Ulala Ulala komentáře u knih

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Nějak mně to nechytlo. Nemohla jsem se do děje dostat a proto mi čtení trvalo strašně dlouho, dokonce jsem měla sto chutí toho nechat. Nakonec jsem dočetla a pro sebe zhodnotila, že další knihy autorky nechám zatím být.

06.07.2021 2 z 5

Riskovat se musí Riskovat se musí J. D. Robb (p)

Další odpočinková literatura. První kniha mně moc nechytla, druhá, i když nemá hodnocení super plus, se mi docela líbila a jelikož mně zaujala, určitě sáhnu po další a možná po všech 49 (pokud budou dostupné).

06.07.2021 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Těším se až si jednou přečtu sérií Hříšných lidí Království českého celou od začátku. V současnosti je to tak na přeskáčku a proto nevím, zda je Oldřich z Chlumu už ženatý nebo ještě ne. Musím však říct, že je to velmi příjemné a odpočinkové čtení a chtěla bych se "propracovat" do konce.

06.07.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Má to švih, je to čtivé a jako obvykle dobrá zápletka. Ty, kteří patří mezi fandy Martina Servaze, kniha určitě nezklamala.

06.07.2021 5 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Neměla bych knihu komentovat, protože Hříšné lidí Království českého čtu jako oddechovku, nebo jako pohádky před spaním, zejména v dobách pro mně velmi vypjatých. Čtu je ráda a myslím, že jak dočtu všechny díly, začnu znova od začátku ale tentokrát postupně. Možná pak budu mít nadhled a budu moct hodnotit, který díl je lepší nebo věrohodnější.

05.06.2021 4 z 5

Vraždy v tiebreaku Vraždy v tiebreaku Jaroslav Malina

Smekám před znalostmi pana profesora, ale na detektivní žánr by raději měl zapomenout.

05.06.2021 2 z 5

Smrt z milosti Smrt z milosti Peter Tremayne (p)

Dle mého názoru je to jeden z velmi dobrých dílů. Nepřestane mně překvapovat právní systém tehdejší společnosti a její vyspělost. Názor, že v právu nejde o odplatu ale o spravedlnost, by měli zvážit současní "mocipáni". Fidelma a její společnost mně určitě nepřestane bavit.

29.05.2021 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Začátku chybí "jiskra". Nezoufám však, vypadá to že se autor rozepisuje. Uvidím co druhý díl.

22.05.2021 3 z 5

Splátka růží Splátka růží Ellis Peters (p)

Krásně poetické popisy přírody, života, lidí. Skoro se mi tam první vražda nehodila, ale je to detektivka. Autorčin styl psaní je velmi uklidňující, alespoň mně vyhovuje, zejména v období, kdy kolem mně všechno vybuchuje a blázní. Tuto sérií jsem si oblíbila a budu vyhledávat nová vydání.

18.05.2021 4 z 5

Tohle je Gomora Tohle je Gomora Tom Chatfield

Knihu Já poutník jsem ještě nečetla a thrillery z oblasti darknetu nejsou moje parketa, ale tento jsem si přečetla se zájmem. Propojení reality s fantasii se autorovi docela povedlo. Varování před online světem z tohoto románu číší a o skutečnosti, že na druhé straně online diskuse je někdo jiný, kdo má za lubem úplně něco jiného, než popovídání si o životě, by mělo vznikat více literatury a to zejména pro mladé, kteří často v tomto světě žijí.

16.05.2021 3 z 5

Město plné oken Město plné oken Robert Pobi

Svižné, napínavé, jestli věrohodné to nevím, a trochu moc mrtvol na můj vkus. Přesto se mi kniha moc líbila. Autorův styl "mi sedl" a budu se těšit na další díl.

09.05.2021 5 z 5

Zločin na stříbrném plátně Zločin na stříbrném plátně Vilém Křížek

Tentokrát se autor zaměřil na film a bylo to čtení velmi poutavé a zajímavé. Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o Praze konce dvacátých let minulého století a filmovém průmyslu.

05.04.2021 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tato kniha mi dlouho ležela mezi nachystanými ke čtení a i když jsem se na ní moc těšila, pořád jsem ji odkládala s vědomím, že jak ji jednou chytím do ruky, vznikne obvyklý problém, který mám s knihami paní Pennyové. Začtu se a nemohu se od nich odpoutat. Přenesu se do světa vrchního inspektora Gamasche a vyhledávám každou volnou chvilku, abych se mohla alespoň na chvíli znovu začíst. I tentokrát příběh nezklamal. Nádherné popisy, mistrné přechody ze strohých lavic akademie do "teplého" domova ve Three Pines, "staří" přátelé i nepřátelé a zejména tvárnost a ovlivnitelnost mladých lidí doplňovaly zápletku, která stojí na doposud nedořešeném problému očisty policie.

04.04.2021 5 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Moje první kniha od této autorky. Docela se mi líbila. Začátek mi připadal trochu zdlouhavý, ale nic proti. Konec byl naopak napínavý. Klasická anglická detektivka nikdy neomrzí. Asi sáhnu po některých dalších knihách z této série.

27.03.2021 4 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Aljaška - ropná stanice a s ní spojen zmar přírody, ale i obživa a ropa jako prostředek k přežití. Na druhé straně boj domorodců s tíživou situaci a snaha o zachování té Aljašky, která ukrývá "poklady" minulosti a svou drsnou krásu. Autorka v tomto díle ukázala nejen život na plošině, ale i město s jeho drsnými stránkami. Mohu říct, že tato série mně nepřestane bavit a tento díl jsem přečetla na jeden, no na dva zátahy. Smekám klobouk před popisy nejen přírody. Je to však detektivka a i když tady není vrah je napínavá, dobře se čte a souhlasím se vším co o ní napsal trudoš.

12.03.2021 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Sáhla jsem po Bretaňském odkazu jako náhradě za depresivní román, na který jsem tentokrát neměla náladu. A udělala jsem velmi dobře. Bretaňská příroda, příjemná bistra a dobré jídlo, mně přesto, že je v popředí smrt, naladily do pohody. Připadá mi, že autorovy popisy krajiny a života v Bretani, jsou čím dál lepší. Návrat do minulosti také stál za to. Prostě se budu těšit na další pokračování a hodnotím velmi pozitivně. Jak říká brndovka: Dupin se svým komplikovaným přístupem k řešení vražd opět nezklamal. .

02.03.2021 5 z 5

Všechny kočky milují Valerianu Všechny kočky milují Valerianu Andrew Cartmel

Kouzelné, skoro jako předchozí kniha. Při čtení první knihy jsem vyhrabala staré elpíčka a poslechla si hudbu romantičtějším způsobem, než z MP3. Vždy jsem milovala antikvariáty a proto je mi asi blízké hledání v charitativních obchůdcích a mezi sběrateli, které autor popisuje. Kromě toho také jsem fanouškem koček a z toho plynou sympatie k hlavní postavě. Asi bych přivítala pokračování.

16.02.2021 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Docela dobré, hříšní lidé Království českého jsou oddechovou sérií a tento díl zařazuji k těm lepším. Má to napětí, má to spád, je tam láska i nenávist. Co více chtít od pohádky pro dospělé.

07.02.2021 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Odpočinková četba - ano, detektivka trochu natažená na skřípec - ano. Hlavní postava se však chová jako puberťačka a k tomu ještě naivní - to mně odradilo od dalšího pokračování. Četlo se to velmi dobře, ale budu si muset dát oddech abych se vrátila k "mladé svérázné" učitelce. Musím však pochválit grafické zpracování - docela vtipné.

31.01.2021 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Minulost může dohnat každého z nás, tady dohnala Lottie Parkerovou a ona sama pomohla k rozpoutání série zrůdných události. Pravda vyplula na povrch a jak se s ní inspektorka vypořádá se snad dozvím v dalším pokračování.

26.01.2021 4 z 5