Vidlička Vidlička komentáře u knih

"To jsi hodný, Vašíku. Za odměnu uvařím k večeři tvé oblíbené jídlo."
"Opravdu budou brambory s rumem? To bych mohl pozvat hrobníka..."
"Toho? Nikdy! Brambory vždy nechá a cpe se jen omáčkou..."

Murphyho zákony pro školáky Murphyho zákony pro školáky Péter Gálik

Jako školák jsem se ohromně pobavila a věřím, že bych se bavila kdykoliv! Murphyho zákony mají prostě všeobjímající platnost :-)))

Hráči z Titanu Hráči z Titanu Philip K. Dick

Asi jsem u tohoto autora začala špatnou knihou, ale SF je SF, a tak budu zkoušet dál...

17.10.2017 2 z 5

Edda, Sága o Ynglinzích Edda, Sága o Ynglinzích Snorri Sturluson

Miluju seveřany, miluju mýty, a proto miluju Eddu.

Grónské mýty a pověsti Grónské mýty a pověsti Knud Rasmussen

Každého, kdo má rád mýty a legendy různých národů, musí tato knížka jen potěšit, neboť málokde jinde se dozvíte tolik o tak v Česku neznámém lidu. A naprosto pochopíte, jaké to je, žít v tak nehostinném kraji, a co z toho všechno pak vyplyne. A výběr pana Velíška coby ilustrátora naprosto sedl! Jako p.... na hrnec :-)

Pyskatí Habsburkové Pyskatí Habsburkové Martin Pitro

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Děsivé Vánoce Děsivé Vánoce Terry Deary

Mazaní Slované Mazaní Slované Malgorzata Fabianowska