Ulala Ulala komentáře u knih

1918: Vražda na konci války 1918: Vražda na konci války Andreas Pittler

Z prvního dílu jsem byla trochu rozpačitá. Neuměla jsem to zpracovat z toho správného pohledu. Tento už jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout od atmosféry Vídně v roce 2018, kdy docházelo k pádu monarchie a nastolení něčeho, o čem nikdo nevěděl co přináší, od neutěšené situace všech obyvatel Vídně po válce a dalších politických změn. Samozřejmě důležité jsou i vraždy, které David Bronstein řeší, ale ty jako by byly upozaděny, což nevadí. Zajímavý je i život majora D.B. a jeho nová láska. Pátou hvězdičku si šetřím na Horký červenec. I když tomuto dílu dávám 4 a 1/2.

05.06.2023 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Přes velmi komplikovanou zápletku si autor s tématem poradil velmi dobře. Byla jsem nadmíru spokojená s tím, že jsem si knihu zakoupila. Příběhy Martina S. Sneidera a Sabiny Nemezové sice čtu pozpátku, ale vůbec mi to nevadí a těším se na další.

05.06.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Série se Sloan mi docela sedla. I tento díl byl poutavý - Hodně informací o podvodním světě, o práci potápěčů a další, kromě toho se mi líbí a oceňuji styl autorova psaní formou "já". Těším se na další pokračování.

26.05.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Ani jsem nestihla zapsat knihu do čtených. Skvělé, bez vraždy v přímém přenosu a přesto velmi napínavé a čtivé. Zhltla jsem to za den a těším se na další pokračování.

22.05.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Úchvatná obálka a zajímavý děj, co víc si čtenář může přát. Mrtvol je v tomto díle "hafo", ale přesto mi při čtení myšlenky pořád odbíhaly k tomu, že jde více o psychologickou studií obětí zločinů a závažných případů. Oba hlavní představitelé mají své problémy a v průběhu se objeví ještě jeden, o kterém zatím nic moc nevíme. Možná nám to objasní další díl.

21.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

V "chatové osadě u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc", rozvíjí autorka příběh bývalých spolužáků. To se však dozvíme až na konci příběhu. Na začátku je krásný popis přírody, milovníci ptáků a nová ptačí rezervace, "babka kořenářka" a její blog o bylinkách, bohatá rodina sochaře, který zřizuje nové mokřady a chudá fotografka, která to celé spojuje. Takové poklidné okolí, kde však dojde ke dvěma vraždám, které navazují na dřívější z okolí Prahy.
Na styl autorky jsem si zvykla a líbí se mi. Budu se těšit na další pokračování klasických detektivek s JB a jsem zvědavá do které části naši vlasti jej autorka zavede.

16.05.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Sharon J. Bolton opět ukázala, že umí. Téma, které tentokrát rozpracovala v příběhu je velmi aktuální a velmi děsivé. Incelové vážně existují a existují také další skupiny, které ovládají kyberprostor, skrývají se za identity smýšlených postav a zneužívají důvěřivost nejen mladých lidí. Sami vidíme, jak rychle se dokážou informace šířit po sociálních sítích a pokud to jsou výzvy k nenávistí, k sebevraždám a pod., je to samo o sobě jemně řečeno znepokojivé. Skupina Marka J. po dlouhém profilování a řadě chybných úsudků odkryla podstatu problému, ale nenávratné škody byly napáchány. A tak to může být i v reálu.
Kromě toho jsem zvědavá na další vývoj vztahu Marka a Lacey vzhledem k informaci, která se objevila na konci,

15.05.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Neotřelý příběh Jude mně velmi mile překvapil. Knihu jsem dostala jako dárek a musím kolegyni poděkovat, skvěle se trefila do mého vkusu. Od prvních stránek mně kniha chytla a jsem zvědavá na další pokračování.

09.05.2023 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Na začátku jsem si myslela, že oproti minulému dílu přidám knize jednu* - zvolené téma jednovaječných dvojčat a jejich rozdělení se mi velmi zamlouvalo. Děsivost příběhů a osudy těch, kteří jsou ovládání "všemocnými", se prolíná celou knihou a proplétání minulosti a současnosti osvěžuje děj. Na konec jsem se však rozhodla zůstat u 4*, ke konci mi děj připadal trochu zašmodrchaný a natahovaný na pomyslný skřipec. Celkově však musím, nebo chci hodnotit knihu kladně. Bylo to zajímavé a napínavé čtení. Za pár dnů se pustím do dílu posledního

06.05.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Souhlasím s většinou komentářů. Napínavé, čtivé, zápletka propracovaná tak, že člověk neví, kam obrátit svou pozornost, aby nepřehlédl to nejdůležitější. Trochu mi vadí zmatek v hlavě Lottie a její nekomunikativnost s rodinou, ale to už patří k příběhu. Určitě si zaslouží 5 hvězdiček a já si nenechám ujít další díl.

27.04.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tentokrát se autorka zaměřila na křehké sourozenecké vztahy. A že byly kromě toho drsné, to si pište. Nicméně mám dojem, že Kim trochu obrousila hrany a to ji přidalo na sympatiích, alespoň u mně. Všechny postavy týmu mně moc baví a jako obvykle dávám 5 *.

25.04.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Přečteno jedním dechem. Kate a Tristan mají dobře našlápnuto k dalším výzvám. Jak to bude pokračovat, uvidíme. Tento díl mi připadal o chlup lepší, než dvojka a nový díl je už na obzoru.

18.04.2023 4 z 5

Prokletí Mabiny farmy Prokletí Mabiny farmy Matthew J. Costello

Opět chutná jednohubka. Ráda si vychutnávám knihy, kterých děj probíhá v klidném prostředí, bez uřezávaných hlav, sériových vražd a podobných nechutností (ne že bych se jim vyhýbala). Tentokrát jde o prokletou farmu, jejíž tajemství se Sarah s Jackem snaží rozlousknout. Výsledkem je spíš očekávané vyústění, ale proč ne... a mrtvola se objeví až na konci. Není to veledílo, ale jako odpočinkové čtení doporučuji.

15.04.2023 5 z 5

Země Pána Boha Země Pána Boha Tomasz Duszyński

Poklidný začátek, který je narušen nálezem mrtvé, pohřešované už 5 let, se vyvíjí neuvěřitelně hekticky. S mimořádným nasazením so do akce zapojuje Franz Koschella, který je dokonce zatčen a obviněn z vraždy. Obrat nastává příjezdem kapitána Wilhelma Kleina, kterého opustila jeho přítelkyně, která mu úspěšně pomáhala s uzdravením a závislosti na morfinu. Autor postupně odhaluje tajemství, které zahaluje smrt Sabine, dceru dovozce doutníků. Napínavé, zajímavé a spolu se specifickým stylem autora, je příběh velmi přitažlivý a kromě toho Kłodsko je velmi zajímavá země.

13.04.2023 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Opět povedené, pohodové a napínavé čtení.

08.04.2023 5 z 5

Příchod Dánů Příchod Dánů Ellis Peters (p)

Tento díl je malebným povídáním o příhodách bratra Cadfaela, který tvořil doprovod a byl určen jako překladatel bratru Markovi při cestě do Walesu. Bylo to příjemné a odráželo to dobu. Mám jedinou výtku a to pro překladatelku. Některá slova v češtině neodpovídala 12. století.

06.04.2023 5 z 5

Glatz Glatz Tomasz Duszyński

Autor i kniha byly pro mně milým překvapením. I když mám k polským autorům blízko, za poslední léta jich nemám moc načtených a musím říct, že je to škoda. * za umístění v malebném městě Glatz čili Kladsko (jak český překlad uvádí, v polštině je to Kłodsko) v těchto vypjatých létech. * za zajímavé postavy, na které jsem zvědavá i v dalším díle. * za napínavý příběh, který od začátku byl hodně komplikovaný a docela nejasný. * za styl, který je vytříbený a za překlad, který je hodně dobrý. Pátou hvězdu si nechávám pro další díl (už mám objednaný)

04.04.2023 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Terence opět zabodoval. Pro nás. kteří jsme ve věku 60+, je popisované období dobře známé a o kauze topných olejů jsem četla i slyšela. Konkrétní události však nepřišly nikdy na přetřes. Proto jsou i z toho důvodu zajímavé. Příběh je čtivý a zajímavě koncipovaný.

31.03.2023 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Opět skvělé. Nemám co dalšího dodat.

28.03.2023 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Tentokrát trochu jinak. Forma "Já..." mi vůbec nevadila, naopak, konečně Malone vypráví svůj příběh od začátku. Vadilo mi však zdlouhavost některých pasáží a celý příběh mi připadal tak trochu překombinovaný. Za historické informace, které obohatily mé vědění dávám tři hvězdy.

22.03.2023 3 z 5