Tesset Tesset komentáře u knih

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Jedna z těch lepších v tomto žánru. Dost jsem si teď oblíbila série, ve kterých je sice každý díl o někom jiném, ale pořád se točí v kruhu stejných postav, takže to je plus. Místy to byla trochu nuda, ale celkově jsem byla spokojena a určitě si přečtu i třetí díl.

05.04.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

No, jako četlo se to dobře to zas jo, ale za mě teda strašně rychle byli do sebe tak udělaní jako do nikoho jiného. Děj v podstatě taky nijak moc zajímavý, podle mě psáno jen pro ty milostné scény, které pak nahnaly stránky. Jóga a to všechno okolo ok, ale trochu moc už byly některé ty kecy okolo energie, čaker, aur a podobně. Vím, že to k tomu patří, ale dá se to přece předat daleko snesitelnějším způsobem, ne?

02.04.2020 3 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Taková bláznivá komedie kdyby se jednalo o film... ale u knížky mi to nějak nesedlo a přišlo mi to takové nucené. Napsané jen pro to, aby to bylo rádoby vtipné. Nevím, třeba jsem jen na to neměla náladu.

30.03.2020 2 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Zase taková příjemná, pohodová romantika. V podstatě se nekonalo žádné překvapení, ale i tak mě to bavilo číst. Třetí díl byl tak na úrovni prvního, a ne slabšího druhého dílu. Autorku můžu doporučit, pokud hledáte nenáročnou, odpočinkovou četbu.

28.03.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Za mě tak trochu nesedí anotace, ale co už. Četlo se to fajnově. Trochu konec mi přišel nudnější i přesto, že se mělo jednat o strhující finále, ale pořád dobrý. Nejvíc mě oslovila Kate.

25.03.2020 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Tenhle díl byl tak milionkrát lepší než ten s Vicisousem, a to hlavně zásluhou Deana, který, i když se vždycky nechoval vzorně a dělal chyby, nebyl takový nesnesitelný ko**t jako Vicious. Millie mi tady taky strašně lezla na nervy, akorát si už nevzpomínám, jestli to tak bylo i v předchozím díle. Co se týká konce, na jednu stranu by se mi líbilo, kdyby to skončilo před epilogem, resp. byl ten epilog jiný. Ale i přes tu nereálnost se mi to vlastně líbilo a přišlo mi to prostě krásné.

25.03.2020 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Přečteno na jedno posezení. Skvělé oddechové čtení se sympatickými postavami a vtipnými scénami. Žádné velké zvraty, ale krásně pomalé plynutí děje, což mi poslední dobou vyhovuje. Doporučuji.

23.03.2020 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tak nevím, čím to bylo, ale mi ta knížka prostě nesedla. Propracovaná suprově, ale vůbec mě nebavila. Trochu plytce vykreslené postavy, občas zvláštní styl nebo přílišná vědeckost? Možná mi nesedlo tohle. Nevím.

22.03.2020 2 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Četlo se to krásně. Ani jsem nemrkla a třičtvrtě knížky bylo za mnou. Pohodovka s vtipem a i pár nečekanými zvraty. Konec byl už mírně klišoidní, takže ubírám jednu hvězdičku.

21.03.2020 4 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

No, tak já jsem čekala něco úplně jiného - podle anitace jsem myslela, že půjde o romantický/erotický román, humorný apod. A tohle to vůbec nebylo. Humor? Chyběl. Erotika? Nebyla erotická. Beru, že to bylo o něčem jiném, než co jsem si myslela, ale za mě strašná nuda. Nakously se tam celkem důležitá témata, ale jen tak na jedno sousto, takže ani tady nic moc. Celkem o ničem teda.

17.03.2020 2 z 5

Lebky Lebky Brian Staveley

Tohle bylo super. I když teda víme z předešlých knih, že se Pyrre stane Lebkou a přežije, neubralo to tomu na napětí. A nedokážu si vybavit, že by mě nějaká fantasy takhle dojala. No a Ruc ❤️ k němu netřeba nic dodávat.

14.03.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Styl knihy mi nevadil, ale příběh mě začal bavit, až se Leon s Tiffy setkali. Myslím, že některé věci mohly být více propracované, ale celkově to bylo takové příjemné, jednorázové čtení.

09.03.2020 3 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

(SPOILER) Nejdřív trochu nuda, pak se to rozjelo, ale ten konec byl trošku divný - napínavý, to jo, ale jak se jim tak rychle podařilo splašit Babu? Jinak určitě zajímavý námět a originální.

07.03.2020 4 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Na mě až moc velká červená knihovna. Vím, že šlo o adaptaci Pýchy a předsudku, ale nějak to do dnešní doby nezapadlo - teda ta pýcha a předsudky ano, ale žádost o ruku po pár dnech známosti a jednom milování? To už bylo moc. I chování postav mi chvilkama už lezlo na nervy.

04.03.2020 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Žádné velké překvapení se pro mě nekonalo. Alina nejhorší postava, prostě jsem si ji neoblíbila. Mal byl o něco lepší. Spíš mě bavily vedlejší postavy jako Nikolaj a Zoja. Upřímně bych byla radši, kdyby to skončilo tak, jak to prezentovali pro "širokou veřejnost", než jak to opravdu dopadlo. Ale na sérii o Nikolajovi se už těším.

01.03.2020 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Přečteno stejně rychle jako první díl, ale nějak mě to nechytlo. V tomhle díle mi Mal i Alina přišli strašně nesympatičtí. Moc mě to nebavilo, ale třetí díl ještě přečtu.

28.02.2020 3 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Taková celkem slabota. Nic moc se nedělo a hlavně mi přišlo, že k charakteru postav ta soutěživost nějak nepasovala. Na jedno přečtení se dá, ale víckrát se k tomu už asi vracet nebudu.

28.02.2020 3 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Taková neurazí-nenadchne knížka. Celkem nic se tam nedělo, vrah byl jasný a ani to závěrečné vyvrcholení nebylo vůbec zajímavé a v podstatě se odehrálo na jedné stránce.

23.02.2020 3 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Závěr tak překvapivý nebyl, ale co, všichni jsme ho takový chtěli. Série byla velmi čtivá a mafianskou tématikou zajímavá, ale podle mě to chtělo více propracovat a rozepsat. Taky by neuškodilo, kdyby hlavní hrdinové byli o chlup starší, prostě mi to na tu střední školu nesedlo a větší potenciál by to mělo, kdyby byli třeba aspoň na vysoké.

22.02.2020 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

První kniha od této autorky a super. Krásně vykreslený svět, pohodové postavy i vtip. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Místy jsem ale chtěla Kazi a Kase zaškrtit, jak byli oba tvrdohlaví, mysleli si svoje, místo, aby si to vyříkali a všechno dobře dopadlo :-) Co mě ale štvalo, bylo to množství překlepů, to snad ani korekturu nevidělo. Tohle je ale výtka k nakladatelství, ne spisovatelce.

19.02.2020 4 z 5