veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Je sice nejslabší ze všech Rutiných knih, ale přesto je dobrá. Je jiná, to ano. Přesto mě děj pohltil a já jí měla za dva dny přečtenou :-) Těším se až Ruta vydá novou knihu, protože Sůl moře a V šedých tónech byly prostě pecky :)

25.01.2017 4 z 5

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Já vám teda nevím... Na knihu jsem se moc těšila. Šetřila jsem si jí na poslední týden před Vánoci. Začetla jsem se do první povídky, do druhé, třetí a proběhlo veliké zklamání... Kde je sakra to vánoční kouzlo? Čekala jsem něco jako Dárek z pravé lásky, že mě kniha krásně vánočně naladí a pohladí po duši. Ale povídky nejsou vůbec o Vánocích - dočetla jsem do půlky a byla hrozně zklamaná. Víc už bych nedala. Povídky se dokonce ani o Vánocích neodehrávají. Jediné co na nich je možná vánoční - že mají dobrý konec. Ale to je vše. Nechápu jak se kniha může jmenovat Kouzlo Vánoc :-( Já se zamilovala do té obálky a ještě před přečtením jí doporučovala na blogu, no... moje chyba :-( ... Kdyby se jmenovala jinak a nebyla propagovaná jako vánoční - možná bych dala tři hvězdy - jinak musím za slabé dvě. Škoda.

21.12.2016 2 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Román jsem přečetla téměř celý za nedělní odpoledne. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dokud jsem nebyla u posledních stránek. Příběh je opravdu fascinující :-) ... Více v mojí recenzi zde :)

14.11.2016 5 z 5

Úsměvy žen Úsměvy žen Nicolas Barreau

Příběh je plný lásky, dobrého jídla a francouzských slov. Řekla bych, že se román jeví trošku jako moderní pohádka pro dospělé. Moc se mi kniha líbila :-) .... více v mojí recenzi zde.

26.09.2016 5 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Přesně čtení na léto, pro mě jako stvořené. Četla jsem jedním dechem a hodně jsem se nasmála. Autorka popisuje přímořskou vesničku a vůbec lásku k moři tak nádherně, že se mi zase po moříčku a po tom všem moc stýská, i když je moje srdcovka Řecko. Jižanská nátura místních lidí je hodně podobná. Knížka je takové pohlazení po duši milovníka jihoevropských zemí, moře a tamnějšího životního stylu. A jako bonus úžasné recepty, jen se mi sbíhaly sliny, hnedky nějaký vyzkouším.

02.08.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný příběh :-) ... konec překvapil, čekala jsem že bude uplně jiný ... a epilog ... ten mě prostě zase dostal :-)

22.02.2016 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

...... usmívala jsem se, chechtala, plakala a znovu moc plakala ...... nádherná kniha .......... nejvíce mě zaujal citát: "Jediné čeho lituju, je, že jsem musel zjistit že umírám, abych žil" Fausto Brizzi - 100dní štěstí

24.08.2015 5 z 5

Ostrov tajemství Ostrov tajemství Patricia Wilson

Tohle bylo tak silné čtení, že i teď, několik týdnů po přečtení, mi buší srdce, jen na vše pomyslím. Ano, musela jsem nějakou dobu knihu vstřebávat, než jsem napsala recenzi, opravdu mě velmi zasáhla. A já ji tímto řadím mezi své nejlepší TOP 10 knihy. Navíc se už na první straně románu dozvíte, že se děj skládá ze skutečných zážitků nejstarších žen z Amirasu, které ho autorce osobně vyprávěly, a historické události jsou skutečné. Uffff. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

24.07.2024 5 z 5

Anglická lekce Anglická lekce Natasha Boyd

Pokud si chcete přečíst skvělý letní příběh ze slunečné Francie, plný napětí, vášně, lásky, a přátelství, určitě neváhejte a knihu pořiďte. Mně se moc líbila a náramně jsem si ji užila. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

21.07.2024 5 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Libby v Holly Peaku našla to pravé kouzlo Vánoc, v knize na nás dýchá z každé stránky, všude se popisuje nádherná výzdoba, láska k tomuto svátku, navíc se zde hodně rozebírá rodinné pouto, které k Vánocům prostě patří. Román je plný vánočních dobrot, zábavy, lásky a já myslím, že tahle kniha by prostě přiměla milovat Vánoce i Grinche. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

31.01.2024 5 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Volyňská rapsodie je psaná z pohledu Čechů, několika rodin a jejich generací, popisuje cestu jejich životem na Volyni až do té doby, dokud se nedostanou zpátky do Čech, kde přichází samozřejmě také rozčarování, kvůli komunistickému režimu. Tento román popisuje historii nejen Volyně, Ukrajiny, ale také tehdejšího Československa. Kniha je psaná zvláštním stylem, ne moc poutavým způsobem, ale to nemění nic na tom, že je výborná, protože historická fakta a informace té doby jsou velmi užitečné. Vice v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestach.

28.11.2023 4 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Žít v Řecku? To je sen snad každého milovníka této krásné země. Katka tento sen žije a sepsala nám o něm knihu. Tohle je zkrátka štěstí. Řecké štěstí. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

16.06.2023 5 z 5

Hrdinové Hrdinové Stephen Fry

Tahle úžasná nadčasová kniha zaujme všechny milovníky Řecka, řeckých mýtů a bájných řeckých hrdinů. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

07.07.2022 5 z 5

Nedotknuteľný - Príbeh zlodeja z Indie Nedotknuteľný - Príbeh zlodeja z Indie Monika Wurm

Toužíte po románu, který vás vtáhne do děje a zacloumá vašimi emocemi tak, že budete otřeseni, zničeni a zároveň rozhořčeni nad tím, co se vlastně může stát i v tomto skutečném světě, ve 21. století, kde se tvrdí, že otroctví není? Nedotknutelný vás vyvede z omylu - moderní otroctví bohužel existuje… Pokud máte rádi knihy, které zacloumají s vašimi emocemi, jsou reálně napsané a zkušenosti postav se dějí i ve skutečném životě, určitě si přečtěte tuto knihu. Je jedna z nejlepších co jsem kdy četla. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

01.03.2022 5 z 5

Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Barbora Walterová Benešová

Zábavný humorný román ze života, plný ironických vtípků, je príma čtení, které vám zlepší náladu a vytrhne z těchto chmurných upršených zimních dní. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.01.2022 5 z 5

Ztracená historie snů Ztracená historie snů Kris Waldherr

Já vám vlastně ani nevím, jestli se mi tento historický román líbil nebo ne. Hlavní postavy mi občas byly nesympatické, díky svému počínání, ale přitom jsem byla místy mile překvapená. Ztracená historie snů je opravdu hodně zvláštní a náročnější čtení. Někdy mě příběh ohromil, ale občas mě trošičku nudil svými sáhodlouhými popisky všeho možného okolo, co není až tolik podstatné... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.10.2021 3 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Zchátralá zděděná vila, nalezený starý deník a záhadné osudy čtyř žen, které se vzájemně prolínají i po mnoha letech. Takový je nádherný román Růže a čokoláda z pera Teresy Simonové. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

15.05.2021 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Velmi emotivní příběh z období druhé světové války, inspirovaný skutečnými událostmi…
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

28.02.2021 5 z 5

Ještě jeden croissant na cestu Ještě jeden croissant na cestu Felicity Cloake

Milujete Francii, cestování, francouzskou kuchyni a hlavně croissanty? Pak si určitě tuto knihu plnou skvělé nálady, zapadlých koutů francouzského venkova, ale také větších měst a mnoha dobrot, pořiďte… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

18.08.2020 4 z 5

Kamarádi na výletě Kamarádi na výletě Lenka Jakešová

Tato krásná pohádková kniha pro naše nejmenší si vás získá od prvních stránek... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

07.08.2020 5 z 5