viweb viweb komentáře u knih

Vražda s pridanou hodnotou Vražda s pridanou hodnotou Václav Neuer

Četlo se to moc dobře. Krátké kapitoly, zajímavá zápletka ke konci knihy se mi nelíbilo jak asi ve 3 kapitolách autor opisoval celkem zbytečně zeširoka jak umístí tajně policajta do basy. Za mě zajímavý i tím, že jsem to přečetla ve slovenštině. Doporučuji

29.01.2023 4 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Začátek slibný dobře se to rozběhlo i plynulo a pak asi v půlce knihy střih a vše šlo do "kopru". Nesmyslné opakování jednou vypovedených událostí, relativně dlouhé texty písní rozepsané na jednu až dvě stránky, z hlavní zaporní hrdinky udělala autorka monstrum! To vše bylo pro mě rušivé. Jsem zklamaná a zůstal ve mě pocit že v tomto případě byla důležitější kvantita 356 stran než kvalita. Škoda!

30.12.2022 2 z 5

Hrad mrtvých Hrad mrtvých Jan Bauer

Oceňuji krátké kapitoly, postav tak akorát a dej který měl spád. Škoda těch vulgarismů a uspěchaného konce. Jsem rozmazlená panem Vondruškou- ke své škodě.

18.12.2022 3 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Za mě masakr. Napínavé, místy ohavné ale nejde přestat číst. Líbí se mi dokonce natolik že bych přečetla kdykoli znovu. Přečteno ve slovenštině což je samo o sobě zážitkem. Doporučuji

28.11.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Moc pěkně zpracování a příběhy opravdu k zamyšlení. Pro audio jsem sáhla omylem ale jsem za to moc ráda. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

28.11.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Knihu zachránili krátké kapitoly. Dlouho se v příběhu nic nedělo a pak to šlo příliš rychle k cíli. Neuvěřitelně mě štvala Mollie alias Monika. Hysterická kráva i když věřím, že když je člověk vystaven permanentnímu strachu a psychickém nátlaku jeho reakce jsou vyhrocené. Za mě jednou a dost.

14.10.2022 3 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Poslechnuto jako audiokniha. Malinko rušivý moment je množství postav než se mi povedlo zorientovat ale pak už to šlo. Vraha jsem nedokázala odhalit a překvapilo mě rozuzlení. Příjemná detektivka.

07.10.2022 4 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Zpousta osob malinko znepřehledňuje děj a jako rušivý element považuji umístění děje do prostředí zoo. Skvěle namluvil Martin Stránský. Příjemný poslech audioknihy.

25.06.2022 4 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Moje první kniha od pana Hrdličky, pěkná historická detektivka. Jsem ovlivněna panem Vondruškou, ale myslím že je to dílko srovnatelný. Není vykresleno tolik postav jako u pana Vondrušky co oceňuji. Doporučuji jako oddechovku.

03.05.2022 4 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Mě se to nelíbilo. Příběh roztahaný na skoro 300 stran, vadilo mi, že se autorka pořád vracela k prvotnímu problému. Kdyby to bylo pojato jako zpověď u psychiatra, sonda do duše obětí tak ano ale v tom případě bych po knize s tímhle žánrem nesáhla. Za mě slabý kousek. Škoda!

19.03.2022 2 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Super! příjemná detektivka z "domácího prostředí". Poslechnuto jako audiokniha skvěle přečteno Tomášem Jirmanem. Moc doporučuji!

02.03.2022 5 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Spousta postav ve kterých se ztrácím a proto se jenom nechávám unášet dějem. Opět na konci překvapení v podobě odhalení zločince. Příjemná, historická detektivka. Díky panu Vondruškovi mě více baví historie českého království.

25.02.2022 4 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, nenáročné odpočinkové ke kávě.

12.02.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Zvláštní dějová linie. Kniha má 348 stran a teprve na straně 330 zjišťujeme kdo je vlastně zavražděn. Četlo se to dobře a relativně rychle díky krátkým kapitolám. Avšak z knihy mi zůstaly smíšené pocity, z množství jmen, přítomných postav a přecházení z přítomnosti do minulosti a zase zpět. Za mě jednou a dost!

20.01.2022 3 z 5

Sklepy architekta Hellera Sklepy architekta Hellera Jaroslav Kuťák

Líbí se mi knihy pana Kuťáka jeho styl psaní a prostředí ve kterém se odehrávají. Hlavní hrdinové jsou mi moc sympatičtí. Ráda se k jeho knihám vracím. Doporučuji

29.05.2021 4 z 5

Muž, který četl Muž, který četl Inna Rottová - Mirovská

Mě osobně se kniha moc nelíbila. Připadala mi překombinovaná, první dvě kapitoly se autorka rozepisovala jenom o vzájemném rozhovoru kamarádek kdo koho a proč postrádá a hledá. Nedokážu úplně identifikovat co přesně mi vadilo v každém případě jednou a dost!

16.05.2021 1 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Mě osobně se to moc nelíbilo, poslechnuto po panu Mercedesovy od stejného autora. Místy jsem se ztrácela mezi realitou a iluzí. Některé kapitoly hrozně natahovány, jinak napsáno hezky napětí se stupňuje až vygraduje na konci co drží posluchače případně čtenáře ve střehu po celou dobu.
V každém případě za mě je tohle dílko slabší.

14.04.2021 2 z 5

Muži s dýmkou Muži s dýmkou Eva Kotulová

Nádherná klasika! Nikdy neomrzí! Poslechnuto jako audiokniha. Super přečetli pan Moravec a Brabec.

14.01.2021 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha moc pěkný, zapeklitý příběh. Autor je pro mě Pán spisovatel! Moc doporučuji

13.01.2021 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Poutavá až do konce. Stojí za přečtení nebo poslech audioknihu.

13.01.2021 4 z 5