Venny345 Venny345 komentáře u knih

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Ještě než jsem si přečetla, že se jedná o fiktivní příběh, řekla jsem si: "To mi unikl hodně zajímavý detail z historie druhé světové války!". No a pak jsem si přečetla, že se jedná o fikci, i když, na každém šprochu je pravdy trochu...(zkrátka můžeme ss jen dohadovat, zdali je příběh založen na pravdivých základech).
Nebyla to nejlepší kniha s tématikou druhé světové války, ovšem ani nejhorší. Chci li mi trvalo, než jsem začetla, ale pak jsem autorčinu stylu přišla na kloub.
Pokud jste čtenáři knih a touto tematikou, mohu doporučit. Jen se nenechte odradit poněkud zvláštním začátkem a stylem, který vám hned nemusí sednout.

04.07.2021 4 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Kniha nebyla špatná, příběh se pomalu odvíjel a postupně se vše vyjasňovalo. Přirovnání autorky k A. Christie je možná malinko přehnané, neboť Agatha je přece jen královna detektivek. Já si knihu řadím na seznam "neurazí, nenadchne".

29.06.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Série s Altairovou mě prostě baví! Při čtení jsem se cítila jak na horské dráze, jelikož se mi neustále vyléval adrenalin do žil. Bylo to výstižné, přesné, bez žádných okolků a hlavně poutavé, což se v dnešní době u thrillerů málokdy vidí.
Ubrala jsem jednu hvězdu z toho důvodu, že mi konec přišel trochu překombinovaný, ale ještě jsem to skousla. Těším se na další díl!

17.06.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Další perfektně vystřižený kousek! Tato série ve mně vyvolává pocit rychlé jízdy v autě, které ještě rozhodně neřeklo poslední slovo...to už ale asi vystřelím do vesmíru.
Nicméně těším se na další díl, pro který si co nejdříve zaběhnu do knihovny.

12.06.2021 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Výborná gradace! Opravdu musím vypíchnout autorův smysl pro gradaci a tajemno. Ač se zdá příběh těžko uvěřitelný, jisté prvky, na nichž byl vystavěn, jsou podle mě naprosto reálné.
Doporučuji knihu na večery, obzvláště ty temnější, které parádně doplní atmosféru.

13.03.2021 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Přiznám se, nečekala jsem knihu takového rázu! Do jejích stránek jsem se ponořila naprosto s čistým štítem, na Marťana jsem vůbec nebrala zřetel, což se vyplatilo.
Chtěli byste někdy zažít ten pocit volnosti na Měsíci? Teď nemluvím jen o tom, že je tam pouze šestinová gravitace, nýbrž o tom, projít se po jeho povrchu. Artemis vám to umožní! Weirovi se povedlo vystihnout měsíční krajinu parádně, opět nechyběly zajímavosti a fakta z fyziky a chemie.
Takže! Pokud hledáte oddechovou literaturu plnou sarkasmu a nových informací, směle do toho! :)

28.08.2020 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Asi sem se svým hodnocením úplně nezapadnu, ale i tak bych se o něj s vámi ráda podělila.
Téma a námět, které si autor zvolil byly velmi náročné a závažné. To, co se dělo na Jesenicku a Šumpersku, bylo hotové peklo na zemi, nechť se nic takového už nikdy neopakuje! Byla to má první kniha o čarodějnických procesech. Ach, jak já jsem byla nešťastná, když jsem zjistila, že to není to pravé čtení pro mě. Většinu knihy jsem si pouštěla myšlenky na špacír a nedovedla jsem se plně soustředit. Možná, že kdyby kniha byla napsána více napínavěji a dramaticky a postupně gradovala, tak bych se od ní nemohla odtrhnout. Celou dobu četby jsem spíše měla pocit, že plavu v nekonečném moři dlouhých odstavců, které děj neposouvají kupředu.
Takto dávám jen 3 hvězdy, ale srdce mi u toho krvácí, nicméně jsem ráda, že čtení mám za sebou.

12.07.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Chtěla jsem si v dnešní neklidné době dopřát poklidný román. Proto jsem také sáhla po této dostatečně tlusté knížce. Téma mě zaujalo na první pohled, tedy spíše na první přečtení zadní obálky.
Dnes po dočtení jsem si musela trochu oddechnout. Konečně dočteno! Kniha mi neučarovala, tak jako její nádherná obálka. Mrzí mě to.
Nicméně román to byl velmi romantický... což asi nebude pro mě. Již na začátku knihy, když se na scéně objevili první muži jsem věděla, jak kniha dopadne. Děj byl opravdu velmi předvídatelný a zápletka jednoduchá.
Takže můj závěr je takový, že kniha neurazí ani nenadchne.

20.03.2020 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Nejprve jsem zhlédla film, až poté jsem sáhla po knize. Film doslova miluji, ale divadelní hra už nebylo to pravé ořechové. Ano, vím, že jsem byla ovlivněna filmem. To také zahrnuji do svého hodnocení. Zkrátka - skvělá veselohra, která vám dovolí se na chvíli octnout na Karlštejně v době jeho největší slávy.

17.01.2020 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Ze začátku jsem si myslela, že jsem konečně našla další skvělý román, s velmi zajímavým tématem. Škoda, že to nevydrželo alespoň do půlky knihy. Postupně jsem do příběhu zamotávala a stávalo se z něj větší a větší klišé. Začala jsem postrádat smysl celého příběhu. Moc mě to mrzelo, neb jsem se na knihu opravdu těšila, podle toho, co nám slibuje obálka.

26.09.2019 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Můj komentář zde asi úplně nezapadne... Shrnula bych knihu takto: Tohle se může stát opravdu jen a jen v Americe. Šíleně přehnaný a neskutečně předvídatelný příběh. Postavy mi nebyly ani trochu sympatické, spíše se mi protivily. Tohle nebyl klasický romantický příběh, nicméně klišé prvky se zde objevily.
Knihu bych doporučila čtenářům, kteří prožívají nešťastnou lásku.
Dávám 2 hvězdy za čtivost.

29.07.2019 2 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Tak tato detektivka mi úplně nesedla... ano byla jsem napjatá až do konce, ale s napětím stoupala i moje zmatenost. S přibývajícími jmény jsem měla trochu problém. Ale to není nic závažného. Možná jsem prostě nechtěla stále "dávat pozor ". Jinak je to klasická výborná Agatha. Vždy mě dostanou myšlenkové pochody Poirota.
Vzhledem k tomu, že mám za sebou již vícero knih od této spisovatelky, tak mohu říci, že má i lepší knihy.

19.06.2019 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Poprvé v životě musím konstatovat, že film je prostě lepší. Kniha se četla rychle a dobře, nicméně občas jsem se trochu nudila. Také jsem čekala, že se budu smát, až se budu za břicho popadat, jako u filmu. To se však nestalo.
Ano tato kniha byla trochu bizarní, ale zároveň na ní něco je.

05.06.2019 2 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Tato kniha mi připomínala houpačku... jednou dole jednou nahoře. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem myslela, že usnu nudou...
Oproti prvnímu dílu jsem nebyla tak moc vtažená do děje, a když došlo na rozuzlení, tak se bohužel nedostavil "wow efekt"..
Za mě tedy průměr, ale i tak se pustím do 3. dílu.

17.05.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Do knihy jsem se začetla rychle a snadno, byla jsem plná očekávání a to byla asi trochu chyba. Děj byl snadno předpovídatelný a měla jsem pocit, jako bych už to někde četla. Jako by autorka psala podle předem dané univerzální předlohy. Avšak nápad knihy byl hodně dobrý a moc se mi líbilo paralelní prolínání dvou příběhů, které vlastně byly jedním zapadajícím celkem. :)
P. S. Dan Rosinski si velmi získal mé sympatie, obdivuji jeho respekt a toleranci...a vlastně celkově jeho povahu. :)

25.01.2019 3 z 5

Když chcete uniknout ze světa práce či školy, tak je pro vás série Aristokratka to pravé! Jednoduchý a vtipný děj vám dá zapomenout na všechny trable a obavy. U tohoto dílu akorát musím podotknout, že byl o dost slabší, než díly předchozí a trochu ztrácel jiskru, proto dávám 3 hvězdy. Tím samozřejmě nechci naznačit, abyste si tuto vtipnou knihu nepřečetli. ;) Právě naopak.

18.01.2019 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Xemerius je skvělý!
Celá kniha je výborná. :) opravdu se to začíná skvele rozjíždět!

08.02.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Všechny díly naprosto dokonalé. Jinak už nemám slov...
Obdivuji tuto autorku.

10.07.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Až ve svých 21 letech jsem se k sérii dostala! V knihovně jsem přemýšlela, co bych si mohla přečíst, pak mě napadlo, že jsem vlastně viděla všechny filmy Narnie, ale nečetla ani jednu knihu, pročež jsem se zastyděla, zamířila do dětského oddělení a první díl si vypůjčila. Ještě ten den jsem knihu zavřela s pocitem, že nutně potřebuji další díl. Takže myslím, že tohle mluví za vše. :)

14.06.2024 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha byla pojmutá zajímavě a zpočátku mě velmi zaujala, říkala jsem si, že to konečně nebude žádný “levný příběh. Bohužel s postupem děje mi příběh připadal stále víc a víc laciný. Knihu jsem sice dočetla, ale nepovažuji to za žádný oslnivý čtenářský zážitek.

11.04.2024 2 z 5