Vladísek Vladísek komentáře u knih

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak já se teď asi budu vymykat, ale mně se tahle kniha prostě četla dobře a nechtělo se mi od ní ani odcházet a držela mě v napětí po celou dobu. Ačkoliv podobných knih a filmů na toto téma je opravdu plno (jeden obyčejný osamělý a znevýhodněný hrdina či hrdinka proti agresivnímu zlu) a dalo by se tedy říci, že jedno kopíruje druhé, i tak mě to bavilo a ráda jsem se nechala vtáhnout do děje v jedné mrazivé noci po bok nebojácné Darby. Kniha má čtenáře zaujmout a bavit, a to z mého pohledu u mě tahle splnila. A o to jde především.

17.03.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Příběh, který se dostane čtenáři pod kůži - to přesně je Osvětimská knihovnice. Kniha, kterou jsem dnes dočetla a dozajista ji budu mít ještě dlouho v hlavě. Krutá doba, bezmoc, strach, bolest, všudypřítomný hlad a smrt, to všechno a mnohem více je popsáno v tomto příběhu, ze kterého mrazí. Bohužel, toto všechno se opravdu dělo, příběh má reálný základ. Osvětim je místem, na kterém by se nechtěl ocitnout nikdo z nás. Knihu doporučuji. Její první půlku bych hodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale druhá polovina mě přesvědčila, že nejvyšší hodnocení si zaslouží. Nešla odložit až do poslední stránky.

13.02.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Opět čtení, které mě bavilo. Jen s porovnáním s předešlými příběhy série, které jsem četla, o malinko slabší. Možná je to tím, že když jsem s tímhle klaďasem Robertem začínala, byl pro mě autorův styl psaní neznámý a teď tak trochu vím, co od děje čekat. Nicméně pachatele jsem neodhalila, protože tak bryskní úsudek jako Robert prostě nemám :).

25.09.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit. Nesedl mi ten zvláštní styl, jakým je kniha psána. Postupně, po překonání první čtvrtiny knihy jsem zjistila, že mě bavit bude. A nemýlila jsem se. Jedná se o velmi silný příběh plný emocí. Ukázka toho, že ne všichni Němci v době války byli bez srdce. Doporučuji!

29.05.2017 4 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Vzhledem k tomu, že jsem krátce před koupí této knihy navštívila Vídeň, která mě nadchla a shodou okolností i tamní ústřední hřbitov, byla moje volba jasná. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, děj svižně plyne, nenašla jsem žádná “hluchá” místa, kde bych musela stránky přeskakovat. A nad hrobníkovými hláškami, které skvěle odlehčovaly děj a celkovou ponurost příběhu jsem se opravdu bavila.

23.09.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Knížku jsem si koupila do auta a četla ji jako spolujezdec zbylému osazenstvu vozidla cestou tam a zase zpátky :) Bylo to milé a vtipné čtení. Doporučuji.

02.01.2022 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Jedním slovem - perfektní. Kniha mě doslova vcucla do děje hned od první stránky a vyplivla na samém konci téhle turbulentní jízdy. Hlavní hrdinka je sympatická holka, se kterou se život rozhodně nemazlí. Ačkoliv jsem v New Yorku nikdy nebyla, při čtení jsem měla vážně pocit, že stojím na Manhattanu u vchodu do tohoto domu. Tak reálně na mě příběh působil. Hodně mě tohle čtení bavilo a vás, kteří tyhle příběhy prostě "můžete", bude jistě také :)

20.11.2020 5 z 5

Krvavý pomaranč Krvavý pomaranč Harriet Tyce

Ačkoliv jsem si knihu pořídila spíše z důvodu, že byla v akci a zaujala mě její obálka, musím přiznat, že příběh se mi libil a celkově knihu hodnotím jako velmi povedenou. Alison jsem fandila a tiše doufala, že se vzchopí a dokáže, že není vše ztraceno. Konec mě dokonale uzemnil. Takový jsem nečekala. Doporučuji.

27.10.2020 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Super příběh, nemám, co bych vytkla. Určitě chválím zajímavý nápad autorky a nečekané rozuzlení.

04.08.2020 5 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Tato kniha, jež popisuje bezskrupulózně jednu (patrně nejtěžší) životní etapu mladého vězně v Osvětimi, zajisté musí ve čtenáři zanechat hluboký dojem. Číst o všech těch hrůzách, kterým byli členové Sonderkommanda dennodenně vystaveni a přítomni, je opravdu pro silné žaludky. Je příšerné číst, co vše se ve vyhlazovacích táborech dělo, kolik utrpení a bolesti lidé zažívali. Představme si situaci, kdy jsme přinuceni opustit svůj domov, oddělit se od zbytku rodiny a následně sledovat její násilnou smrt. V mrtvých poznávat sousedy, spolužáky a kamarády, abychom posléze byli opětovně násilím donuceni zhanobit jejich ostatky. Mladý Filip byl hrdina. Hrdina proto, že díky jeho touze žít a bezpochyby i velkému štěstí, které ho v pekle zvaném Osvětim neopustilo, se svět dozvěděl o odporných činech páchaných ve jménu zvrácené ideologie na nevinných lidech. Jeho svědectví je pro svět důležité. Kniha je jednou z nejlepších, co jsem zatím o Osvětimi a v ní popisované speciální nezáviděníhodné pracovní pozici měla možnost číst. Jednoznačně doporučuji a moci hodnotit větším počtem hvězdiček, neváhám a dávám rovných deset.

08.10.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Příběh muže, který se rozhodl nemlčet a podat podrobné svědectví o hrůzách, které se děly v Osvětimi a kterým byl jako člen Sonderkommanda dennodenně přítomen. Styl psaní formou otázka - odpověď mi vyhovoval. Jednoznačně doporučuji tuto knihu k přečtení.

09.09.2019 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další z pohledů na osvětimské peklo, tentokrát očima fotografa. Člověka, který dokumentoval všechny hrůzy, které prováděl člověk člověku. Wilhelm Brasse byl tak svým způsobem hrdinou, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. V Osvětimi měl jistě lepší pozici než ostatní, přízeň nadřízených mu také v lecčems pomohla, ale v podstatě nebylo co závidět. Díky jeho šikovnosti, odvaze a svědectví nejen skrze fotografie si my dnes můžeme přečíst tuto knihu, která, troufám si tvrdit, osloví snad každého, kdo se o podobná témata zajímá.

23.07.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Co dodat? Tahle kniha mě chytla od první stránky a nepustila až do té poslední. Knížku ukládám na čestné místo do knihovny a vrhám se na další příběh sympatické Kim. Doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako toto dílo.

07.06.2018 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Kniha mě hodně bavila, děj gradoval a vše bylo dávkováno postupně. Konec byl přesně takový, jaký jsem očekávala a k jakému to po celou dobu čtení spělo. Opět kvalitní psychothriller na pultech českých knihkupectví, který rozhodně mohu jen doporučit.

11.10.2017 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Kniha je napsána opravdu poutavě. Při jejím čtení jsem měla nezřídka pocit, že s hlavním hrdinou sdílím jeho osud, převážně u vyprávění z koncentračního tábora. Dá se tedy říci, že kniha dokáže čtenáře doslova vtáhnout do děje. Je to velmi smutné čtení, které jsem musela několikrát přerušit, protože některé pasáže (převážně ty s dětmi) jsem prostě musela rozchodit. Je až k neuvěření, co dokáže udělat člověk člověku. Opravdu bych se přimlouvala za to, aby dnešní školou povinné děti měly tuto a jiné podobné knihy zařazeny do seznamu jako povinnou četbu. Aby pochopily, co to znamená ztratit své blízké a co jsou to opravdové starosti a problémy.

14.12.2016 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Znáte to. Sáhnete po knize takřka s nulovým očekáváním a ejhle… ona je dobrá! Tak to přesně se stalo mně při čtení této knihy. Napínavý příběh, sympatická hrdinka, na kterou se všechno sype a když už si myslí, že bude lépe, zjistí, že nebude. Dávám zasloužených 5 hvězdiček a ač nemám ráda kočky, tak jednu pomyslnou i statečnému Wolfgangovi.

31.07.2022 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Perfektní, knize není co vytknout. Příběh plyne svižným tempem, zápletka zajímavá, vyšetřovatelé sympatičtí.

15.07.2020 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Prakticky každá postava této knihy mohla být pachatelem. Několik posledních stran opravdu stálo za to, při jejich čtení mě napadalo jediné: Ale jó, ale né... :) Vsadím se, že většina, co knihu četla, podezírala bez výjimky všechny zúčastněné. Ano, mně se to líbilo a bavilo. 5* dávám za udržení napětí. Jen to klišé se zaláskovaným detektivem nemuselo býti, na můj vkus trapné až rušivé.

04.06.2020 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Můj pocit z knihy? Šokující thriller to pro mě zase až tak nebyl. Patrně z toho důvodu, že s podobnými díly se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Nicméně i tak se mi kniha nečetla špatně. Hlavní postavy, a to bez rozdílu, na mě působily nesympatickým dojmem. Děj byl vcelku předvídatelný, Stephanie a její přihlouplé blogy o ničem mě neskutečně iritovaly. Každopádně, kniha čerpá z námětu, který tu už tisíckrát byl, pouze s menšími obměnami, takže čtenář chtě nechtě musí srovnávat. Já srovnávat nebudu a budu-li na knihu pohlížet jako na téma pro mě zcela neotřelé, dávám čtyři *.

06.02.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Při čtení této knihy jsem se přistihla, že často přemýšlím nad tím, kdy už bude konec. To se mi většinou nestává, pokud mě kniha dokáže něčím zaujmout. Tady mi to všechno přišlo trochu přehnané a překombinované, přitom však tak jasné hned od začátku! Pachatele si bystrý čtenář dosadí do vzorce hned. K ději se nabalují další a další "rádoby" šokující zjištění. Vcelku to pak vyznívá až moc šroubovaně, neuvěřitelně, skoro trapně. Je to ovšem škoda, protože by to mohlo být slušné počtení.

09.05.2017 3 z 5