě moc nebavil, ale Poločas rozpadu je bomba. Akce, akce, hlášky a další akce. Docela hnusná vize budoucnosti.

16.12.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pod slupkou příšerné semetriky se skrývá srdce ze zlata. Tedy možná. Přišlo mi, že Britt-Marie je pořád semetrika, jen zaměřila svoji super schopnost být super otravná na úřady. Bydlet bych vedle ní nechtěla. Ostatní postavy mi přišly lepší. Celý fotbalový tým, rodiče bez práce, co dělají, co mohou, Osoba, muž co pěstuje květiny pro ženu....
Britt-Marie je jen takový vedlejší element. Kniha hezká. Za přečtení určitě stojí.

16.12.2018

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Čekala jsem psychologickou bitku mezi dvěma osobnostmi na palubě lodi uprostřed oceánu. Dívka z vyšší společnosti, co se snaží získat výhodu nad svým drsným únoscem všemi prostředky. Dostala jsem díl telenovely Láska a pomsta. Dlouhé popisy pláží, chuti manga, mazání kokosovým olejem a opakování toho, jak to únosci sekne v košili na tělo a jaké břišáky má. Hezky napsané. Romantika s trochou té akce. Už dlouho jsem nečetla nic, co by tak moc neodpovídalo anotaci na obálce. To varování je směšné a asi jde o marketingový tah. Nebo nejsem vyzrálý čtenář, ale přezrálý čtenář.

15.12.2018 3 z 5

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Kniha se mi líbila víc než předchozí Růže z Yorku. Alžběta byla strašně bezmocná. Vězení, plození dětí a odporná tchýně. Moc radosti si v životě neužila. Její stoická odevzdanost mě ničila. Já bych asi někoho zabila nožem na dopisy nebo vyskočila z okna. Nemám tu správnou středověkou výchovu. Tudorovci se nakonec udrželi tři generace. Ukazuje to, že na trůnu, který je kluzký krví se těžko drží.

09.12.2018 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Dávám čtyři, protože některé části byly geniální a navnadilo mě to na přečtení dalších dílů. Jiné scény se dost vlečou. Ale chápu, že kluk odkojený řekou Londýna si v krizové situaci musí sednou a dát si čaj o páté s kondenzovaným mlékem. Občas přehnaně popisné, ale já mám prostě městskou fantasy ráda. Myslím, že svět plný starých magických zákoutí se nejvíc hodí do Prahy a Londýna.

02.12.2018 3 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Pár střípku ze života Alice aneb jak se s pár poznámkami pod čarou dá vykouzlit životní příběh nadané ošklivky, co popadla příležitost za pačesy. Moc hezký román, ale tu její milou a nezákeřnou stránku jsem jí tolik nežrala. Postavu jsem si příliš neoblíbila. Líto mi bylo hlavně Plantagenetů. Tolik úmrtí v rodině během pár let. A to nemluvím o neblahé budoucnosti malého prince Richarda. Ale zase ho čeká nesmrtelný osud Shakespearovy postavy...

29.11.2018 3 z 5

Normanské královny Anglie (1066-1167) Normanské královny Anglie (1066-1167) Alison Weir

Opravdu by mě zajímalo, jestli si Vilém Dobyvatel získal srdce paní Matyldy tím, že ji zmlátil do bezvědomí. Část už jsem znala z knihy Císařovna Matylda. Velmi se mi to líbilo. Miliony zdrojů a odkazů.

24.11.2018 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Čtenář se musí hluboce sklonit, protože tahle kniha je autorčina prvotina a je skvělá. A jsem ráda, že mě ještě čeká mnoho setkání s panen Poirotem.

20.11.2018 4 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Rose byla taková válkou nedotčená holčička. V Americe měla hezký život, ale touha zapojit se, ji poslala do Anglie k přepravním letadlům. I tady je tak trochu mimo. Myslím, že na ty strašné hrůzy války moc nevěřila. Vnitřně nechápala, že lidi by mohli být tak strašně zlí a prožít tak hrozné věci. A pak se vrací z Francie, kapsy narvané čokoládou a udělá rozhodnutí, které jí změní celý život. Život v Ravensbrücku, vyrovnávání se s hrůznými zážitky, nová přátelství, které mohou skončit každou minutu kulkou nebo v plynu. Zbývá jen sedm měsíců do konce války, ale sedm měsíců v pekle je strašně dlouhá doba.
Zajímavá je i část po válce, kdy vám dojde, že některá vaše část už navždy zůstane v koncentračním táboře a začít znovu žít stojí nemalou odvahu. Další příběhy na které by se nemělo zapomenout.

11.11.2018 5 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Čekala jsem atmosferickou vyšetřující jízdu v starém dobrém Londýně. Něco ve stylu seriálu Ripper street. A dostala jsem nudu. Mělo to světlejší chvilky, ale jinak mi přišlo, že se policisté bezcílně potácí uličkami a chovají se jako blbci.

01.11.2018 3 z 5