veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Tohle bylo velice vážné a smutné téma, u kterého jsem mnohokrát během čtení plakala. Popis emocí, citů, lásky, ale také bolesti, beznaděje, ztráty a té černé temnoty mě úplně rozebral na kousíčky. Nejtemnější úsvit s vámi sestoupí na samotné dno lidské existence, a když už se vám bude zdát, že jste z pekla vystoupili, tak vás opět stáhne s sebou do absolutní temnoty! Nemůžu se dočkat druhého dílu! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

18.03.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Z příběhu sálá tajemno, záhady, napětí, duch je na každém kroku. Navíc ten starý strašidelný dům (které jsou mimochodem prostě moje úchylka), pak napřirozené bytosti, záhadné nápisy a vzkazy… Tohle všechno dělá knihu absolutně dokonalou. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

13.03.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Sama sebou předčila předešlý, druhý díl s názvem Život po tobě. Ten mi totiž přišel takový nemastný, neslaný. Lou zde stále truchlila po Willovi a nebyla to tak úplně ona. Ale tento, třetí díl, je mnohem lepší. Je to opravdu povzbudivý a zábavný závěr trilogie. Je opravdu hodně dobrý a já v něm opět viděla tu starou, dobrou, správňáckou Louisu, kterou známe z prvního dílu Než jsem tě poznala. Více v mojí recenzi zde v záložkách- Veru, Knihy na cestách

04.03.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

King. Zkažený kriminálník, král podsvětí, který nejde pro silné slovo daleko. Nebojí se zabíjet, jeho život není víc, než hromada "sraček", jak by sám řekl. Síla. Zbláznil vás Elitní klub králů? Pak vězte, že černé srdce Brantleyho Kinga si vás získá po pár řádcích! Jediné co musím vytknout je úprava textu. Nemůžu se dočkat druhého dílu!! Více v recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.01.2019 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

No páni, to byla zase jízda! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.12.2018 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Na téma Magdaleniných prádelen bylo napsáno nespočet knih a natočeno mnoho filmů, všechny jsou bezpochyby skvělé. Protože jsou bohužel skutečné. Jsou to silné příběhy plné bolesti, smutku a krutosti nejen jeptišek a kněží, ale hlavně těch nejbližších, od kterých bychom to nečekali. Nechtěné je přesně takový. Román je krutý, bolestný a ukazuje, co se na těchto místech hrůzy dělo ještě v nedávných časech. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

12.11.2018 5 z 5

Karibská láska Karibská láska Petra Nachtmanová

Bílé pláže, tyrkysové moře, barevné domky, stále se usmívající lidé, leguáni na střeše, ještěrky v koupelně a zářivé barvy kam se podíváš. To je Curacao. Pojďte se podívat na tento nádherný ostrov, který nám autorka Petra Nachtmanová​ ukáže ve všech jeho odstínech a provede nás každým zákoutím... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

17.10.2018 4 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Krásná, skvěle zpracovaná pohádková série pro děti i dospělé, která si prostě musí získat každého milovníka dobrodružství a kouzelného světa víl, elfů, obrů, čarodějnic a spousty dalších pohádkových postav… :-) Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.09.2018 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Jedna z nejsilnějších knih, co jsem kdy četla! Bulela jsem od začátku do konce :( Ale určitě by si ji měl přečíst každý. Rakovina je téma současnosti. Je všude kolem nás. Měl by o ní vědět každý. A tohle je jedna z těch knih, které musíte zpracovat a rozdýchat. Alespoň u mě to tak bylo. Nebe je naše se vám prostě dostane pod kůži. Až dočtete, tak jí budete vstřebávat hodně dlouho, a přinutí vás přemýšlet o životě, smrti, rodině, lásce, nemoci. O rakovině, která je všudypřítomná. A tyto příběhy Roba a Jacka se dějí všude kolem nás…
Více v mojí recenzi zde v záložkách.

02.07.2018 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Dámy a pánové, tohle byla tedy jízda.
Stříbrná labuť je napínavá, zvrácená, děsivá, zvrhlá, sexy, vášnivá, plná drsných slov a tak moc čtivá! Okamžitě potřebuju druhý díl! :-)))) Více v mojí recenzi zde v záložkách.

23.05.2018 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Vařila jsem pro Picassa je úžasně čtivý román plný dějových zvratů, rodinných tajemství, lásky, umění, skvělého francouzského jídla, složitých rodinných vztahů… tím vším si mě příběh získal. Více v mojí recenzi v záložkách.

14.03.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Příběh je promyšlený do posledního detailu a udrží vás v napětí až do konce knihy. Kdo byl vrah, jsem netušila ani v nejmenším, navíc je vše tak zamotané, že vám snad ani nedá šanci na to přijít. Kdo má rád prostředí psychiatrických léčeben a napínavé thrillery - ten si tuto knihu nesmí nechat ujít! :) Ostatně jako žádnou knihu od Ursuly Poznanski :)

16.01.2018 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Příběh ukazuje, jak rychle se normální, civilizovaný život může proměnit v absurdní zmrzačenou skutečnost během války, ale i jak je těžké hledání vlastního já také po jejím skončení. Zimní muži je příběh zase z jiného úhlu. Ukazuje, že nic není černé a bílé.

08.01.2018 4 z 5

Purpurové doteky Purpurové doteky Markéta Harasimová

Markéta Harasimová napsala propracovaný, propletený a neuvěřitelně čtivý thriller, který vás prostě nenechá si ani odskočit :) ...

15.11.2017 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Velice silný, dechberoucí, bolestný příběh obrovských životních rozhodnutí a ztrát, který zasáhne vaše srdce. Lidé, kteří mě znali přináší hned tři veliké životní překážky a důležité zlomové body – lásky a manželství, tragické 11. září a rakovinu. .... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

27.09.2017 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Za mě teda pecka! Dlouho jsem se u knihy tak nenasmála :-) Lilly je prostě smolařka a zažívá tolik trapasů a příhod, že se budete chechtat polovinu knihy. Zároveň kniha obsahuje vše co si můžete (hlavně jako čtení na léto - ale není podmínkou) představit - léto, moře, cestování, lásku, zklamání, znovunalezení sebe sama a hlavně trapasy, které komentuje jako vaše kámoška - na plnou pusu, bez skrupulí :-) A to mě moc bavilo. Romantická komedie jako dělaná! Teším se na další díl :)

12.08.2017 5 z 5

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Pokud máte rádi skutečné příběhy a cestování nebo dokonce přímo Paříž či Francii, budete tuto knihu milovat. Příběh je psaný srdcem. Působí na vás, jako by vám Lisa vyprávěla vše při posezení s partou přátel u dobrého vína. Je to zpověď o tom, jak autorka truchlí po matce a zároveň se snaží splnit si dávný sen – žít v Paříži. Kniha se mi moc líbila :-) ... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

15.06.2017 4 z 5

Příběh je určený spíše náctiletým čtenářům, ale i tak mě moc bavil. Je psaný velice čtivě. Vím, možná už tohle slovo může znít pro někoho jako klišé, ale je to tak. Knihu jsem zhltla za tři krátké večery a byla jsem moc zvědavá, jak vše dopadne.... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

22.05.2017 4 z 5

Zázraky z nebe Zázraky z nebe Christy Wilson Beam

Doporučuji! Když jsem dočetla knihu, hned jsem si pustila filmové zpracování, které bylo podle této knihy a života rodiny natočeno. Jak už to tak bývá – kniha je o něco lepší než film, ale obojí je výborné. Na zfilmování se vám určitě bude líbit konec, kde jsou rodinné záběry skutečné rodiny Beamových, včetně domu, zahrady a toho osudného stromu. „Ti, kteří věří, vysvětlení nepotřebují. Těm, kdo nevěří, žádné vysvětlení nepomůže.“

13.03.2017 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Kniha je tak krásná a tak jiná než ostatní. Má nádhernou obálku, jedinečný a výborný děj, který si musíte zamilovat. Já jsem ještě teď neskutečně nadšená. ... více v mojí recenzi zde :)

15.02.2017 5 z 5