veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Blackout. Rabování, násilí. Zvládne se lidská rasa poprat s novými životními podmínkami? Tenhle postapokalyptický román nebudete chtít dát z ruky, tak jako já, jsem opravdu nadšená!
Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

09.08.2018 5 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Vězeň času je báječná kniha, která vás zahřeje u srdce, bude vás bavit a užijete si skvělou jízdu napříč staletími… Moc se mi líbila a nadchla :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.08.2018 5 z 5

Kuchařka pro teenagery Kuchařka pro teenagery Julie Kučerovská

Kuchařka je opravdu rozmanitá, skvěle zpracovaná, obsahuje mnoho rad a tipů. Já vše velice chválím a těším se na další dobroty, které zkusím… Více v mojí recenzi zde v záložkách Knihy na cestách :)

26.07.2018 5 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Písařka ze Sieny je román s dojemným příběhem a vlastně mnohavrstevným tajemstvím, která ukrývá dávná minulost. Příběh nás přenáší v čase, ač je to román a historická fikce, je zasazený do skutečné doby a místa. Rozhodně doporučuji :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách.

27.06.2018 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Země příběhů je nádherná, čtivá, pohádková kniha plná kouzel, víl, elfů, trollů a všech možných pohádkových postav. Pokud vás alespoň trochu láká tento svět fantazie a magie, pak rozhodně neváhejte. Je to obrovské dobrodružství!

21.05.2018 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Z písku a popela je strhující milostný příběh lidí, kteří museli obětovat vše, aby si zachovali lidskost a důstojnost. Museli čelit hrůzám války, zlu, bolesti a utrpení. Prošli si peklem strachu z vyzrazení, při čemž byli zodpovědní za stovky životů ostatních židů. Nejednou se ocitli tváří v tvář smrti a báli se, zda se dožijí zítřka. Začátek byl takový pozvolný, ale hlavně druhá polovina byla strhující... Dozvěděla jsem se opět mnoho nových informací o druhé světové válce...

17.04.2018 4 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Pod zámkem je opravdu bolestný, děsivý, krutý příběh, který nám ukazuje, co vše se na světě děje za hrůzy a může se stát klidně u vašich sousedů...

09.04.2018 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Tenhle román jsem si opravdu užila. Je to prostě žhavá připomínka řeckých prázdnin a autorka nám v něm přináší romantiku, humor, bláznivě vtipné scény i napětí. Těším se na další Mandyinu knihu, která má vyjít v červnu :)

23.03.2018 5 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Knihkupkyně je nádherný příběh o lásce ke svým blízkým, o ztrátě, bolesti a hledání vlastní identity. A také o tom, jak jediná vteřina či změna plánu může ovlivnit váš život a zcela ho obrátit naruby.

06.03.2018 5 z 5

Kulíškovy neposedné příhody Kulíškovy neposedné příhody Sandra Dražilová Zlámalová

Jako první musím vyzdvihnout nádherné grafické zpracování celé knihy. Ilustrace jsou prostě úžasné. Není zde jediná stránka bez obrázku. Přesně takhle má podle mého vypadat pohádková kniha. Když přejdeme k příběhu – ten je ideální na večerní čtení dětem před spaním. Děj je velmi poučný a promyšlený do každého detailu. Nenásilnou formou děti učí dobrým způsobům a běžným věcem v životě. A to vše s hromadou zvířátek, přátelství a láskou. Moc se mi Kulíškovy příběhy líbily. Pohádka je vhodná i pro děti, které si začínají číst už sami.

28.02.2018 5 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Román se čte velice dobře. Je napínavý a vy budete držet Imogen palce až do konce. Řekla bych, že se jedná i trošku o psychologicky laděný příběh, kde se rozebírá psychické týrání v domácnosti. Kniha je také o tom, jak si žena jednoho dne dokáže říct: „A dost.“ Vzepře se všemu zlu, které je na ní pácháno a postaví se na vlastní nohy.

29.01.2018 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Blízko obzoru je skutečný příběh o veliké lásce, odvaze, důvěře, bolesti, odpuštění a touze žít. Je to román plný sebevědomí, smíchu, užívání života na plno. Ale je také plný smutku, nemocí, drogového podsvětí a nenávisti. Blízko obzoru vás prostě rozebere na kousíčky a vy budete pomalu vstřebávat každou řádku této knihy ještě dlouho po jejím přečtení.

03.01.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dobře. Chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale jednu přidávám za ten konec. Opravdu mě dojal a zalily se mi oči. Ale! Na to, že jsem se na knihu chystala dva roky (dva roky jsem jí měla koupenou, ale stále na ní nějak nebyla nálada - moje intuice nezklamala, žádné wau se nekonalo) a byl okolo ní takový humbuk, jsem čekala prostě víc. Kniha mohla mít úplně v klidu o polovinu méně stran. Místy strašně nudné a zdlouhavé. Občas jsem i přeskakovala nudné pasáže o radiovlnách a opravách přijímačů. Děj mi přišel nedotažený a tak nějak tomu všemu něco prostě chybělo. Nejvíce zajímavých, kde děj bavil a tak nějak odcejpal, bylo posledních 100 stran. Rozhodně znám silnější a lepší příběhy. Ale za přečtení zase určitě stojí. To jů :-)

29.12.2017 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Pokud máte rádi vánoční knihy a příběhy, tak tuhle romanci určitě nesmíte vynechat.

15.12.2017 5 z 5

Gala Dalí Gala Dalí Carmen Domingo

No páni! Tak takhle mě snad nikdy žádná hlavní postava neštvala. Ta Gala byla teda mrcha! To vám povím. Sebestředná, egoistická žena, která celý život nemyslela na nic a na nikoho jiného, než na sebe. A právě proto si to musíte přečíst. Více v mojí recenzi zde v záložkách.....

11.12.2017 4 z 5

Nezvěstná blondýna Nezvěstná blondýna Petra Nachtmanová

Román má opravdu dokonalou detektivní zápletku, která by vás nikdy nenapadla... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

06.11.2017 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělé završení celé trilogie! Až je mi líto, že už je konec :-)

29.09.2017 5 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Velice příjemný, čtivý příběh s trochou erotiky, krimi zápletkou, která mimochodem opravdu překvapí, a nádechem mystiky. Právě nadpřirozeno knihu zajímavě okořenilo :-) Musím zmínit, že se Markéta tématem dotkla mého srdce, protože mám trošičku podobnou situaci ve svém životě. Taky máme rodinný vinohrad, kterému se celý život věnoval jen dědeček. Ale po jeho smrti jsme museli přiložit ruku k dílu všichni. A až poté jsme zjistili, jaká je to veliká dřina. Stejně jako Viola v knize :-) ... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

21.09.2017 4 z 5

Léto s Afroditou Léto s Afroditou Kim Green

Tak přesně takhle si představuji letní pohodovku! Slunce, moře, pláž, čtyři kamarádky, letní lásky, dobré jídlo a Řecko – konkrétně ostrov Korfu. Tuhle knihu si nelze nezamilovat! ... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

09.08.2017 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Tenhle román se mi opravdu moc líbil. Zhltla jsem ho za dva dny. Nedokázala jsem přestat číst, byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne a koho si Emma vybere. Pokud si teda někoho vybere... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

13.07.2017 5 z 5