Verit Verit komentáře u knih

Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte Hana Kneblová

Kniha se mi moc líbila, protože byla plná zajímavostí a mnoho jsem se dozvěděla.

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Román o Janě Seymouré se trochu prolíná už s předchozími knížkami Anny Boleynové a Kateřiny Aragonské, kterými dělala dvorní dámu.
Knížka, která opět nezklamala. Ráda také čtu dodatky, jestli autorka psala fikci nebo ne.

Zrození českého státu Zrození českého státu Jan Bauer

Velmi zajímavá kniha o zrození naší země. Moc se mi líbili různé teorie a názory. A vůbec autora mám moc ráda, protože si vždy z jeho knih vezmu informace, které jsem se ve škole nedozvěděla.

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Knížka byla o milence Eduarda Platageneta. Knihu bych rozdělila na dvě části, první jsem zhltla téměř na jeden nádech, ale druhý se mi táhl a já knihu málem nedočetla. Moc politiky najednou.

14.06.2020 4 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Pěkný román o Johanně z Rožmitálu. Autor zase nezklamal. Doporučuji.

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Přečetla jsem už desítky knížek o atentátu na Heydricha, ale i přesto v každé knížce najdu vždy něco nového. Tato knížka určitě patří mezi ty nejlepší. Krásný román o Gabčíkovi a dalších parašutistech, kteří obětovali svůj život pro budoucnost země.

14.06.2020 5 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila. Bála jsem se, kolik knížka bude mít stránek, když se moc neví, jaký měla Anna život. Ale autorka napsala opět krásně čtivý román. Už se nemůžu dočkat dalšího úchvatného dílu. Díky autorce miluju tudorovskou dobu.

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

O knížce jsem se dozvěděla, až co jsem uviděla film. Film byl velmi brutální až depresivní. Horší je to podle mě vidět - černobílé plátno a beze zvuku, tomu dodává temnou atmosféru. Bála jsem se knížky, ale ve srovnání s filmem, je lepší kniha. Doba taková dříve byla a pro nás je to už nepředstavitelné.
Možná knihu už číst více nebudu, ale určitě mi zůstane navždy v paměti.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Román, který mě chytl za srdce. Příběhy o holokaustech jsem už přečetla dost, ale tahle mě dostala nejvíc. Osudy i jiných příběhů by neměli být zapomenuty. Jsem mladá generace a tyto příběhy mám ráda.

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Krásný román o mladé královně Viktorii. Lehce a příjemně se četl. Moc jsem se na knihu těšila, protože seriál Viktorie je stejně úžasný.

14.06.2020 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Knihu jsem četla spíše pro informace o Čurdovi, ale nakonec jsem ji přečetla kompletně celou. Přečtena za jedno odpoledne.

14.06.2020 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Přečetla jsem už spoustu knih od autora a ani takhle knížka nezklamala. I přes rozsáhlé popisy bitev a výprav, mě možná baví víc než Husitská epopej.