veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Světla zimní noci je dojemný příběh o přátelství, kruté válce, tajemství a lásce až za hrob. Epilog a poznámka autorky na konci knihy mě opravdu zasáhly a já plakala jak želva. Knihu velmi doporučuji, je bolestná, krutá, ale také nádherná, plná oddanosti, čistého přátelství a lásky. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

08.02.2020 4 z 5

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Když jsem začala knihu číst, tak mě tolik vtáhla dějem, že jsem ji měla za dva dny přečtenou. Autorka dokonale vykreslila tu atmosféru místní džungle, divokého kmene kanibalů, jejich rituály a ty drsné zážitky, které tamní lidé prožívali dennodenně, a byly pro domorodce naprosto běžné. Román obsahuje také pár docela dost drastických scén, které příběh dělají opravdu krutým. Moc se mi kniha líbila, více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

20.11.2019 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

A mně se moc líbila. Uvítala jsem právě to, že autor píše stručně a jasně, žádné nudné pasáže, či zdlouhavé myšlenkové pochody. Navíc zde najdete všechno - malé tajemství, bolest, zradu, erotiku, zvraty, lásku, přátelství, ale také popsané zákulisí Hollywoodských studií, kde Ash pracovala. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

02.11.2019 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět dokázala, že prostě umí. Čekala jsem, že se vztah Freyi a Huldara bude v tomto díle vyvíjet, ale moc se toho nestalo, díky případu byl jejich vztah upozaděný. Nevadí, nejdůležitější je pro mě krimi zápletka a to vám povím, to byla tedy síla. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

31.07.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásný, romantický a vtipný příběh o cestě za velkou louži, sladkých dortících, voňavé pekárně, dobrém jídle, lásce a přátelství… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.06.2019 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Čekala jsem mnohem míň a dostala jsem daleko víc, opravdu! Myslela jsem, že to bude příběh bezduchého sexu, užívání si atd. Ale kniha měla i příběh, hloubku a odhalila bolest, kterou skrývala dávná minulost. Opravdu jsem si čtení moc užila. Šéf je zábavná, milá, vzrušující a skvěle napsaná kniha. Super, přesně takovou oddechovku jsem potřebovala :-)

19.07.2018 5 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Včera v noci jsem dočetla tuhle krásku a tak nějak jsem si slastně oddechla: "Ach, to bylo tak krásně letní a milé." Román se mi velmi dobře četl, nádherné popisky italského Positana mě tak uchvátily, že jsem si místo musela hned gůglit. A světe div se, ono to všechno opravdu existuje! Jedná se o velmi oblíbené letovisko. Dokonce i hotel je skutečný, jak se píše na konci v dopisech autorky. O to víc si mě kniha získala, velmi mě bavila a vtáhla do sebe.

28.07.2023 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Winter Renshaw opět nezklamala. Zase se nezdržuje se zbytečnými detaily okolo a jde rovnou k věci a jádru děje. Takže příběh ubíhá a čte se velmi dobře. Neustálé zvraty mi nedaly spát, doslova, a já četla dál a dál, dokud jsem nebyla na konci. :)

23.11.2021 5 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Síla dávných tajemství se zkrátka dotkla mého srdce, mnohokrát jsem při čtení plakala a držela oběma hrdinkám palce. Je to velmi silný životní příběh, který si musí získat každého, kdo miluje život, věří v lásku a dobro. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.05.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

King opět nezklamal. Tak jsem si myslela, že Osvícení je moje TOP „Kingovka“, ale nevím, nevím. Doktor Spánek jí slušně šlape na paty! Je to výborná adrenalinová smršť plná emocí, duchů, telepatie, krutosti, ale také vzájemného propojení. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

09.04.2020 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Přemýšlela jsem, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Za ten pomalý rozjezd bych jednu strhla, ale nakonec mě druhá polovina tak dostala, že mi všechno vynahradila. Výborný horor! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.11.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Strašidelný starý dům, dávné tajemství, nedaleký hřbitov, nalezené dopisy, zjevující se duchové… Svět živých a mrtvých se střetává a nenechá vás spát! Dokonalá duchařina! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

30.09.2019 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tento báječný letní road trip napříč Evropou je to pravé čtení na prázdniny! Další povedený příběh z edice Srdcovky. Je výborně čtivě napsaný a vy se nebudete ani chvilku nudit. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

27.07.2019 5 z 5

Kazatel Kazatel Honza Vojtíšek

No páni! Tohle že byla kniha od českého autora? Já opravdu tleskám. Výborně vykreslené postavy, dokonale promyšlený děj, dech beroucí popisy daného okamžiku a to nečekané brilantní propojení minulosti s přítomností! Klobouk dolů, to jsem opravdu nečekala. Ke konci knihy jsem si říkala, že bych ráda viděla Kazatele zfilmovaného, musel by to být fakt trhák. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

12.07.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Vynikající, poutavý, napínavý duchařský román, který vám nedá spát! Obsahuje vlastně všechno, co dělá příběh zajímavým. Dávné tajemství, starý opuštěný dům, rozplétání minulosti, vraždy a duchy. Mrazivé, čtivé, skvělé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

30.01.2019 5 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Je nutné podotknout - a to mnoho lidí netuší, že kniha se skládá ze střípků skutečných událostí. Autorka pospojovala několik událostí, které se skutečně staly. To mi řekla přímo Monika. :-) Už prolog mi vlil slzy do očí a první kapitolu jsem začínala číst s bijícím srdcem. Moc jsem se těšila a zároveň se velice bála. Věděla jsem, že to bude silný a krutý příběh… A tušila jsem správně. Monika Wurm opět nezklamala. Možná se budu opakovat, ale všechny její knihy jsou prostě TOP a měly by být více viděny! Hvězda nad arabským peklem je obrovsky silný a krutý příběh, který je bolestnější o to víc, že nám dává vědět, že takové věci se na světě dějí. Ano. Román je sestavený ze střípků skutečných událostí a vám vyrazí dech, tak jako mně. Více v mojí recenze zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

29.10.2018 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Musím říct, že Zůstaň je snad ještě lepší než předchozí Hodnej kluk. Takže pokud se vám první díl líbil, určitě neváhejte a pořiďte si druhý. Další, co bych chtěla ještě zmínit je, že díly na sebe v podstatě nenavazují, každý je o jiném hokejistovi, takže pokud si budete chtít přečíst pouze jeden, směle do toho. A jenom tak mezi námi: Ach, kdo by se nezamiloval do Matta Erikssona? Krásné oči, široká ramena, tělo samý sval, na břiše pekáč buchet, božský sex a k tomu jeho bolavé, zlomené srdce… Myslím, že by mu podlehla každá… :)) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

17.07.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Příběh vás ohromí, pobaví, naladí na tu správnou vlnu a možná i trošku rozvášní. Kniha se mi moc líbila. Opravdu jsem se u ní odreagovala, zasmála a ta kapka chlapsky popsaného sexu všechno krásně okořenila. Už se moc těším na druhý díl Zůstaň.

03.05.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

No, tak jsem se s ní poprala :-))) Opravdu mi první polovina dala zabrat. Nemám ráda zdlouhavé příběhy. Začátek mi přišel tak moc zdlouhavý a nudný, že jsem se do ní musela nutit. V polovině jsem knihu odložila a vrátila se k ní po přečtení dvou jiných. Musím říct, že druhá polovina odcejpala lépe. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec dávám 4 (přesněji řečeno tři a půl) za ten závěr, který všechno zachránil a moc se mi líbil. Ale! Příběh mi přijde moc přeceňovaný, zas až tak nic závratného to pro mě nebylo... Rozhodně by román mohl mít o polovinu méně stran a bylo by to lepší. No, co člověk, to názor :)

23.02.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Sůl moře je velice silný román o lidské naději, víře, lásce, odhodlání a obětování se pro druhé, až je to k neuvěření. Je popsaný tak skutečně, že si dovedete vše živě představit. Vidíte ty lidi, jak se snaží zachránit své životy. A nejen své, ale i svých dětí a druhých okolo sebe. To jsou ti praví hrdinové.... více v mojí recenzi zde :)

10.11.2016 5 z 5