Vidlička Vidlička komentáře u knih

Nejlepší povídky o řidičích Nejlepší povídky o řidičích Ephraim Kishon

"Došli jsme ke Gustiho kavárně, posadili jsme se, objednali si obvyklé espreso a pozorovali Blízký východ v akci."

Typický Kishon, typický blízký východ (asi) a hlavně nehorázná koza!

10.11.2022 5 z 5

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Trochu slabší díl, ale i tady se pochopitelně megafrky najdou!

"Vypadáš, jako by sis chtěl jí po ránu zaběhat, Garfielde."
To se mýlíš, propocená ponožko. - Někomu se asi běhání může líbit... ale já jsem nikdy nebyl z kyslíkového dluhu odvázaný...

"Často si říkám, co se asi honí ve tvé složité mysli, Garfielde." - "Nebylo by to úžasné, kdyby se lidé a zvířata mohli dorozumět?" - "Kdybys uměl mluvit, co bys mi řekl právě teď?"
Zabil jsem mouchu někde na tvém koláči s rozinkami.

"Tvůj kašel už zní líp, Garfielde."
To by měl. - Trénoval jsem ho celou noc.

(Na veterině) "Řekni Á, Garfielde." - "Jestli neřekneš Á, tak ti změřím teplotu."
"Á."

"Tady jsme s Garfieldem v ZOO." - "Tady Garfield sedí vedle velmi vzácného papouška v hodnotě 10 tisíc." - "A tady jsem já, jak solím deset klacků za Garfieldův oběd..."

"Jsi moc tlustý, Garfielde, ode dneška máš zase dietu."
Ten mě tak štve. - Kdybych dokázal vylézt na to křeslo, zmlátil bych ho tak, že to ještě nezažil.

"Já vím, že jsi nešťastný, Garfielde, nemusel bych tě držet na dietě, kdyby ses tak nepřežíral."
Nemůžu si pomoct, mám nemocné žlázy. - Moje slinné žlázy jsou hyperaktivní...

Jé, já se cítím dobře. - Mám chuť být dnes na každého hodný. - Určitě na mě něco leze.

Můj dotaz: funguje reinkarnace chronologicky nebo můžete i "skákat"? Každopádně Garfield a já jsme očividně "jedno tělo, jedna duše"!

10.11.2022 3 z 5

Medová žihadla Medová žihadla Miroslav Válek

Poezii nemusím, ale jak jde o satiru, tak se přemůžu. A vida - měla jsem recht! Básně, hlavně ty pozdější (protože osmdesátky se stávají mým oblíbeným obdobím), se mi zalíbily natolik, že původní záměr po přečtení sbírku odložit do knihobudky také odkládám a knížka putuje do mého zatím tak řídkého regálu s poezií. Četla jsem po čekárnách při lítání po doktorech, kdy se nedá moc začíst do něčeho souvislejšího, a tu se tyhle básničky ukázaly jako naprosto ideální, jak délkou tak poselstvím. Mňam. Jenom moc lituju, že nebyly v originále, to by knížku asi plný počet medových hvězdiček neminul!

10.11.2022 4 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

(SPOILER) Když už se to všude hemží alternativními "co by kdyby", tak proč ne i ve Středozemi?! (příhodně vydáno v nakladatelství Brokilon Alternativa) Pohodičková roadmovie nám ukáže rasy, které si myslíme, že známe, i z jiných úhlů, a zjistíme, že to všechno bylo vlastně trochu jinak... Výtku mám ke zcela zcestnému použití tapisérie z Bayeux na obálce, ale jinak jsem se i přes strach, se kterým jsem do čtení šla, výborně bavila. Autor uchopil dílko s nádhernou láskyplnou neúctou!

10.11.2022 4 z 5

Poslední anglický král Poslední anglický král Julian Rathbone

Retrospektivní linka se ještě dala přežít, navíc si člověk oprášil a ujasnil znalosti ze zmíněné doby, ale hrdinovo putování Evropou mi připadalo takový naivní a nevěrohodný a ty lidi s ním... Vzdala jsem to 150 stran před koncem, protože představa, že to budu muset číst, mě příšerně krušila. Dokonce i já se už časem naučila, že nemá cenu dočítat za každou cenu všechno. Ufff.

27.10.2022 1 z 5

Galgad - příběh strážce Země Galgad - příběh strážce Země Ergall (p)

Táááák kráááásnej námět a tááák zhudlařenej! Jak já se na knížku těšila - stromový ochránce světa! Autorův styl je ovšem ještě tak dřevný a nevypsaný, že to vypadalo, jako bych to napsala já... Celou dobu se mi vtírala na mysl korespondence, ve které Stroupežnický vyčítá Cimrmanovi "chatrný děj a mátožnost postav"... O spoustě nelogičností nemluvě. Jako prvotina to ujde, obdivuju všechny, kdo vyjdou se svou spisovatelskou kůží na trh, ale zatím to víc jak za jednu nebylo, bohužel...

P.S.: Zpětně si čtu svůj komentář a vypadá to, že chci knížku hrozně strhat, ale v podstatě ne. Autorovi hrozně fandím a asi chápu, co chtěl vyjádřit, a cítím to stejně jako on, protože kdybych nebyla Růža Chaloupková, tak bych chtěla být entka ;-)

24.08.2022 1 z 5

Na papíře napsáno a vytištěno Na papíře napsáno a vytištěno Richard Khel

Ježiš, to bylo tak milý čtení! Spousta zajímavých článků sestavených do knihy nás zavede především do první poloviny 20. století a dá nám nahlédnout nejen do továren, podniků a nakladatelství, ale leckdy i do soukromých knihovniček spousty fajn osobností. Vřele doporučuju.

05.08.2022 5 z 5

Malá kniha párty her Malá kniha párty her Quentin J. Parker

Připravte si játra, neboť některé hry se s tím opravdu neserou, a to taky umím chlastat první ligu!

05.08.2022 4 z 5

S Nepraktou za zvířenou S Nepraktou za zvířenou Miloslav Švandrlík

Zevlujou krysy u nechutnejch popelnic a ta jedna praví:
"Nevím, jakého názoru jste vy, ale mě se zdá, že životní prostředí se soustavně zlepšuje!"

Všechny zvířecí vtípky dokonalý a v kratičkém textu se dozvíme, jak a proč Mistr tolik miluje zvířátka.

11.06.2022 5 z 5

Jazyčník Jazyčník Dušan Šlosar

Co stránka, to zajímavost a chytře vtipně doplňující ilustrace. Tyhle jazykový koutky já můžu! Dneska už by se to sotva chytalo jako nějakej ten blogghhhrrr...

27.05.2022 4 z 5

Důvěrná zpráva o Karlu Hynku Máchovi Důvěrná zpráva o Karlu Hynku Máchovi Miroslav Ivanov

Za klad považuju spoustu informací, které jsem dosud o KHM neznala, ač to byla moje maturitní otázka, ale víme, že na patnáct minut okecávání toho nemusíte vědět až tolik. Bez čeho bych se obešla, byla právě ta část, o které knížka je, a to ukázat jednu z možností, jak to bylo v posledních dnech jeho života. Všechno to bylo tak moc spekulativní, až to bolelo. No, a za mínus považuju nezveřejnění prasárniček s Lori, když jsou prý z Máchova deníku známé. Proč si mají informací užívat jen zasvěcení badatelé? Všichni víme, že Nácíček byl pěkný poděs, takže by to jeho obraz nijak nezkazilo, a po těch letech... Takže celkově jen takový průměr, i když hezky napsaný.

28.04.2022 3 z 5

Fotbalová frazeologie čili #fofr Fotbalová frazeologie čili #fofr Lukáš Fibrich

LOL!
Jak je to jednoduchý, aby bylo vtipno!
Moje nejoblíbenější: Měl v šestnáctce dost prostoru a Nezná Míru

07.04.2022 5 z 5

Kočka sama doma Kočka sama doma Heike Grotegut

Zajímavých informací je tam dost, ale jen pro chovatele začátečníky. Pár hraček jsem i zrobila. To, že moje číčy nezajímaly, není ovšem chyba knížky, jsou asi trochu retardovaný. Text je příšerně natahovanej a procpanej nadbytečnou vatou, no prostě - jak prodat knížku za víc, než za kolik stojí...

10.03.2022 2 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Čtenářská výzva - Africký autor. Protože jsem nechtěla číst žádnou obřízku, harémy, slumy nebo dětský vojáky, musela jsem vykročit z komfortní zóny (všímáte si, jak se tu tohle úsloví poslední dobou rozmohlo?) se starým dobrým Wilburem. No, naše cesta nadále spolu nepovede... Dobrodružné (a značně naivní) romány nejsou holt můj šálek, i když oceňuju dobře zvládnuté řemeslo, a jednu ještě přihazuju za naštudované informace.

25.01.2022 2 z 5

Velký věk chce mít též velké mordy Velký věk chce mít též velké mordy Ivan Klíma

Mám vždycky před očima Pepíka Abrháma s Haničkou Maciuchovou, takže mě nikdy nenapadlo, že KČ a OS byli taky jenom obyčejní lidé sem tam i s nějakýma těma nectnostma. A vida, oni jo. Knížka perfektní, hlavně jak to všechno člověku krásně chronologicky dá do rámečku.

25.01.2022 5 z 5

Oprásgy slovenckej historje – Nádorná enciglopédia Oprásgy slovenckej historje – Nádorná enciglopédia Jaz

Než jsem vzala český i slovenský Oprásgy do ruky, myslela jsem, že jde jen o vtipnej dějepis s pokroucenejma slovama pro děcka, ó, jak jsem se mýlila! Když je někdo chytrej, vtipnej a umí československy, dá se s pár přesmyčkama dělat velká sranda! Zatím tohle byla moje druhá, jednu hvězdičku oproti český pětce ubírám, ale i tak tleskám a směju se ještě teď!

06.01.2022 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Geralta opět pomálu a když už, tak buď myslí na Ciri nebo slintá nad Yennefer. Co na tý semetrice vidí?! No dívčí románek hadr. Ale ságu dočtu ze zvědavosti. Literárně se mi na tomhle dílu líbilo retrospektivní vyprávění různých postav. Celkově se ale bohužel musím přiznat spíš ke zklamanosti, ale to tak bývá, když se na něco dlouho těšíte... Uvidíme, jak se to ješte vyvrbí.

25.12.2021 1 z 5

Garfield mluví s plnou pusou Garfield mluví s plnou pusou Jim Davis

"A tak končí další den. Další den, kdy jsem nedosáhl absolutně ničeho. Další vydařený den."
Kromě pondělí chci bejt Garfield!

12.12.2021 4 z 5

Čtyřnohá vrána a nové taškařice Čtyřnohá vrána a nové taškařice Daniil Charms (p)

Kam se hrabe Bittner... tedáá Beckett a Ionescu! Bavila jsem se neskutečně, obzvlášť u čtení o ruských spisovatelích a jak mají rádi děti :-))) Další plus je opravdu krásně vyvedená knížka jako taková, papír, font a hlavně ilustrace. Nechtěla bych být Daniilem, ale jsem ráda že on byl sám sebou.

Nohu přes nohu přeloživ
Velemir sedí. A je živ.

Přirovnáme-li stát k lidskému organismu, v případě, že by byla válka, chtěl bych žít v patě.

18.11.2021 5 z 5

Lipová alej Lipová alej František Nepil

K jakékoliv nepilovce se nedá říct nic jinýho, než že je to TAK HEZKÝ!

06.08.2021 5 z 5