TerryDee TerryDee komentáře u knih

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

(+ SPOILER)
Od autorky mám doma serii Z krve a popela, ale zatím jsem ji nečetla. Já ví ostuda. Nicméně po dočtení této knížky, už váhat nebudu a vrhnu se na ni co nejdříve.

Musím říct, že mě to hodně chytlo, jako že fakt hodně. Do příběhu jsem se jednoduše zamilovala.

Oblíbila jsem si i oba dva protagonisty. Sera je velmi silná a odvážná hrdinka. Líbí se mi, jak se s ničím a s nikým nemazlí. I když jí osud nerozdal zrovna nejlepší karty, tak ona se s tím snažím nějak poprat. A pak tu je Nyktos. Prvotní bůh smrti. A můj miláček. Do něho jsem se zamilovala na první dobrou.

Vůbec se nedivím tomu sexuálnímu napětí, které měli mezi sebou Sera a Nykos. Ty dva mají tak úžasnou chemii, že cítíte a víte, že patří k sobě.

Má to zajímavý svět a vše v něm by mělo mít svůj řád. Nicméně není vše jak se na první pohled zdá. Takže člověka zajímá, jak to je a co se stane.

Moc se mi líbili Drakeni. Zajímavá to stvoření. Zbožňuji Jadis a Plenitele. Jsou ňuňu.

Ach ten konec! Nutně potřebuji další díl. Už bude?

Hodnocení: 5 / 5

29.04.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Pro mě jedno velké překvapení. Knih s mafiánskou tématikou jsem tolik nečetla, ale tohle bylo dokonalé. Bylo to drsné, ale fascinující zároveň.

Velmi se mi líbilo vykreslení italské komunity Costra Nostra v New Yorku. A my jsme tak zjistili, jaké to je být členem téhle rodiny.

Nico si má vzít Eleninu mladší sestru, a tím by spojil dvě mocné rodiny. Nicméně osud tomu chce jinak. Jakmile se Nico seznámí s Elenou, tak to mezi nimi od samého začátku neskutečně jiskří. A Nico si uvědomuje, že po ní touží a chce ji.

Nico je úžasný. Je to ten typ chlapa "sáhneš na ni a já tě zabiju". A Vy mu to věříte, protože on je toho schopný. Zbožňuji scénu na benzince. To nemělo chybu.

Elena mi přišla v pohodě. Jen jsem občas nechápala její uvažování a komunikační schopnosti. Vytvořilo to nejedno nedorozumění.

Co Vám budu povídat. Zbožňuji tu jiskřivou a nepopiratelnou chemii mezi hlavními hrdiny. Skrze stránky jsem doslova cítila jejich vzájemnou přitažlivost a touhu.

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Protože ústřední dvojice Giana a Christian mě šíleně lákají a já chci vědět jejich příběh.

03.03.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Souhlasím s autorkou, že tahle kniha není pro všechny. Jestli nejste zvyklí na dark bully romance, tak tohle asi nebude příběh úplně pro Vás.

Elsa se snaží bez úhony dokončit střední školu a dostat se na vysněný Cambridge. Tento fakt ji stěžuje Aiden King, takzvaný král školy, který jí první její den oznámil, že ji zničí. A tímto začíná jejich příběh.

Je to plné šikany, ponižování, zastrašování, vyhrožování, provokování a žhavosti, ale i několik tajemství. I když by Vás tyto jmenované měly děsit, tak vy to milujete a chcete to číst dál. Je to svým způsobem návykové. Zajímavá Vás, kam až povede to, co mají mezi sebou Elsa a Aiden. Protože i vy to cítíte. Tu hmatatelnou chemii, která každou chvíli hodlá vybouchnout a všechny sežehnout.

Po šokující závěru nutně potřebuji další díl. Protože tohle byl fakt mazec!

Pokud Vás tyto varovné signály neodradily, tak Vám tuhle knihu doporučuji. Ve svém žánru, což je dark bully romance, je v horních příčkách.

06.01.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Tak tohle bylo něco. Jedná se o retelling na Červenou Karkulku, Krásku a zvíře, a tak trochu i na Sněhurku.

Redarys/Reda se narodila jako druhorozená, a tím pádem je jejím osudem stát se obětí pro Vlka a Divý les. Jediný, kdo se tomu snaží zabránit se Redina sestra Nei, která by pro ni udělala vše, aby ji zachránila. Nicméně Reda nechce bojovat s osudem a je smířena se svou obětí.

Jakmile se Reda ocitne v Divém lese, tak zjišťuje, že nic není takové, jak se tradovalo. Zde se seznamuje s Vlkem. Dozvídá se, že Vlk není žádná příšera, ale obyčejný muž jménem Eammon. Ten je spojený s lesem a magií, tak jako Reda. Proto se musí naučit spolupracovat a využívat magii společně. Jejich sbližování se pomalejšího tempa. Ale i tak jsem si to užívala. Protože ti dva jsou spolu úžasní a jejich společné chvíle jsem si neskutečně užívala.

Divý les mě zcela očaroval. Opravdu zajímavá entita. Představte si tajemný a nevyzpytatelný les, jenž by vás dokázal pohltit a sežvýkat. Zkrátka les, který má svou hlavu.

Na pozadí Redina vyrábění se odehrává i Nein příběh. Nei se snaží přijít na to, jak svou sestru zachránit. Za tímto cílem se spojí s kněžkami z řádu, což bude mít své následky pro obě sestry.

Konec byl hodně překvapivý a totálně nabouchaný akcí. Takže jsem zvědavá na pokračování.

Knihu bych doporučila fanouškům fantasy, těm, co mají rádi kouzelné a temné lesy či znají tvorbu Naomi Novik (Ve stínu hvozdu).

30.12.2022 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Kerri Maniscalco se rozhodně zařadí mezi mé oblíbené autory. Má neuvěřitelný styl psaní, jenž Vás pohltí a vtáhne do děje. Po celou dobu čtení si tak připadáte jako součástí příběhu. Což na knížkách zbožňuji. ️

Tentokrát se z Londýna dostáváme do Rumunska, do Transylvánie, na prestižní Akademii forenzní medicíny a věd. A právě toto místo je opřeno legendou Vlada Napichovače, alias hraběte Draculy. Nicméně se zdá, že se tento duch vrátil a touží po krvi. Nebezpečí tak číhá úplně všude. Vrahem by by mohl být kdokoliv. Všichni jsou buď podezřelí, či oběti. Audrey Rose a Thomase tak čeká těžký úkol, přijít tomu všemu na kloub.

Tohle byla zase jedna neskutečná jízda. Nechybělo tomu vůbec nic - přes humor, detektivní zápletku, hororové prvky až k romantické lince.

29.12.2022 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Tohle bylo něco tak hezkého. Díky této knize člověk zavzpomíná na předchozí díly a na hrdiny v nich.

Nemůžu říct, který příběh se mi líbil více. Každý má něco do sebe. Já jsem ráda, že jsem se mohla zase vrátit mezi tuhle partu lidi, protože jsem si je opravdu oblíbila.

Pokud jste četli série Off-Campus a Briar, tak tohle nemůžete vynechat. Je to krásné a milé ohlédnutí za našimi hrdiny. ️

24.12.2022 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Z knihy je opravdu cítit vibe Kerri Maniscalco a její knihy Po stopách Jacka Rozparovače. Nicméně není to žádná kopírka, ale má to svůj vlastní svět a příběh.

Hlavní hrdinka Molly mi byla sympatická. V některých případech jsem ji obdivolala, neboť měla odvahu jít do všeho. Já bych to nedala, jsem starý posera. Nicméně si myslím, že někdy jednala moc unáhleně a mohla si to více promyslet.

Co mě mrzí, tak je romantická linka, která byla totálně zabita. Což je podle mě škoda. Protože Tom mi přišel, jako hodně zajímavý charakter.

Můžu říct, že mě konec celkem překvapil. Jeden zvrat jsem tam opravdu nečekala. Ovšem řezníka jsem uhádla. Jupí.

Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi 19. století, lékařské prostředí, tajemno, záhady a trochu morbidnosti. Myslím si, že kniha by zaujala ty, co četli knihy Kerri Maniscalco či viděli nejnovější seriál Wednesday na Netflixu.

13.12.2022 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Na pokračování této série jsem se strašně moc těšila. Protože už předešlý díl mě totálně dostal a já jsem byla zvědavá, jak bude příběh pokračovat a jaké to bude mezi Emilií a Irou.

V tomto díle se přesouváme z krásného sicilského městečka do Pekla. Přesně tak, dostali jsme se na ono místo. A autorka nám ho tu zajímavým stylem popisuje. Seznamujeme se tak s démonickým světem, s jeho fungováním, s jeho pravidly a s jednotlivými Dvory pekelných princů.

I když mám Emilii ráda, tak mi v některých věcech přišla trochu naivní a občas někdy zbrklá. Nicméně obdivolala jsem její odvahu a touhu pomstít smrt své sestry. Mno a Ira, toho jsem si zamilovala už předtím a tady se to jen potvrdilo. Rozhodně je mým oblíbeným hříchem.

Mezi hlavními hrdiny byla úžasná a jiskřivá chemie. Rozhodně jsem si užívala jejich společné chvilky. Nebyla tu nouze o hříšné scény, ale i vtipné momenty. ️‍

Nekomu se může zdát, že se v knize nic moc nedělo, ale myslím si, že nás jen připravovali na to, co se stane. Protože posledních sto stran bylo neskutečných. A tím koncem nás autorka totálně odzbrojila. A já potřebuji další díl. Jakože nutně!

Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům fantasy, kteří mají rádi čarodějnice, démony či pekelné prince, protože tihle princové stojí za přečtení.

02.12.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Na Benedictův příběh na motivy Popelky jsem se těšila a zároveň jsem byla zvědavá, jak se s tímto kniha popasuje.

Nakonec musím říct, že mě tento příběh bavil ze všech nejméně (zatím, uvidíme, co přinesou další díly). Vadilo mi, jak Benedict tlačil na Sophii, aby se stala jeho milenkou a vůbec se nezajímal, proč to odmítá. Aspoň nakonci si tuto skutečnost uvědomil a zjistil, že to bylo špatné. Nicméně ani Sophie v tomhle není zcela nevinná. U ní mi vadilo, že nebyla k Benedictovi upřímná, a proto vznikla jistá nedorozumění.

I přes tyto překážky se mi to líbilo. Ano, Benedict a Sophie mají mezi sebou chemii, která se jim nedá upřít. Benedicta jsem si oblíbila, není to je jen Bridgerton č. 2, ale skýtá v sobě toho mnohem víc, než je na první pohled vidět.

11.09.2022 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Sledujeme tu příběh sedmileté Krystyny, která žila spokojeným životem se svojí rodinou ve Lvově. Nicméně to vše se změnilo s příchodem války. A aby unikli hrůzám, jenž se děly, a zachránili si život, museli se po dobu 14 měsíců ukrývat v kanalizačním systému. Člověka až mrazí při pomyšlení, co všechno museli prožit a přečkat.

Knihu bych doporučila všem, nejen příznivcům historie. Díky této knize nahlédnete do doby minulé. A především zjistíte, co znamená vůle přežít a co je člověk schopný podstoupit, aby zachránil život sobě i cizím lidem.

18.07.2022 4 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Dámy a pánové, tak tohle byla jízda. Příběh vás semele na samém začátku a vyplivne až na jeho konci.

Molly není obyčejná hlavní hrdinka a především to není žádná křehká květinka. Ale je to dívka, jenž zformovalo těžké dětství a dospívání. Takže jaká že je Molly!? Molly je drzá, prostořeká, divoká, provokativní a svá. Další postavou byl Viktor. Rozhodně zajímavý mužský hrdina, který byl laskavý a milující. A především se nebál bojovat o to, co miloval. Jeho odhodlanost a láska mě totálně dostala. Postavou, kterou jsem si moc neoblíbila, byl Robson. Vůbec mi nesedl svým chováním a často se mi zdálo, že sám neví co pořádně chce. I když na konci mi ho bylo líto.

Děj byl hned od začátku zajímavý a napínavý. K jednotlivým věcem jsme se museli dostávat postupně. A proto nezbývalo nic jiného než číst a číst. Což nebyl žádný problém, protože člověk chtěl vědět, jak to s našimi hrdiny dopadne.

Hodně se mi zamlouvalo, že příběh byl završen 2 epilogy. Což není u knih tak obvyklé.

Takže za mě osobně knihu doporučuji. Je to čtivé, poutavé a překvapující. Určitě bych Molly dala šanci.

27.04.2022 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, neboť v zahraničí na ni pěli jenom samou chválu. Proto jsem doufala, že si ji někdo vezme pod svá křídla. Takže když jsem se dozvěděla, že u nás vyjde, byla jsem samou radostí nadšená. A teď po přečtení můžu říct, že chápu ty pozitivní ohlasy, protože tohle bylo něco úžasného a jednoduše mě to vtáhlo do příběhu a vyplivlo na samém jeho konci. Už se těším na pokračování a podle všeho by mělo vyjít příští rok na podzim. Rozhodně chci víc Audrey Rose a Thomase. Tihle dva jsou boží a líbil se mi jejich rozvíjející vztah po počáteční pošťuchování až k jejich prvnímu polibku. Co se týče závěru, tak vraha jsem odhadla dříve, než naši hrdinové, ale to nic nemění na faktu, že to bylo úžasné.
P.S. Jsem ráda, že se autorka pokusila držet skutečných událostí, zahrnující jména obětí a jejich zohavení.

30.01.2022 5 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Se Zaslíbenou jsem hodně bojovala, abych to dočetla ve zdraví a v duševním klidu. proto jsem se trochu (trochu ví) obávala této knihy. A musím se přiznat, že jsem velmi mile překvapena, jak je napsán tento díl. Z lady Hollis, ze které jsem rostla, se najednou stala celkem v pohodě hrdinka a já ji najednou měla i ráda a začala jí fandit. Příběhově mi to také přišlo o poznání lepší a zajímavější. I Etan mě zaujal víc, než opěvovaný Silas. Líbilo se mi jejich hašteření a sbližování. Jediné, co bych vytkla, je na můj vkus uspěchaný konec, který by si pár stránek navíc jistě zasloužil.
Chápu, že někteří se k této knize nebudou chtít přiblížit. Nicméně těm váhajícím říkám, aby to zkusili. Za mě osobně je to lepší než jednička.

30.01.2022 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Už bylo napsáno celkem dost převyprávěných pohádek. Nicméně tato kniha vás mile překvapí a vyvede z omylu. Protože takové příběhy by se měly psát. Což, rettelingy mě nikdy neomrzí. Jsem ráda, že se po dlouhé době sáhlo na jiný příběh, než je Kráska a zvíře. Zpracování známé Popelky ale trochu jinak.
Kniha totiž začíná tam, kde Popelčin příběh svým způsobem končí a začíná příběh nevlastních sester. Celá kniha je postavena na vývoji a proměně Isabelle - jedné z nevlastní sester. Ta nejen že bojuje sama se sebou (zejména se svými pocity), ale i s ostatním lidmi. Snaží se najít své místo ve světě, ve kterém o ni i její rodinu nikdo nestojí. Nicméně Isabelle se nenechá zlomit a pokouší se změnit svůj osud.

26.12.2021 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tam, kde skončila jednička, tak tam dvojka pokračuje. Kazi a Jase čeká nový život - nejen, že budou spolu, ale Ballengerovi nebudou psanci a jejich Je mi se stane oficiálně královstvím. Nicméně na zpáteční cestě jdou přepadeni a rozděleni.
Musím se přiznat, že Mary E. Pearson mě vůbec nezklamala. Závěrečný díl byl opět našlapaný akcí, zvraty, emocemi a vše nádherně odsypávalo. Hlavním hrdinům jste drželi všechny palce, protože pokud jste si je v jedničce neoblíbili, tak tady si je oblíbíte určitě. Právě proto se mi zamlouvalo, že se mění pohledy vyprávění - jednou ze strany Kazi a podruhé ze strany Jase - takže to bylo dobré vyvážené a my jsme tak měli přehled o tom, co se kde odehrává.
Byl to fantastický závěr a jsem ráda, že jsem měla možnost dozvědět se, jak to všechno dopadne. Mě osobně to dostalo a potěšilo. Myslím si, že jsne dostalo dobry konec, takže co víc si přát.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nemůžu si pomoc, ale do knih od Mariany Zapaty jsem se zamilovala. Jak mě dokázal získat Kulti , tak i Saša Malychin nezůstal pozadu.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem ji přečetla na jeden zátah. A tím jsem trhla svůj osobní rekord v rámci silnějších knihy. Marianiny knížky jsou totiž vtipné a především čtivé. Zejména se mi líbí, jak pozvolna vytváří vztah mezi dvěma protagonisty, neboť to působí neuvěřitelně reálně. Zkrátka to mělo tu správnou atmosféru, chemii i vše okolo.
Byla to suprová rocková jízda, která mě neskutečně bavila a toužebně jsem si přála být na místě hlavní hrdinky Gaby, která mi svou povahou opravdu sedla. Popravdě, asi nebudu jediná, kdo by s ní měnil, což!?

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

U této knihy jsem měla trochu problém utřídit si všechny myšlenky a pocity, které ve mně vyvolala.
Musím vyzdvihnout fakt, že kniha je rozdělena na dva pohledy hlavních protagonistů, protože díky tomu máme šanci na danou situaci nahlížet z více stran. Máme tu na jedné straně fajn milou holku, která je v různých ohledech neuvěřitelně silná a milující (především, co se rodiny týká), a na druhé straně badboye Barona “Viciouse”, jenž je opravdovým prototypem arogantního, zákeřného a bezcitného prevíta. A právě s ním jsem měla při čtení menší problém a po pravdě jsem měla chuť ho párkrát zaškrtit, což se s blížícím koncem postupně měnilo a já jsem jeho chyby (a že jich bylo) brala v potaz a nakonec si mě získal.
Za mě osobně to bylo vydařené a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Hodně se těším na další díl, protože Dean. Ten kluk se mi zamlouval už zde, tak jsem zvědavá na jeho příběh.

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Bohužel, nejdřív jsem si přečetla následující díly, takže jsem si vyspoilerovala tento příběh, i když mi bylo celkem jasné, jak to dopadne, ale i tak.
Na tenhle příběh jsem byla zvědavá, neboť téma zakázáné lásky mezi žákem a učitelem mě celkem lákalo. Jak Melody (učitelka literatury), tak Jaime (jeden z party HotHoles) mi sedli, i když Jaime byl arogantní hajzlík, tak měl i srdce a stál si za svým, což bylo jeho plus. Takže za mě spokojenost. A můžeme na další díly.
P.S. Muži v žabkách nejsou sexy!

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

0Další fantasy inspirovaná slovanským folklórem. Stejně jako ve Ve stínu hvozdu, tak i tady čerpá autorka ze slovanských pohádek a mytologie, které jsou v tomto případě jak pohádkově kouzelné, tak i drsně realistické a dýchá na vás ta mrazivá atmosféra.
Kniha sleduje osud tří hrdinek, a to Mirjem, Wandy a Iriny. Každá je jiná, žijou odlišné životy a přesto mají společné to, že chtějí ovlivnit svůj osud. Nakonec se všechny tři příběhy propletou dohromady a utvoří celek, jenž drží pospolu.
Za mě osobně doporučuji. Rozhodně to stojí za přečtení.

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Tak tohle bylo neskutečně super. Na Romana "Bane" Protsenka jsem byla po minulém díle (Scandalous) zvědavá a říkala jsem si, co se z toho vyklube. A už vůbec jsem nečekala takhle silný příběh a musím smeknout před hlavní hrdinkou Jess, s kterou se život vůbec nemazlil a ona se mu dokázala postavit a plivnout mu do ksichtu. Roman si mě nakonec dokázal získat, i když jako Viciousova nástupce ho neberu, protože Vicious je Vicious (sorry not sorry).