Verit Verit komentáře u knih

Skvělé pokračování historické série Husitské epopeje. Osudy rodiny mě tak očarovali, že já knížku přečetla jedním dechem.

19.06.2020 5 z 5

Poutavý čtivý příběh, moc mě bavilo číst osudy členů rodiny z různých společenských vrstev. Vřele doporučuji.

19.06.2020 5 z 5

České země rozmarné i kruté České země rozmarné i kruté Luboš Y. Koláček

Krásná kniha, kde jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, o kterých jsem neměla tušení. Kniha k doplnění znalostí historie.

18.06.2020 4 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Krátká ale příjemná knížka o parašutistech v době, kdy byli v kryptě. Průměrná kniha, která neurazí.

18.06.2020 3 z 5

Heydrich, Geli a Eva Heydrich, Geli a Eva Jan Minář

Podle názvu knihy jsem čekala trochu víc, ale i tak detektivní příběh byl velmi zajímavý. Taková krásná, oddechová, průměrná knížka.

18.06.2020 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Moc krásná knížka, kterou mám víc jak jednou přečtenou.

18.06.2020 5 z 5

Řecké mýty: Mytologie a filosofie Řecké mýty: Mytologie a filosofie Luc Ferry

Moc krásná rozsáhlá kniha o bozích a řeckých hrdinech. Řecké báje a některé pověsti jsou tu krásně popsány do detailu a příjemně jsem si obohatila znalosti. Přes množství fakt, velmi čtivá knížka. Tato kniha rozhodně patří mezi mé oblíbené.

18.06.2020 5 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Příběh o Kunhutě a Závišovi, kterým jsem to moc přála. Kniha se mi četla lépe a lehčeji než první díl a měla jsem ji velmi rychle přečtenou. Už se těším na další díl.

16.06.2020 5 z 5

Čtivý, krásný, dokonalý, historický román o Anně Boleyonové. Vždy mě autorka dokáže tak vtáhnout do děje, že vnímám a soucítím s hlavními postavy. Už se těším na další skvělé knížky.

15.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih paní autorky. Autorka píše tak skvěle, že se nedá od jejích knih odtrhnout. Krásný děj o Kateřině.

15.06.2020 5 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Autora mám ráda, takže nad koupí jsem neuvažovala. Bohužel, mě knížka zklamala. První polovinu knihy jsem četla s chutí, ale postupně jsem se musela ke čtení vůbec dokopat. Nakonec jsem ji dočetla.

15.06.2020 3 z 5

Ve stínu trůnu Ve stínu trůnu Elizabeth Fremantle

Krásně čtivý román, mám moc ráda dobu Tudorovců. Kniha není psaná jen z jednoho pohledu, což se mi líbilo.

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Knížka mě tak vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat. Překvapila mě druhá část knihy o válce z jiného pohledu. Přečtena za jedno odpoledne.

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Moc krásná kniha, kde jsem se hezky uceleně dozvěděla informace jak o Janovi a Elišce, ale i o Karlovi IV. a jeho mládí.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilčina cesta se mi více líbila než Tatér. Děj mě krásně vtáhl a já nemohla přestat číst. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla i něco nového o osudech po válce, protože veškeré příběhy většinou končí 2. světovou válkou.

15.06.2020 5 z 5

Skandály a aféry velkých panovníků Skandály a aféry velkých panovníků Vladimír Liška

Krásná kniha se spoustu zajímavostí. Ačkoliv je tam spoustu faktů, přečetla jsem ji velice rychle, doporučuji.

15.06.2020 4 z 5

Ze zákulisí života královny Alžběty II. Ze zákulisí života královny Alžběty II. Michaela Košťálová

Kniha je psána celkem pěkně, ale spoustu informací jsem už znala... Občas to mělo nějaké mouchy, je to taková průměrná kniha...

15.06.2020 3 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Krásný historický román. Není snad nic, co od autora nemám ráda. Už se těším na další díl.

Tajná láska Jakuba Krčína Tajná láska Jakuba Krčína Eliška Jindrová

Krásný čtivý román z dob Rožmberků, doporučuji.

Rožmberkové - první po králi Rožmberkové - první po králi Jan Bauer

Miluju Rožmberky, takže přečtení této knížky jsem neodkládala. Kniha byla pěkná a čtivá. Autor opět nezklamal, jeho knihy se prostě čtou sami.

14.06.2020 3 z 5